Новини партнерів

П’ять питань про алкогольну залежність

Люди, які живуть з алкогольною, ігровою чи наркотичною залежністю, вважають, що з їхнім життям все гаразд, і вони будь-якої миті можуть змінити все на краще. Але насправді це дуже серйозна помилка.

З кожним випитим грамом спиртного на гірше змінюється не тільки життя залежної людини, а й її рідних та близьких. Тому без допомоги фахівців позбутися такого роду захворювання навряд чи вдасться.

Проводячи аналітику, пошукові системи оприлюднюють інформацію про те, що користувачі шукають в Інтернеті. Найчастіше серед запитів можна зустріти: нарколог Одеса. Це говорить про те, що люди шукають допомоги та хочуть отримати відповіді на свої запитання. Ми зібрали п’ять найактуальніших питань щодо лікування алкогольної залежності.

Як визначити, що з вами живе залежна людина?

Психологи рекомендують звернути увагу на такі показники:

  1. Розпивання спиртного на самоті.
  2. Постійна присутність бажання випити спиртне та приховати цей факт від оточуючих.
  3. Сховати алкоголь від домочадців.
  4. Неможливість контролювати обсяг випитого.
  5. Апатія та агресивна поведінка щодо оточуючих.

Як відбувається лікування алкоголізму?

У сучасних клініках лікування проводиться одразу у кілька етапів. Головне завдання лікарів: полегшити та покращити фізичний стан людини, яка звернулася за допомогою. Далі з хворим працюють психологи, бо вилікувати алкоголізм, прибравши лише зовнішні прояви хвороби, неможливо. Обов’язково потрібно опрацювати та вирішити психологічні проблеми, що призвели до розвитку такого захворювання.

Спочатку проводиться дезінтоксикація організму. Медикаментозна терапія знімає інтоксикацію та виводить з організму токсини та продукти розпаду алкоголю. Далі з хворим працює психолог, який допомагає усвідомити усю небезпеку залежної поведінки. Завданням фахівця на цьому етапі є також формування психологічних установок, які допоможуть подолати потяг до спиртного.

Останній етап лікування, який надають у наркологічних клініках – це соціальна адаптація пацієнта. Цей етап лікування не менш важливий, ніж два попередні. Фахівці клініки допомагають пацієнтові повернутися до нормального життя, мінімізувавши можливі зриви та рецидиви. Тому дуже важливо не переривати лікування та пройти весь курс від початку до кінця.

Скільки існує стадій алкоголізму?

Фахівці наркологічного центру БРІК виділяють три стадії алкоголізму.

  • Легка стадія. За словами фахівців, на цій стадії у людини формується психічна залежність. Випивання чи саме передчуття цього процеси викликає у людині піднесення почуттів та емоцій, поліпшення настрою. Він будь-що починає шукати привід, щоб випити.
  • Поява залежності на фізичному рівні. На цьому етапі розвитку алкоголізму у людини формується повна толерантність до алкоголю. Симптоми залежності стають очевидно вираженими. У хворого можна спостерігати коливання настрою. Внаслідок всіх трансформацій на цьому тапі формується хронічна або запійна форма алкоголізму.
  • Соціальна деградація особи. На тлі постійного впливу алкоголю на організм виникають серйозні проблеми зі здоров’ям (страждають нирки, печінка, серце). Спостерігаються тривалі провали у пам’яті. Швидко настає сп’яніння.

Хто такий прихований алкоголік?

Є люди, які не вважають, що є алкоголіками, але при цьому вони щодня випивають фіксовану частку спиртного. Наприклад, 50 г коньяку за вечерею щодня. Звучить безневинно: «для апетиту», але насправді все значно серйозніше. Таких людей можна сміливо називати прихованими алкоголіками.

Чи небезпечний прихований алкоголізм?

Прихований алкоголізм — це, як ми вже казали, ні що інше, як щоденне, але у невеликих дозах, вживання алкогольних напоїв. При цьому людина не вважає себе алкоголіком, але її організм отримує такий же руйнівний удар, як і організм людини, яка п’є.

Share

Recent Posts

  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі закриють на ремонт узвіз Віталія Блажка (Марінеско): багато автобусів та трамваїв змінять маршрути

На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22