Статті

Тренер міжнародного рівня з Одещини став автором книги

Наш герой ще дитиною полюбив вільну боротьбу, але не бачив себе спортсменом – бачив у ролі тренера. Отримавши диплом технолога харчової промисловості, 1982 року кинув усе і почав працювати тренером з вільної боротьби.

— Що для вас вільна боротьба?

— Життя!

— Що потрібно робити, щоб досягти успіху?

— Тільки працювати!

— Головна людська якість?

— Порядність!

— Що вас найбільше засмучує?

— Зрада!

— Що настає після перемоги?

— Мотивація йти далі!

— Які плани на майбутнє?

— На досягнутому не зупинятися!

Ці лаконічні відповіді належать заслуженому тренеру України та Румунії Миколі Стоянову.

Він народився в селі Виноградівка, на півдні Одеської області. Ще дитиною всім серцем полюбив вільну боротьбу. Проте своє призначення бачив не ролі спортсмена, а ролі тренера. І тому, попри отриманий диплом технолога харчової промисловості (саме у цій професії бачили свого сина батьки Миколи), наприкінці 1982 року він почав працювати тренером-викладачем з вільної боротьби в Арцизькій ДЮСШ.

Відкриття школи з вільної боротьби

Через кілька років Микола переїжджає до Ізмаїла. З його допомогою на базі однієї із міських шкіл відкрилися спеціалізовані спортивні класи. 1996 року Микола Стоянов відкриває приватний спортклуб «Пехліван», на базі якого виховує майбутніх чемпіонів.

Досвідчений тренер навчав їх не тільки боротьбі, він навчав їх життю. І наполягав, щоб кожен із них, окрім спортивної, отримував ще й вищу освіту. Дружина Миколи Тетяна створювала для спортсменів затишок та оточувала їх материнською турботою. Серед вихованців заслуженого тренера Стоянова — учасники олімпійських ігор Петро Тоарка (2008), Леонід Базан (2012), Володимир Дубовий (2016) та призери чемпіонатів Європи – Ян Чабан та Андрій Дуков.

Міжнародне тренерство Миколи

З січня 2012 року Микола Ілліч працює тренером з вільної боротьби в Норвегії, а з 2015 року і зараз очолює національну збірну Румунії з жіночої вільної боротьби.

Саме під його керівництвом вперше в історії Румунії спортсменки тричі ставали призерами чемпіонату світу серед жінок. Його заслуга — і нові перемоги його вихованок: у квітні цього року в Загребі на чемпіонаті Європи з вільної боротьби серед жінок Національна збірна Румунії здобула дві золоті та дві бронзові медалі.

Книга про вільну боротьбу Миколи Стоянова

Останні 20 років паралельно з тренерською роботою Микола Стоянов збирав матеріал для книги про розвиток вільної боротьби на Одещині.

29 квітня в залі Культурного центру болгарської культури багаторічну працю, зібрану в книзі «Вільна боротьба на Одещині» Миколи Стоянова було представлено на суд читачів.

Історія вільної боротьби нашого регіону, починаючи з 1946 року і закінчуючи 2020-м, у цифрах, особах та подіях розмістилася на понад 500 сторінках книги. Це справді унікальна і колосальна праця.

Після презентації, на якій були присутні друзі та колеги Миколи Ілліча, ті, хто виховав не одне покоління чемпіонів, і самі чемпіони, книги були відправлені до всіх спортивних шкіл Одеської області, де працюють секції з вільної боротьби.

Для молодих спортсменів книга стане гарною мотивацією, а для ветеранів — справжньою гордістю. Адже Одеська область завжди була в авангарді цього виду спорту, а її уродженці підкоряли, підкорюють і, впевнена, підкорюватимуть світові арени і у важких борцівських боях заслужено здобуватимуть золоті медалі.

Читайте також:

Share
Анна Терзивец

Я родилась и выросла среди бескрайних степей Буджака, которые люблю всем сердцем. После окончания школы уехала в Болгарию, где в Софийском университете получила журналистское образование. Вернувшись в Одессу, с 1999 года с головой ушла в журналистику. Работала в газете «Роден край», сотрудничала со многими одесскими и киевскими изданиями, а еще - писала стихи: о родном крае, о песнях бабушки, о лозе, посаженной дедушкой… и о любви. «Любовь свята» - именно так называется мой первый сборник стихов. С 2013 года я - автор и ведущая телерадиопрограммы «Голос болгар». Но остаюсь верной и писательскому ремеслу. Буду рада делиться с вами историями замечательных людей Буджака и своей любовью к жизни.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19