Статті

Скільки сплачувати за доставку газу?

З оплатою за спожитий газ все просто. Скільки витратили, стільки й заплатили. А вартість доставки, або абонплата, як її ще називають, обчислюється інакше і змінюється щороку з січня. Якою буде сума цьогорічної оплати і як її розрахувати - відповіді на ці та інші запитання в нашому матеріалі.

  1. Від чого залежить плата за доставку газу?

Плата за доставку газу (абонплата) розраховується індивідуально для кожного домогосподарства на основі тарифів облгазів, що відрізняються у різних регіонах. Тарифи облгазів наразі не змінюються. Але щомісячну абонплату традиційно з початку року буде перераховано для кожного домогосподарства. Сума абонплати розраховується індивідуально – виходячи з обсягів газу, спожитого за попередній газовий рік, тобто з 1 жовтня 2021 року до 30 вересня 2022 року. Якщо в цьому періоді сім’я витратила газу менше, ніж у попередньому газовому сезоні, то й платити за розподіл газу вона буде менше. Відповідно, при більшому споживанні газу абонплата теж буде більшою.

2. Як самостійно розрахувати абонплату?

Щоб самостійно розрахувати абонплату, необхідно знати тариф облгазу за розподіл газу і ваш обсяг споживання газу за минулий газовий рік. Тарифи зазвичай є на сайті постачальника послуги або вказані в платіжці. Індивідуальний обсяг споживання газу можна знайти в особистому кабінеті або також у платіжці.

Розраховується абонплата за доставку газу так: сума кубів газу, спожитого протягом року, множиться на тариф за його доставку. Результат ділиться на 12 місяців.

Наприклад, при споживанні 1600 кубометрів за газовий рік щомісячна абонплата за доставку газу на Одещині (тариф – 1,308 гривні з ПДВ) становитиме 174,40 гривні (1600×1,308:12), а у Львівській області (тариф – 2,028 гривні) 270,40 гривні (1600×2,028:12).

У деяких споживачів розмір плати за доставку газу буває меншим від комісії банку. Наприклад, якщо газ використовується лише для приготування їжі. У такому разі газовики радять платити одразу за квартал або півріччя.

  1. Коли за доставку газу можна не платити?

Відповідно до законодавства, навіть якщо споживач не користувався газом протягом року, але підключений до труби, він все одно мусить сплатити послугу доставки. Щоб не платити, труба має бути відрізана, а такий факт зафіксовано в документах. Для споживачів із нульовим споживанням, а також для тих, хто користувався газом менше 9 місяців, НКРЕКП запровадила мінімальний платіж за доставку газу. Він розраховується виходячи з чинних норм споживання газу та залежить від наявних у споживача газових приладів. Так, якщо споживач користується лише газовою плитою, його замовлену потужність встановлено на рівні 39 кубометрів на рік. Для споживачів, які мають газову плиту та колонку, мінімальна замовлена потужність становить 126 кубометрів. Для тих, хто використовує газовий котел для опалення, – 314 кубічних метрів. Мінімальну плату за доставку газу встановлено і у тому випадку, якщо труби газопостачання опломбовані.

В умовах військової агресії рф, звісно, є інші нюанси. Якщо об’єкт газоспоживання або внутрішньобудинкова система газопостачання були пошкоджені, після обстеження фахівцями систем газопостачання споживачам необхідно зробити перерахунок.

 

Що робити, якщо не погоджуєтеся з обсягами газу, які виставив облгаз за минулий газовий рік?

У таких випадках споживачеві треба звернутися до оператора газорозподільної системи (ГРС) і виправити інформацію. Якщо на місці не вдалося вирішити питання, можна написати скаргу до Національної комісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) про порушення з боку оператора ГРС (облгазу). Адреса Нацкомісії: 03057, м. Київ, вул. Сім’ї Бродських, 19. Ще один варіант – подати на облгаз до суду.

Пам’ятайте: важливо своєчасно (щомісяця – з 1-го по 5-е число) передавати показники лічильника і контролювати їх фіксацію. Тоді облгази не зможуть завищувати цифри і нараховувати більше.

Читайте також:

Ольга НОВІКОВА

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Чому соцвиплати затримують і куди звертатися?

Гроші від держави для малозабезпечених не завжди надходять вчасно. Причина – насамперед фінансують оборону, а… Read More

20-05-2025 в 22:59
  • Новини

Трамвай №7 в Одесі тимчасово припинить роботу: чим його замінять

Із завтрашнього дня, 21 травня 2025 року, одеський трамвай №7 тимчасово припиняє роботу на час… Read More

20-05-2025 в 21:50
  • Новини

Спокій перед грозою? Яким буде 21 травня в Одесі

Завтра, у середу, 21 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області істотних опадів синоптики… Read More

20-05-2025 в 20:32
  • Новини

З 6 по 8 червня в Одесі відбудеться найбільша книжкова подія року

Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» пройде ювілейний 25-й раз. Цього разу подію приймуть Одеса… Read More

20-05-2025 в 19:29
  • Новини

Одеса та Гейдельберг стали містами-партнерами (відео)

Одеса встановила партнерські відносини із німецьким містом Гейдельбергом. Така угода була укладена днями у рамках… Read More

20-05-2025 в 18:39
  • Статті

Виклики одеської маршрутки: як не випасти із салону, впізнати щипача і проїхати безкоштовно

Про одеські маршрутки пасажири здебільшого говорять з обуренням. Проте продовжують ними користуватися, сплачуючи за проїзд… Read More

20-05-2025 в 17:33