Хоча зернову угоду продовжили до середини липня 2023 року, країна-агресор не пропускає суду до порту “Південний”. Таким чином росія намагається домогтися згоди України на експорт російського аміаку через хімічний термінал у цьому порту.
Зернову угоду щодо експорту українського продовольства продовжили до 18 липня 2023 року. При цьому Росія погрожує зірвати його роботу надалі, якщо Україна та інші країни не виконають п’ять вимог:
Тому Організація Об’єднаних Націй запропонувала Україні з Туреччиною розглянути можливість транзиту російського аміаку через українську територію із завантаженням його на судна в порту “Південний”. Таку інформацію опублікувало інформаційне агентство Reuters, заявивши, що дізналося про це зі своїх джерел.
Трубопровід запущений у 1981 році між містами Тольятті (росія) та Одеса. Його довжина – 2417 кілометрів, з них 1021 км проходить територією України. Аміак перебуває у рідкому стані під тиском до 35 атмосфер із температурою 4 °C.
Щоб убезпечити населення, труби магістралі прокладали не ближче одного кілометра до населених пунктів. За рік аміакопроводом можна транспортувати до 2,5 мільйонів тонн газу. Закінчується труба на території Одеського припортового заводу.
24 лютого 2022 року, в день російського вторгнення в Україну, росія перестала транспортувати аміак трубопроводом між Тольятті та Одесою. До цього аміакопровід працював майже на повну потужність.
За даними оператора української частини аміакопроводу “Укрхімтрансаміак”, у 2021 році транзит аміаку становив 2,3 млн тонн, а за неповні два місяці 2022 року – 370,6 тисячі тонн. За надання послуг українська компанія у 2021 році отримала 2,9 млрд грн, а держбюджет – 1,2 млрд грн.
До 24 лютого 2022 року аміакопроводом прокачували до 200 тисяч тонн газу на місяць. Отже, у разі відновлення транзиту росія отримуватиме близько 200 млн доларів США виручки щомісяця, або 2,4 млрд доларів на рік.
Аміакопровід Тольятті-Одеса, розрахований на прокачування близько 2,5 млн тонн сировини на рік, що достатньо для виробництва 7 млн тонн добрив.
Зазначимо, що рік тому трубопровід через бойові дії на території Донецької області було пошкоджено.
За даними на 2020 рік, імпортували його, перш за все, Україна (18,9% вартості поставок), Естонія (16,1%), Марокко (12%), Туреччина (11,6%), Індія (7,4%). %), Болгарія (7,4%). Для росії аміакопровід був і залишається єдиним каналом експорту аміаку.
Нагадаємо, що росія висунула ультиматум у зв’язку з одеськими портами.
Читайте також: на Одещині планують перейменувати місто-супутник Одеси.
Фото: ЕП
Зранку 10 липня в Білгороді-Дністровському стався шокуючий інцидент: 34-річна місцева мешканка облила сусіда легкозаймистою рідиною… Read More
У селі Прямобалка Одеської області стався випадок, який медики назвали справжнім дивом. Сімейна бригада екстреної… Read More
Унаслідок денної атаки 11 липня в Одесі пошкоджено цивільну інфраструктуру, житлові та адміністративні будівлі, стайню,… Read More
Селище Сарата Одеської області втратило свого захисника Станіслава Вікторовича Шаповалова. Read More
На благодійному вечорі боксу в Одесі було продано бойову шаблю олімпійської чемпіонки Олени Кравацької. Ця… Read More
Спека! Активність на паузі. Наша культурний оглядач Юлія Сущенко розповідає, чим в Одесі можна зайнятися… Read More