Новини партнерів

Яка різниця між неврологом та невропатологом

Сучасна медицина має в своєму розпорядженні величезну кількість напрямків і фахівців. Однією з найбільш затребуваних областей є неврологія, яка лікує велику кількість захворювань, пов'язаних із головними болями, хребтом, тривожністю, розладом сну та ін.

Коли є явні свідчення для звернення до фахівця, багато хто не знає, до кого записуватися на прийом — до невролога або до невропатолога. Відразу потрібно пролити світло на це питання і сказати, що невропатолог Київ це той самий невролог. Остання назва це більш сучасний варіант, а перша знайома людям ще за радянських часів.

Коли звертатися до лікаря-неврологи

Все, що стосується нервової системи людини, належить до неврології. Насамперед це головний та спинний мозок, порушення роботи яких виявляються такими симптомами:

  • часті головні болі та запаморочення;
  • мігрені;
  • шум у вухах;
  • болі в спині;
  • оніміння кінцівок;
  • погіршення пам’яті;
  • порушення сну та ін.

Подібні симптоми зустрічаються не так вже й рідко, але далеко не всі звертають на них увагу і йдуть за допомогою до фахівця. Найчастіше люди приймають знеболювальні препарати, симптоми на якийсь час минають, а потім все повторюється спочатку.

Це вкрай неправильний підхід, тому що тим часом ситуація погіршується, хвороба продовжує розвиватися, може перерости в хронічну лікування, що важко піддається. Одним із таких підступних захворювань є остеохондроз, що маскується під безліч різних хвороб, які, як здається на перший погляд, ніяк не пов’язані з хребтом.

Чому не слід відкладати візит до невролога

Життя сучасної людини на 80% складається зі стресів. Звідси й пояснення тому, що більш ніж половина населення у світі та й загалом країною страждають від захворювань нервової системи. Як каже статистика ВООЗ, більше одного мільярда людей у світі хворіють на неврологічну хворобу, а до летального результату щороку приходить понад 9,5 мільйона людей.

Серед найбільш провокуючих чинників вчені медики називають сидячу роботу і малорухливий спосіб життя, різноманітність електронних девайсів і гаджетів, постійний стрес, неправильне харчування та шкідливі звички.

Будь-яка неврологічна хвороба призводить до серйозних наслідків, якщо її не лікувати. Найчастіше потрібен комплексний підхід, що передбачає участь травматолога, психіатра, інфекціоніста, оскільки захворювання може бути викликано іншими причинами, які пов’язані з неврологією.

Звертатися до лікаря потрібно обов’язково, тому що занедбані хвороби значно погіршують якість життя. Може наступити такий стан, коли людина стає повністю непрацездатним. Самолікування тут недоречне, тому що найчастіше воно є прийомом знеболюючих препаратів, які маскують біль, але ніяк не впливають на причини хвороби.

Share

Recent Posts

  • Статті

«Обережно, демонтаж!»: в Одесі «зник» дитячий майданчик на Соборці (фото)

На Соборній площі «зник» інклюзивний дитячий майданчик. Працює техніка, територія огороджена, об’ява «Обережно, демонтаж!» відповідає… Read More

04-04-2025 в 22:34
  • Новини

Росіяни атакували Кривий Ріг касетним «Ісканером»: загинули діти, багато поранених (відео)

У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More

04-04-2025 в 21:03
  • Новини

Чи буде в Одесі дощ: прогноз погоди на суботу, 5 квітня

У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More

04-04-2025 в 20:34
  • Новини

В Одесі хочуть створити єдиний департамент містобудування

В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту шляхом об’єднання департаменту земельних ресурсів та… Read More

04-04-2025 в 19:37
  • Новини

Одеса не буде російською: в ОВА відреагували на матеріал NYT

Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More

04-04-2025 в 18:33
  • Статті

«Не дай Боже, щоб ви це відчули»: останнє слово азовця з Одещини для росіян

У Ростові-на-Дону російський суд засудив до увʼязнення в колонії суворого режиму 23 полонених українців –… Read More

04-04-2025 в 17:38