Доставка страв із чогось неординарного вже давно стала повсякденним явищем в сучасному житті жителів великих міст. Доставку пропонують не лише ресторани, кафе, а й навіть стріт-фуди. До повномасштабного вторгнення та оголошення комендантської години, в Одесі можна було замовити будь-яку страву цілодобово курєрами спеціалізованих служб або таксі. Зараз доставка виручає тоді, коли у вашому районі немає світла або, як зараз, коли на вулиці дощ і виходити назовні зовсім не хочеться, або під час хвороби.
Так сталося, що саме зараз всі ці три обставини співпали і я вирішила замовити страви до дому. Вибір пав на кафе Lazy-Crazy де готують страви японської кухні. Їхні заклади є на Фонтані, в центрі та на Таїрова. Навесні ще одна точка відкрилася в столиці Молдови – Кишиневі.
Читайте також про Грузинські традиції у кафе «Кавказ» на Французькому бульварі
Важливо! Даний матеріал не є рекламним. Всі оцінки – суто субʼєктивна думка автора.
Перший ресторан, який став в Одесі готувати страви японської кухні відкрився в 1999 році (ми обовʼязково сходимо з вами і туди). За цей час одесити не просто звикли, а й дуже полюбили роли. З екзотичної страви, за ці роки вони стали повсякденною їжею. Їх тепер можна замовити не лише в кафе, а й купити всюди, від супермаркету до пляжу. Заклади змагаються за клієнтів, придумують нові смаки, акції та спеціальні пропозиції. Водночас перерахувати по-справжньому якісні роли можна на пальцях рук.
Кафе Lazy-Crazy почало працювати приблизно чотири роки тому. Як написав на своїй сторінці засновник та шеф мережі Ігор Кім, ідея власного закладу прийшла коли він працював кухарем в ресторані. Одного разу, шеф попросив приготувати йому швидкий перекус, але не роли. Тоді Ігор просто поскладав інгредієнти в тарілку, додав соусу та віддав колезі. Після цього він ще років десять виношував ідею, набирався досвіду та збирав гроші. І саме такі «ліниві суші» в коробочці стали родзинкою закладу, який він все ж таки відкрив згодом. Подивімось, що ще цікавого є в меню.
Дізнатися повне меню і актуальні ціни закладу можна лише скачавши додаток.
Ми бачимо доволі широкий вибір південно-азійських страв: японської, корейської, китайської кухонь, а також цікавинки як то: суші буріто, суші бургер, суші хот дог та навіть суші-шаурму!
Є ще бізнес ланчі та традиційні снеки і напої.
Як бачите, меню велике. Крім того, майже кожну страву можна замовити в різноманітних варіантах, тому і ціна на одну й ту саму страву може відрізнятися вдвічі.
Я замовила: Суші бургер з тунцем (360 грн), Суші хот дог з лососем і вугрем (370 грн), Суші шаурму з японським омлетом (170 грн). За хвилину після замовлення мені передзвонили та попередили, що час очікування буде становити близько півтори години, але по факту привезли швидше – рівно за годину.
Читайте також про «Секретне місце» на Французькому бульварі: дуже смачне кафе у затишку та тіні
Всі страви були доставлені в паперових пакетах, соуси – в пластикових баночках. Також були покладені велика пачка серветок та одноразові рукавички. В якості компліменту – два печива з передбаченнями. Кожна страва запакована окремо та мала контрольну стрічку.
Я ніколи раніше не куштувала суші-бургери, хот доги та шаурму. Тож розпочала з шаурми. Порція, порівняно з класичною шаурмою – маленька, але її вага – 300 грамів. Вона вже була розрізана навпіл. Начинка складалася з рису, огірка, японського омлету*, салату, зеленої цибулі, латука, соусу з імбиром та васабі. Все це загорнуто в норі. Виходить така собі «ковбаска», схожа на рол, але майже вдвічі ширша. Шаурма подається холодною. У страви виявився дуже свіжий смак завдяки великій кількості овочів та імбиру, які приємно хрумтять завдяки надзвичайно тонкої нарізки. Японський омлет, який чимось схожий на тоненький млинець, додає соковитості та мʼякості.
Суші — бургер (280 грамів). Вперше ця страва була презентована в 1987 році в японській мережі швидкого харчування і завоювала популярність в Азії та Австралії. Потім своє друге народження він отримав у 2016 році, після того, як фото рисо-бургера розмістив в інстаграмі популярний австралійський блогер. Зараз в Азії суші-бургери з успіхом конкурують з традиційними. Велика кількість омега-3 жирних кислот, яка міститься в морепродуктах, експерименти з диким рисом, який містить набагато більше клітковини, відсутність теплової обробки задовольняють попит людей на здорове харчування.
Одеський суші-бургер готують в кількох закладах, але поки він існує в одному варіанті. Виглядає це так: на шар білого рису для суші з масато*, накладені шарами риба або морепродукти, овочі, соус. На все це накладається ще один шар рису, формується своєрідна «булочка», яка загортається в норі, обвалюється в сухариках панко* та обсмажується у фритюрі. В результаті отримуєте середнього розміру смажений «колобок», який при подачі розрізають навпіл. Бургер виходить надзвичайно хрустким та соковитим. Мені дуже сподобалися ці поєднання. А додавання різних соусів робить страву надзвичайно варіативною.
Читайте також: Де та як в Одесі поїсти біля моря і без ризику для нервової системи
Суші хот дог відносно нещодавно зʼявивився в меню українських суші кафе. Це своєрідна «булочка» з рису, яку обгорнули в норі, обваляли в сухариках панко та обсмажили в олії. Після цього, булочку розрізали вздовж та наповнили начинкою. В меню Lasy Сrazy є пʼять варіантів начинки: лосось, лосось — вугор, лосось — гребенці, креветочний по корн, тунець. Я обрала лосось — вугор. Ці складові замішані з огірком, авокадо та кораловим грибом*. Ця маса накладається на шар сиру філадельфія. До страви додається соус з японського майонезу та унагі. Страва виходить надзвичайно насиченою та ситною, важить він 320 грамів і також вже любʼязно поділений на дві порції. До речі, привозять хот дог теплим, в спеціальному судочку із фольги.
Доставка сподобалася своєю швидкістю, але зауважу, що повне меню з цінами знаходиться лише в додатку. Безумовно зручною є можливість розрахуватися як готівкою, так і карткою курʼєру, або оплатити замовлення в інтернеті.
Смак страв, розмір порцій та якість виконання теж сподобалися. До речі, якщо у вас є алергії на певні продукти, то під час вибору у вас є можливість прочитати інформацію про алергени, які містять складові. В азіатській кухні їх, на жаль багато – соя, яйця, ракообразні, кунжут, гірчиця. Зручною опцією є можливість відмовитись від деяких інгредієнтів страви або знизити гострість — для цього на етапі замовлення потрібно поставити позначки.
Ці страви вам сподобаються, якщо ви і раніше любили страви японської кухні, а нові образи та характери внесуть різноманіття в ваше меню. Також вам сподобається, якщо ви полюбляєте поєднання солодко – гостро смаків в одній страві, а також хрусткі скоринки. До речі, рекомендую запивати страви теплим зеленим чаєм.
Читайте також: Де в Одесі поїсти справжнє морозиво
Замовляючи страви, майте на увазі, що порції великі і розрізані на дві частини. Не рекомендую замовляти велику кількість їжі відразу, а потім залишати «на завтра» – в холодильнику їжа втрачає свої властивості (скоринка стає вологою і знижується хрусткість, рис обвітрюється і стає твердим, норі напитують вологу та стають схожими на ганчірки).
Десь в першій половині деʼяностих, в Канаді придумали суші-піцу. Вікіпедія стверджує, що її автором став шеф рибного ресторану в Торонто Каору Осадо, імігрант з Японії.
Саме в Торонто ця піца і набула своєї популярності Цікаво і те, що суші-піцу віднесли до канадської кухні. Шкода, але до одеських закладів ця новинка ще не дісталася. Ну що ж, чекаємо.
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More
View Comments
Цікаво як завжди з Юлею! Дякую! Хочу спробувати все