Ми у Центральному парку Одеси… Звичайний (чи буває під час війни щось звичайним?) робочий день. У парку — тихо-тихо. День немилосердно спекотний, літній по-одеськи. Та «сліди» осені — вже майже на кожному кроці.
У парку ім. Т. Г. Шевченка ми були наприкінці лютого: розказували про перші ознаки весни на воєнному стані.
А от вже й друга половина серпня на воєнному стані… І хоча спека навіть не натякає на кінець літа, осінні сліди вже є.
О, ці залиті сонцем старі алеї, історичні павільйони, що збереглись зі старих часів! Деякі стали кав’ярнями, деякі «простоюють»…
Казахська юрта незламності — на самому сонці: вона все ще здається маленьким дивом у старому одеському парку, хоча з’явилась на центральній алеї ще взимку.
…А от придивишся до кущів з деревами — і бачиш вже злегка пожовтіле листя; гілля — у ледь-ледь помітних осінніх тонах. Та й доріжки вже потроху присипані опалим листям, яке, здається, тільки-тільки нещодавно «прокльовувалося»: час минає так швидко…
Поодинокі люди, що прийшли перепочити, мами з колясками ховаються у тінь чи поспішають до «дорогоцінного» фонтану (працює!): хоч якась прохолода…
Марія Котова
Фото авторки
Згідно з прогнозом наукових лабораторій, сьогодні, 7 липня 2025 року, рівень геомагнітної активності залишиться в… Read More
Ніч на неділю, 7 липня 2025 року, стала черговою «гучною» вночі для мешканців Одеси та… Read More
Тиждень за тижнем – наче мить за миттю... От так і складається з тих миттєвостей… Read More
У понеділок, 7 липня 2025 року, синоптики Гідрометцентру Чорного та Азовського морів прогнозують в Одесі… Read More
«Сталеві шрами Одеси. Голос міста, що вистояло» – ось така назва фотовиставки, що відкрилась просто… Read More
Ми вже писали, що учасники голосування на сайті Одеської міськради висловилися проти перейменування Канатного провулка… Read More