Загалом в Ізмаїлі 359 вулиць, провулків, проспектів та інших об'єктів топоніміки. Назви сотні їх пов'язані з росією. Через військову агресію цієї держави проти України, у місті вирішили провести дерусифікацію.
Про це під час брифінгу повідомив міський голова Ізмаїла Андрій Абрамченко.
«Попередній аналіз назв міських вулиць та провулків показав наявність чужого для України нарратіву. На сьогоднішній день топонімічний ландшафт Ізмаїла зберігає близько ста вулиць та провулків, названі на честь російських та радянських учених, діячів культури, історичних персоналій, військових начальників. Сто об’єктів – кожна четверта вулиця чи провулок. Це дев’яносто імен на карті міста. Чому дев’яносто? Тому що деякі проспекти і провулки носять одну й ту саму назву. Тож у нас сто об’єктів топоніміки, а імен – дев’яносто. Вони не стосуються ні історії Ізмаїла, ні історії України», – пояснив міський голова.
Раніше в Ізмаїлі вже проходили масові перейменування. Так, у 2016 році у місті відбулася декомунізація топонімічних назв. Нові імена отримали 66 об’єктів. І вже після початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України в Ізмаїлі перейменували проспект Суворова на проспект Незалежності.
З огляду на великий обсяг робіт, пов’язаних з перейменуванням, подальший процес проходитиме послідовно і в кілька етапів:
Андрій Абрамченко доручив міському управлінню культури та туризму підготувати робочу групу з організації процесу перейменування та розпланувати цю роботу за часом.
«Причому основне завдання робочої групи носить більш технічний характер, – зазначив мер. – Вона акумулюватиме пропозиції з урахуванням критеріїв перейменування, організовуватиме їх аналіз та обговорення з громадою. Можливо, останнє відбуватиметься шляхом інтернет-голосування. Потім робоча група підбиватиме підсумки».
Очікується, що процес перейменування вулиць та об’єктів в Ізмаїлі триватиме кілька місяців. Більшість цього часу піде на збирання пропозицій нових назв від городян.
Раніше депутати Ізмаїльської міськради у віддаленому форматі зібралися на пленарне засідання сесії, щоб розглянути одне питання – “позбавлення символіки імперського російського минулого”.
Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що в Балтській громаді перейменують 50 вулиць.
Джерело та фото Ізбірком
З 2025 року в Україні діють нові правила для отримувачів виплат за інвалідністю. Якщо людина… Read More
Місто Татарбунари Білгород-Дністровського району Одеської області оголосили загрозливою зоною через зафіксований випадок сказу та запровадили… Read More
Завтрашній недільний день, 6 квітня 2025 року, міста і села України оголошують Днем жалоби за… Read More
Завтра, в неділю, 6 квітня 2025 року, ситноптики прогнозують в Одесі та Одеській області прохолодну… Read More
Їхній ранок починається о 6:30 словами: «Рота, підйом!», а закінчується відбоєм у казармі. Навчання, морська… Read More
На «Староконці» — колоритному одеському барахолковому ринку з піввіковою історією — дедалі частіше виникають конфлікти… Read More