Статті

В дитинстві купив гармошку і не розстається з нею вже багато років

За крок до свого 90-річчя заслужений гармоніст України Олександр Калінчук взяв участь у проекті «Майстри рідного краю», що реалізує Балтський історичний музей.

Гармоніст із Умані з задоволенням прийняв запрошення директора музею Петра Ткача.

Творча зустріч розпочалася з вшанування пам’яті Анатолія Купчика — талановитого музиканта, засновника народного хору та концертмейстера Балтського педагогічного училища.

Разом з давніми друзями — уродженцем села Плоске, що на Балтщині, викладачем Уманського педагогічного інституту, керівником вокального тріо «Гонта» Василем Семенчуком та дружиною покійного Анатолія Купчика Зінаїдою Миколаївною — перед концертною програмою вони поклали квіти до могили свого друга. А потім спогадами і чарівними мелодіями ділились балтські гармоністи, народні музиканти Павло Піщанський та Станіслав Голембієвський, учасники народного козацького хору «Будьмо».

Замість костюма — гармошка

— Народився я 1934 року у селі Старе, що на Київщині. Вчився грати на гармошці у старших. Пізніше на всі гуляння почали звати саме мене, хоч я був молодим музикантом. Спочатку грав загальновідомі твори, а вже згодом почав імпровізувати, — розповідає Олександр Калінчук. 

На свою першу роботу при колгоспі молодий гармоніст пішов 1949 року.

– Щоб я мав пристойний вигляд, батько хотів купити мені костюм. Але я обрав нову гармошку. З того часу з інструментом нерозлучний, — каже майстер. 

А 1953-го усім селом хлопця проводжали в армію. 

— Служив на флоті. Там теж вдосконалювався як музикант. Взагалі на той час в армії багато солдатів уміли грати на музичних інструментах. 

Після демобілізації приїхав до Умані, де вже на той час мешкали батьки. Згодом  працював у музичній школі. Пізніше — у педагогічному училищі. Гармошка — це моя вірна супутниця в житті, як і дружина, – сміється гармоніст.

Українські пісні – всьому світові

Олександр Калінчук брав участь у різних фестивалях та конкурсах. Він став лауреатом більш ніж 50 фестивалів по всьому світу. Виступав у Чехії, Польщі, Угорщині, Болгарії, Німеччині, Румунії, Італії, Франції. 

 А на одному з Міжнародних фестивалів український гармоніст увійшов до десятки найкращих. І серед 1500 учасників виборов гран-прі. Тоді 78-річний Олександр Калінчук вразив публіку майстерністю виконання саме українських народних мелодій! 

Читайте також:

Share
Любов Кузьменко

Закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Видала чотири книги: «Рядки, перелиті в життя», «Горлиця отчого краю», «…І разом з ними йшла весна», поетичну збірку «І живу, і веснію любов’ю». З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України веду активну боротьбу з російським агресором на інформаційному фронті, допомагаю у волонтерській сфері. Вірю в Бога і в те, що Він чує наші молитви до Нього. Люблю свою справу. Інколи насолоджуюсь самотністю і використовую цей стан для творчості чи самовдосконалення. Вважаю, що в кожному віці жінки є своя краса.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19