Не секрет, що після новорічної ночі багато хто почувається неважливо. Причому буває, що це залежить від кількості випитого алкоголю. Як же впоратися з похміллям?
Спочатку давайте розберемося, чому виникає і як проявляється похмільний синдром.
Важливо! Цей матеріал має виключно загальноінформаційний характер і не може бути джерелом для самостійної постановки діагнозу або медичних рекомендацій. Він ґрунтується на актуальних та науково підтверджених дослідженнях у медичній сфері. Однак, якщо вам потрібний точний діагноз або медична консультація, рекомендуємо звернутися до лікаря. Ваше здоров’я – наш головний пріоритет!
Як правило, похмілля проявляється у вигляді головного болю, сильної спраги, нудоти, слабкості та сильного загального погіршення самопочуття.
Є лише чотири фактори, які можуть вплинути на тяжкість похмілля. І порядок споживання спиртного до них не відноситься. Похмілля настає від:
Читайте також: Цукор спричиняє рак: правда це чи міф?
Попри поширену думку, боротися з похміллям за принципом «клин клином», тобто за допомогою нової дози алкоголю, у тому числі й пива – погана ідея: наслідки можуть бути ще гіршими.
Також не є ефективним способом – пити розсіл, оскільки він містить багато солі, яка затримує виведення рідини з організму. А при похміллi якраз дуже важливо, щоб вода виходила з організму, адже разом з нею вийдуть і всі токсини.
Не принесуть користі й солодкі газовані напої, фруктові соки та інші напої, що містять цукор чи сіль.
При похміллi немає сенсу пити сорбенти – вони не допомагають виводити токсини з організму.
Ви також можете дізнатися: Запаморочення, слабкість, забудькуватість: що це може бути?
Щоб зняти симптоми похмілля, необхідно:
Пити більше води. Саме тому, що ваше тіло втрачає дуже багато води, ви, ймовірно, і почуваєтеся так погано наступного ранку. А щоб відновити водний баланс, потрібно з самого ранку випити кілька склянок води. Ще краще зробити це з вечора, перш ніж ви ляжете спати – так можна уникнути похмілля взагалі.
Ще одна корисна звичка – вживати воду між келихами алкоголю. Це також допоможе уникнути зневоднення та зменшить ймовірність поганого самопочуття вранці.
Ще на тему: Скільки потрібно пити води в холодну пору року
Пити газовану воду з лимоном. Мінеральна вода з лимоном вважається універсальним способом від похмілля. Завдяки бульбашкам вуглекислого газу в мінеральній воді прискорюються процеси засвоєння, розщеплення та виведення алкоголю з організму.
Бажано вибирати газовану воду і додати до неї сік лимона. Саме таке поєднання зменшує концентрацію ацетальдегіду в організмі, що призводить до похмілля. Такої води потрібно випити багато – від 2 до 4 літрів на добу. Бажано пити склянку щогодини. Якщо вас мучить нудота – пийте маленькими ковтками.
До речі, поєднувати таку воду з алкогольними напоями не рекомендується – може призвести до швидкого сп’яніння із тяжкими наслідками.
Крім мінеральної води з лимоном можна пити чай – з лимоном та імбиром, а також трав’яний та зелений.
Пити томатний сік. Так, саме цей напій може бути дуже корисним для підтримки гідратації та заповнення втрачених поживних речовин. Крім того, він допомагає відновити функції печінки, яка страждає від вживання алкоголю.
Як і щодо води, не існує встановленої кількості томатного соку, яку ви повиннi випити, але, швидше за все, буде достатньо лише однієї склянки.
З’їсти легкий суп або кашу. Якщо нудоти немає або ви з нею вже впоралися, потрібно з’їсти легкий суп, випити бульйон або з’їсти просту кашу.
Якщо є така можливість – поспіть кілька годин і прогуляйтеся на свіжому повітрі.
Читайте також: Новий рік у дні війни: святкувати чи ні?
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More