В суботу, 12 серпня, в кінотеатрі Multiplex в Аркадії розпочалися покази спеціальної програми 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю.
Відкрити цю подію завітали Генеральна директора фестивалю Анна Мачух та програмний консультант Алік Шпилюк. Звісно, що головне питання до присутніх було щодо можливості повернення фестивалю в рідне місто, адже як ми вже повідомляли, основні події ОМКФ відбудуться в Чернівцях, а пітчинги та програма документальних фільмів – в польській Гдині.
– Сердце й душа ОМКФ назавжди належать Одесі, тож для нас важливо, аби в рідному місті фестивалю також проводились заходи. Саме тому ми вирішили, що для Одеси цьогоріч має бути створено спеціальну програму. Вірю, що незабаром, після нашої Перемоги, ми обов’язково повернемось до Одеси з повною програмою. А зовсім скоро оголосимо ще більше новин про події, які цьогоріч тут відбуватимуться, – зазначила генеральна директорка ОМКФ Анна Мачух.
В рамках одеської програми будуть показані стрічки так чи інакше пов’язані з Одесою, розповів Алік Шпилюк, програмний консультант ОМКФ:
– Ми зібрали шість фільмів, які ще не показувалися в Одесі. Серед них є навіть світова прем’єра. «Край ріки» – це копродукція одеської кіностудії і болгарського режисера Вадима Баркова. («Одеське життя» вже розповідало про стрічку) Цей фільм знімався у Вилково, в гирлі Дунаю за участю одеських та болгарських акторів.
Одеська програма складається з шести фільмів, три з яких документальнi, і триватиме до 17 серпня. Всі вони були створені в Одесі або командами з міста.
Покази відкрив фільм «Цензорка» копродукції Словаччини, Чехії і України, який почали знімати ще в 2018 році. Прем’єра стрічки відбулася 1 вересня 2021 року на Венеціанському фестивалі. Саме там фільм отримав приз за кращий сценарій програми «Горизонти». Після цього «Цензорка» мандрує фестивалями і ось, нарешті, відбувся показ в місті, де знімалося це кіно. На показі була присутня й частина кінознімальної групи та виконавці ролей. Але на жаль, не всі дожили до цієї події: 16 вересня 2022 року Тимофій Бойко, який працював постановником в художньому департаменті, а також художником і декоратором на Одеській кіностудії, загинув під час важкого бою на Херсонщині. 24 лютого він пішов добровольцем на фронт і служив у складі 28-ої окремої механізованої бригади ім. Лицарів Зимового Походу.
Боячись втратити зв’язок із рідним містом, Кирило знову відвідує Одесу. В розмовах з матір’ю та другом дитинства, одеситами Ольгою та Микитою, герой намагається з’ясувати, що для нього означає «дім». Яким було життя в Одесі всього за п’ять днів до початку повномасштабної війни? Адже щоб жити повсякденним життям, знаючи, що на вашу країну можуть напасти в будь-який час, потрібна велика мужність.
Фільм розповідає про життя і творчу спадщину талановитого вірменського художника Вагана Ананяна, сповнене пригод. Народившись і вирісши в Єревані, але дедалі більше розчаровуючись у вірменській дійсності (землетрус, війна, розпад Радянського Союзу), Ваган переїжджає до Таллінна, а потім до Києва та Одеси, щоб працювати там. Після смерті останки Вагана були поховані в Таллінні, Одесі та Єревані. Його мистецька спадщина залишилася в різних країнах, далеко від його батьківщини.
Фільм документує життя одного з найстаріших і найбільших базарів Європи. Пристрасті по обидва боки прилавків, сни вантажників, таємні мрії продавчинь риби; розмислами про світобудову і сенс життя ділиться базарна охорона й очільник барахолки.
За сюжетом низка подій приводить болгарина Форі в дельту Дунаю. В українському місті Вилкове за випадкових трагічних обставин Форі опиняється під вартою. Але в цьому місті, населеному липованами, герой зустрічає справжнє кохання, а краса і духовна атмосфера «Української Венеції» дають йому відчуття, що саме таке місце він шукав усе своє життя.
Молодий кінооператор Ігор випадково знаходить пошкоджений фотоархів свого діда – відомого радянського та українського кінооператора Леоніда Бурлаки. Ігор має дізнатися, ким був й про що мріяв його дід, допоки хвороба Альцгеймера не відбере у Леоніда можливість впізнавати онука.
Початок сеансів о 19:00.
Крім зазначеної програми одесити можуть подивитися й інші фільми, які підготувала команда ОМКФ – це ретроспектива кінокласики, кращі прем’єри, всього сорок стрічок. Ці покази відбуваються в кінотеатрі Multiplex до 31 серпня.
Фото авторки
В Одесі можуть розпочати примусову евакуацію неправильно припаркованих авто вже у травні. Водіям доведеться сплачувати… Read More
Розвиток промислових квадрокоптерів тісно пов'язаний із зростанням потреби в ефективній та безпечній розвідці місцевості, інспекції… Read More
В Одесі після зимової консервації знову запрацював фонтан на Театральній площі біля Оперного театру. Його… Read More
Завтра, 4 квітня, в Одесі на Соборній площі розпочнеться демонтаж дитячого майданчика. Про це попереджає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
Громадська організація «Деколонізація. Україна» оновила перелік населених пунктів, які, на думку активістів, необхідно перейменувати у… Read More