13 лютого в одеських телеграм-каналах з'явилося відео, на якому люди у військовій формі намагаються тягнути кудись чоловіка, який упав на землю та відмовляється з ними йти.
На записі, зробленому в районі Привозу, видно, що чоловік лежить на тротуарі, поряд зірвана з нього куртка, і двоє людей у військовій формі намагаються його силою кудись відвести. Третя людина у формі стоїть поряд і стежить за тим, що відбувається.
Чоловік просить, щоб його не чіпали, а наприкінці ролика можна почути, як він каже: “Не поїду я до лікарні”. (Частину повісток роздають для направлення мобілізованих на медогляд, щоб з’ясувати їхню придатність до військової служби).
Ситуацію прокоментувала пресі керівник координаційного прес-центру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.
Спікер повідомила, що наразі з’ясовуються обставини події та встановлюються особи, які присутні на відео.
“Ми щодня інструктуємо підрозділи, які виходять із рейдами на таку роботу. Але, на жаль, людський фактор є людський фактор. Ми зараз з’ясовуємо, що це таке, хто на цьому відео і чи справді це так, як є. Тому що в у більшості випадків дійсно є некоректна поведінка персоналу, але все ж таки вона подається з додатковим присмаком коментарів, що не відповідають дійсності”, — заявила Наталія Гуменюк.
Вона додала, що не на всіх відео, що розповсюджуються по мережі, з «насильницькою» мобілізацією, присутні співробітники територіальних центрів комплектування. На таких відео може бути знято, наприклад, затримання злочинця поліцією. Тому заяви про те, що відбувається на конкретному відео, військові можуть робити лише після з’ясування обставин.
За словами Гуменюк, якщо неправомірна поведінка військового персоналу щодо людей підтверджується, тоді проводиться службова перевірка і є навіть випадки, коли такі співробітники вибачалися перед тими, щодо кого вони поводилися некоректно.
Але, виправдовуючи співробітників, які проводять мобілізацію, Гуменюк сказала, що є багато випадків, «які викривлені та відео представлені вирізаними».
Наталія Гуменюк додала, що персонал, залучений до заходів щодо мобілізації, зараз багато навчають роботі з людьми, проте не всі одразу на таке навчання сприймають.
Представники преси також попросили коментар у територіальному центрі комплектування, там відповіли лише, що знаються на ситуації.
Раніше “Одеське Життя” розповідала, що співпрацівники ТЦК та СП (колишні військкомати) як мінімум двічі повелися сумнівно при врученні повісток.
Читайте також:
Мобілізація 2023: що змінилося і як повертатимуть чоловіків з-за кордону
Фотоколаж та відео: Суспільне. Одеса
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More
У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More