Статті

Що легше написати: гімн, детектив чи дитячу книжку?

Ви точно бачили фільми за його сценаріями! Письменник, сценарист, поет і музикант Юрій Тарабанчук, який народився в Ананьєві, 22 серпня відзначив 55-річний ювілей.

Сценарії Юрія Тарабанчука, який мешкає в Одесі, не залежуються у шухляді. У його творчому доробку — понад тридцять мелодрам, детективів та серіалів.

Серед них — більше десятка проектів, екранізацій за мотивами книг інших письменників, а також адаптацій зарубіжних серіалів. Ним видано два фантастичні романи: «Проект «Безсмертя» і «Пан Поштмейстер. Некролог, якого не було», для найменших читачів — «Пригоди левеняти Лаки», а для дітей шкільного віку —  три книги пригодницького циклу «Розвідник Люка».

Свої перші ліричні вірші і пісні друкував у поетичних альманахах, які видавала місцева друкарня, де Юрій Тарабанчук працював лінотипістом. Ним також написаний гімн міста Ананьїв, а у співавторстві з Володимиром Третяковим — текст пісні «Збірна України – чемпіон!», яка звучала на чемпіонаті світу з футболу 2006 року.

Сьогодні Юрій Тарабанчук позиціює себе насамперед як кіносценарист.

— Юрію, розкажіть, як потрапили до кіномистецтва.

—  Після того, як я написав фантастичний роман «Проект «Безсмертя» і серію дитячих книг, було цікаво спробувати себе в якості сценариста. У 2006 році почав вивчати літературу з кінодраматургії, потім натрапив на оголошення — кінокомпанія шукала сценаристів. Запропонував свої ідеї, вони сподобалися. Так я написав чотири сценарії до детективного серіалу «Слід»», ну а далі почав писати мелодраматичні історії і пропонувати їх різним кінокомпаніям. Скажу відверто: гімн пишеться, мабуть, місяць, а ось над книгою чи сценарієм треба мудрувати пів року, а то й рік.

—  Кіно одразу захопило?

— Звичайно. Відверто скажу, поринув у нього усією душею. Один з моїх друзів Олег Пецкович —  чудовий музикант і творча особистість — є співавтором ідей кількох фільмів. Це насамперед мелодрама «Білі троянди надії», прем’єра якої відбулася ще в 2011 році на телеканалі «Україна». У ТОП-50 найбільш рейтингових програм українського телебачення увійшли фільми «Лист надії» та «Підміна в одну мить». Деякі з історій були написані у співавторстві зі сценаристкою Мариною Єфремовою (у титрах – Марина Тарабанчук), рідною сестрою Юрія, яка зараз у Львові, викладає живопис.

— Крім сценаріїв, ви є автором і виконавцем пісень, які стали саундтреками до багатьох ваших фільмів.

 — Маю уже десять пісень на власні вірші, які співаю під гітару. Також одна пісня звучить в однойменному фільмі «Зимовий вальс» у виконанні Дмитра Орлова. Відверто скажу, я був дуже порядною дитиною, вчився добре, але коли у сьомому класі батьки купили мені гітару — моєю пристрастю стали поезія і музика.

— Юрію, над чим зараз працюєте?

— З перших днів війни займаюсь волонтерством. Як член Церкви євангельських християн-баптистів «Благодать» на мікроавтобусі вивозив із зони бойових дій біженців з Миколаївщини та Херсонщини. Доправляв гуманітарну допомогу, медикаменти. Дуже чекаю того часу, коли повернуся до написання нових сценаріїв у нашій мирній країні.

Фільмографія

«Горобини грона червоні», «Коли на південь відлетять журавлі», «Павутинка бабиного літа», «А сніг кружляє…», «Бережи її любов»,  «Лист на склі. Доля», «Три лані на алмазній стежці», «Веселка в небі», «Горизонти кохання», «На самій межі», «Сліди в минуле», «Лист надії», «Експрес-відрядження», «Побачити океан», «За покликом серця», «Кейс», «Материнське серце», «Здається, надії немає».

Читайте також:

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Останні статті

  • Новини

Прогноз магнітних бур: чи активне Сонце 18 жовтня

За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США, сегндня очікується… Читати далі

2024-10-18
  • Новини партнерів

Як вигідно купити пластикові вікна: поради та рекомендації

Сучасний ринок пропонує широкий вибір варіантів, і щоб зробити правильний вибір, варто врахувати декілька ключових… Читати далі

2024-10-18
  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 18 жовтня: перші заморозки

Завтра, у п'ятницю, 18 жовтня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується прохолодна осіння… Читати далі

2024-10-17
  • Новини

Автівка задарма: шахрай з СІЗО продавав неіснуючий позашляховик

В Ізмаїльському слідчому ізоляторі на Одещині ув’язнений продав через інтернет неіснуючий позашляховик. Жертвою шахрая став… Читати далі

2024-10-17
  • Статті

Падали карнизи, стіни і балкони: 5 найпотужніших землетрусів в історії Одеси

Одеса, з моменту свого заснування, неодноразово стикалася з природними катастрофами, які змінили не тільки вигляд… Читати далі

2024-10-17
  • Статті

В Одесі пройшов не зовсім звичайний футбольний турнір (фоторепортаж)

В Одесі футболісти вийшли на поле аби зіграти пам’ятні матчі на згадку про трьох захисників… Читати далі

2024-10-17