Вирощування зернових – це досить значний сегмент сільськогосподарського ринку в Україні. Урожай продається як серед українських компаній, так і за кордон. Щоб продаж був успішним, продукція повинна бути якісною і мати певні властивості.
У деяких випадках можна оцінити характеристики візуально, але для детальної та глибокої характеристики виконується аналіз зерна з використанням спеціального обладнання у лабораторії. Пропонуємо дізнатися, що він собою представляє, і як виконується.
Досвідчені експерти поділяють всі характеристики на кілька категорій, що дозволяє створити розгорнуту та точну характеристику матеріалу. Якщо розглядати загальні якісні показники зерна, необхідно виділити вологість, колір і зовнішній вигляд. Крім цього, враховується запах, смакові властивості, наявність комах та сторонніх частинок (домішок).
Окремо варто розглянути особливі властивості. До них відноситься натура, відсоток клейковини та показники вмісту речовини білка. До списку можна віднести склоподібність зі схожістю. Визначення якості зерна також виконується за встановленими показниками лише на рівні регуляторів ринку. Вони відрізняються для різних сортів пшениці.
Крім органолептичних показників, які дають первісне уявлення про якість матеріалу, використовується низка інших важливих показників, які більш докладно характеризують його властивості:
Також обчислюється маса 1000 зерен. Показник характеризує крупність зерна і впливає на його вихід під час переробки.
Для перевірки властивостей продукції застосовуються різні інструменти та реагенти. Вони підбираються залежно від виду техніки визначення показників. У лабораторії використовуються такі методи оцінки якості зерна:
Перший передбачає більш глибоке вивчення показників. Другий варіант включає аналіз смаку і запаху, а також візуальну оцінку.
Наприклад, в лабораторії масову частку вологи визначають шляхом висушування навішення досліджуваного продукту в електричній шафі за дотримання встановлених умов, потім вимірюється зміна маси визначення вологості.
Продукція повинна відповідати таким критеріям:
Крім цього, вимоги до якості зерна передбачають інші властивості. Наприклад, нейтральний запах і відсутність у матеріалі сторонніх частинок. Важливим є також оптимальний рівень вологості. Для кожної категорії показники виставляються окремо. Йдеться про м’які та тверді сорти. Вони мають різні вимоги до якості зерна за ГОСТом.
Для того, щоб визначити хімічний склад зерна та інші важливі показники, потрібне спеціальне обладнання та реагенти. Саме тому варто звернутися до лабораторії, яка надає таку послугу.
Експерти точно визначають всі показники та дають розгорнутий висновок про якість зразків. Але перед відправкою можна зробити візуальну оцінку, щоб зрозуміти, чи є проблеми.
Для збирання зразків підходять різні інструменти. Наприклад, це може бути пробовідбірник або ручний щуп. Другий вид пристосувань буває мішковим, конусним та циліндричним. Він підходить для ручного забору проб. Механічний відбір виконується спеціальними пробовідбірниками. Усі дії потрібно виконувати відповідно до рекомендацій експертів з лабораторії.
Щоб дізнатися про характеристики зерна, необхідно звернутися до кваліфікованих фахівців. Таких експертів знайдете у профільній лабораторії МікроБіо Лаба. Тут використовується сучасне обладнання та якісні реагенти, а співробітники мають великий досвід у сфері досліджень. Звернувшись сюди, ви можете розраховувати на повноцінну діагностику та достовірний результат.
Джерело: microbiolaba.com
*на правах реклами
Італія заявила про готовність підтримати відновлення Одеської області через реалізацію низки спільних проєктів. Це питання… Read More
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More