Статті

Сергій Мазур: очільник Балтської ОТГ про непросте життя краю під час війни

Балтська міська громада – одна з найпотужніших громад Одещини. Свого часу, приєднавшись до реформи децентралізації однією з перших, вона об'єднала 28 населених пунктів (сьогодні їх 34) з центром у місті Балта. Тут проживає близько 32 тисяч людей.

Наша розмова — з очільником Балтської громади Сергієм Мазуром про життя краю. 

— Сергію Сергійовичу, вже понад рік триває російсько-українська війна. Що змінилося за цей рік і чим живе зараз громада?

— Насамперед, змінилися всі ми. Ми навчилися працювати злагоджено на нашу перемогу. Багато балтян взяли до рук зброю і сьогодні захищають нашу землю. Інші допомагають Збройним силам тут, в тилу. Одразу ж організували оперативний штаб комунікації і безпеки, який працює 24/7.

Найголовніше те, що Балтська громада з перших днів війни стала єдиним, потужним волонтерським фронтом. Старостинські округи, волонтерські центри, трудові колективи, підприємці, фермери – всі роблять свій внесок у наближення Перемоги України. Ми стали милосердними, нас об’єднала біда. Балтщина прихистила півтори тисячі внутрішньо переміщених осіб і надає їм гуманітарну допомогу, підтримує людей на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, у місті та селах розгорнута мережа пунктів незламності. Тож жителі громади знають, куди їм звернутися по допомогу. 

— Як допомагаєте фронту?

— Волонтерство набуло у нас такого масштабу, що навіть діти долучаються до збору коштів на підтримку ЗСУ. Також проходять благодійні концерти, відкриваються рахунки. На зібрані кошти ми закуповуємо тактичні засоби — оптику, приціли, дрони, автомобілі, запасні частини… Не припиняється виробництво багатокілометрових маскувальних сіток, продуктів харчування: рибної, м’ясної, курячої тушонки, каші, різноманітних смаколиків. Все це регулярно направляється воїнам.

Крім того, громада підтримувала Бучу, Ірпінь, харківський та миколаївський напрямки їжею, питною водою, автівками, раціями, телефонами, повербанками, медпрепаратами, обладнанням, одягом тощо. Відправлено понад 200 тонн питної води до міст, де ворог розбив інфраструктуру. Також на фронт поїхали понад 200 автівок. Допомагаємо всім, хто до нас звертається.

— Нині багато розмов точиться навколо посівної. Як на Балтщині забезпечується продовольча безпека? 

— У аграріїв своя передова. Вони навчилися працювати в умовах війни, коли і темп життя значно прискорений і саме життя набуває вищих цінностей. Незважаючи на те, як непросто наразі фінансово виживати, бізнес платить податки. Це дає змогу у воєнний час стабільно працювати соціальній сфері, забезпечувати соціальні виплати населенню, ритмічну роботу медичних, освітянських, культурних закладів тощо.

Перша посівна кампанія в умовах війни була психологічно важкою, зокрема негативно впливала комендантська година, яка стримувала темпи робіт. Проте аграрний фронт вистояв і виконав свою основну задачу – убезпечив продовольчу безпеку країни. Навіть мали врожай для експорту.

Читайте також: Ілля Кушко: хлібороб з Одещини змінив плуг на зброю

Друга воєнна сівба має свої проблеми. Насамперед – це цінова політика, обмежені можливості реалізації продукції. На теренах України – це значне скорочення площ через замінування значних територій, тимчасову окупацію та обстріли. Балтщина теж має свої нюанси зі скороченням посівних площ, бо окремі поля використано для захисту територій. Адже поруч — невизнане Придністров’я – територія, окупована росією. Проте я переконаний, що бізнес зуміє пережити всі негаразди.

Завдячую всім підприємцям, котрі фінансово підтримали вирішення тисячі нагальних питань і продовжують робити свій внесок у втілення проектів і реалізацію планів. 

— Чи відчувають балтяни підтримку світової спільноти?

— Балта має багато міст-побратимів. Поляки, словаки надають різноманітну підтримку: від гігієнічних засобів і генераторів – до психологічної допомоги та реабілітації дітей. Частину отриманої гуманітарної допомоги ми використовуємо для потреб краю, іншу частину веземо на передову.

Читайте також: Польща передала гуманітарну допомогу жителям Балти

— Сергію Сергійовичу, що для Вас наразі найголовніше?

— Безперечно — підтримка військових і пришвидшення перемоги України. Потім — відновлення інфраструктури і стабілізація життя. Тож реформа децентралізації, яку ми розпочали одними з перших, дає змогу і в умовах війни працювати ефективно, підносити потужний тил. Ми маємо здолати ворога, щоб передати нащадкам вільну, незалежну Україну.

Читайте також:

 

Share
Любов Кузьменко

Закінчила факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Видала чотири книги: «Рядки, перелиті в життя», «Горлиця отчого краю», «…І разом з ними йшла весна», поетичну збірку «І живу, і веснію любов’ю». З початку повномасштабного вторгнення росії на територію України веду активну боротьбу з російським агресором на інформаційному фронті, допомагаю у волонтерській сфері. Вірю в Бога і в те, що Він чує наші молитви до Нього. Люблю свою справу. Інколи насолоджуюсь самотністю і використовую цей стан для творчості чи самовдосконалення. Вважаю, що в кожному віці жінки є своя краса.

Recent Posts

  • Новини

Одеська область: співспівробітники ТЦК продавали відстрочки від мобілізації

В Одеській області два співробітники районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки продавали військовозобов'язаним відстрочки. Read More

2024-11-22
  • Новини

У Південний «на щиті» повернулися бойовий медик і навідник ПТРК

У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі автобуси на Пересип повернулися на звичний маршрут

Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More

2024-11-22
  • Новини

Ремонтні роботи в Одесі: список вулиць, де не буде світла сьогодні

У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More

2024-11-22
  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22