Статті

В Одесі почали масово сохнути липи (фото, відео)

Багато одеситів помітили, що слідом за платанами, що втратили кору, в Одесі почали в'янути липи. У тому числі у самому центрі міста, на Дерибасівській. Про можливі причини «Одеському життю» розповів кандидат біологічних наук Володимир Немерцалов.

За словами фахівця, загибелі лип зазвичай сприяє ряд факторів.

По-перше, варто відзначити, що липа є типовим деревом лісової зони Європи та Північної Америки. А нинішні зміни клімату призводять до того, що у нас зміщуються природні зони та поступово на нас насуваються субтропіки. І як наслідок – в Україні почали рости тропічні та субтропічні культури, а от дерева помірної зони, в тому числі й липи, страждають від цих кліматичних змін.

Читайте також: У одеських платанів опадає зелене листя: чи небезпечно це

По-друге, як зазначає Володимир Немерцалов, липи часто стають об’єктом «посягань» павутинних кліщів, які щороку досить активно споживають листя цих дерев і при цьому досить активні у спекотні дні.

«При спекотній погоді, а кліщі – це тварини умовно холоднокровні – мають швидкість обміну речовин, яка залежить від температури повітря. Тому, чим тепліше, чим більше сонячних днів, тим активніше вони ведуть і активно розмножуються, тим більше генерація павутинних кліщів утворюються на липі, і, власне, і вживають її листя, листя опадає, і ми бачимо дерева в такому занедбаному стані», – пояснює біолог.

І ще одна причина повільної загибелі лип може полягати в тому, що у міських насадженнях усі дерева мають свій термін зростання.

«Якщо ми говоримо саме про вуличні насадження, не паркові, не дворові, то для такого дерева, як липа термін експлуатації (життя) становить близько 40, у деяких видів лип – до 80 років. Відповідно, дерева, що досягли цього віку, вже апріорі втрачають свої декоративні якості і приходять до такого болючого стану», – роз’яснює Володимир Немерцалов.

Таким чином, можна відзначити, що одеські липи можуть гинути за трьома причинами: перша – кліматична (спека), друга – біологічна (павутинні кліщі) та третя причина – урбаністична (кожні 40-60-80 років, залежно від породи дерев, їх варто оновлювати на наших вулицях міста).

Вас також може зацікавити: Дерева нон грата: чому деякі зелені насадження можуть потрапити під заборону.

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини партнерів

Суперфуди для собак: що можна додати до раціону вашого домашнього улюбленця

Сьогодні все більше власників свійських тварин шукають способи оптимізувати здоров'я своїх вихованців, переходячи до цілісного… Read More

06-07-2025 в 00:10
  • Новини

Спека до +35 і тепле море: якою буде погода в Одесі 6 липня

За даними Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 6 липня 2025 року, в… Read More

05-07-2025 в 22:59
  • Статті

«Колись загояться всі рани!»: в одеському Міському саду звучала музика, що лікує серця (фото)

Одеський Міський сад знову став свідком живого концерту. Просто неба, біля нашої витонченої ротонди, лунали… Read More

05-07-2025 в 22:03
  • Авторський блог

Одесити, обережно – як би вам отруйну рибу не впарили!

У Чорному морі з'явилася смертельно небезпечна риба – тетраодон (відомий також як фугу). Цей хижак… Read More

05-07-2025 в 20:34
  • Статті

Тут починалась Аркадія: чим дивує найстаріший заклад Одеси

Продовжуємо розповідати про цікаві історичні одеські кафе та ресторани. Цього разу вирішили відправитися в Аркадію.… Read More

05-07-2025 в 19:49
  • Новини

На автошляхах Одеської області запроваджено тепловий режим – що це означає

Через спекотну погоду на автомобільних дорогах Одеської області введено тепловий режим: рух вантажних автомобілів обмежений. Read More

05-07-2025 в 17:32