Статті

В Одесі Пункт незламності перетворили на Галерею стійкості

Поняття «арт-простір» звучить як щось дуже мирне, чи не так? Тим часом ми вже понад 13 місяців живемо у воєнний період, у новому часовому відліку, коли біль помножений на надію. Ще зовсім недавно ми шукали, де знаходиться найближчий до нашї оселі Пункт Незламності, а тепер уже можемо розповісти, як цей простір перетворився на Галерею стійкості.

Як одеський Пункт Незламності став Галереєю стійкості

Ми на вул. Грушевського, 39б. Так, це Пункт Незламності, який і зараз виконує свої функції. Але нещодавно він став ще й арт-простором під назвою «Галерея стійкості» («Галерея стійкості»). Хто ж ці стійкі? Це художники, які об’єднали свої роботи у проекті «Вільні&Люті».

Ймовірно, ви бачили частину представлених тут робіт. Деякі з них експонувалися на одеській Книжці, в музеї Західного та східного мистецтва… Тепер усе розмаїття творчого осмислення війни представлене тут, у новій галереї.

Організатори представляють цю велику експозицію як «результат експериментування художників з простором». Одеські автори — Володимир Уманенко, Ярослав Войцеховський, Денис Недолуженко та багато інших — показали своє бачення війни, виплеснувши, здається, всю гаму своїх переживань, хвилювань, власного емоційного шторму, з яким війна увірвалася у наше життя.

Одеські «Вільні&Люті»

…Ви ніби дивитеся на все крізь маскувальну мережу, вивішену на початку експозиції. Годинник зупинено. Просто зупинено на ранньому-ранньому часі того страшного ранку 24 лютого 2022 року. Робота називається “Потім була війна”. Тут все — про війну, навіть представлений «розстріляний» одяг (чи одяг?). І протитанкові їжаки здаються величезним хрестом…

Жанрове різноманіття робіт величезне. Це і картини, і плакати (принти), і текстильні вироби, і… Ні, всього не перелічиш, та й чи треба? До будь-якої роботи можна доторкнутися наживо, «пережити», заново переосмислити та відчути разом із її автором. Адже це саме почуття, коли таке звичне «все поділилося на «до» і «після» стало вже вашим власним досвідом.

Читайте також:

Фото Марії Котової

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19