Колектив Музею спротиву Голодомору в Дніпрі презентувал календар хліба. Календар складається з дванадцяти ілюстрацій, виконаних художницею Юлією Лисенко, на яких зображено обрядові хліби. Для кожного місяця упорядниця календаря Віра Аннусова підібрала відповідний хліб, про який згадують у своїх споминах місцеві старожили.
В давнину, на кожне свято випікався спеціальний хліб. Часто це була колективна праця. В календарі описані свята та вироби, які готували господині. Так, наприклад 2 лютого, на Стрітення випікали пряники у вигляді квіточок та сніжинок на честь зустрічі зими та весни, а в березні випікали жайворонків на свято 40 святих, ліпили вареники, пекли пиріжки та млинці на Масницю.
Все, що повʼязано з культурою хліба має надзвичайне значення для українців. Особливо це відчутно зараз, коли окупанти знищують посіви, коли на полях гинуть хлібороби, а на польсько-українському кордоні виникають загострення через експорт зерна в Європу. Українці вже проходили через штучні Голодомори, дефіцити, знищення памʼяті, тому захист власної історії та памʼяті головна мета цієї копіткої роботи.
Завантажити або подивитися календар можна за посиланням.
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More