У 2025 році, вже другий рік поспіль, українцям доведеться сплачувати податок за «зайві» квадратні метри житла. Після торішніх платіжок від податкової громадяни буквально вибухнули від неправильних нарахувань. Виявилось, що у реєстрах може з'являтися уся нерухомість, з якою ви мали справу раніше. Тож розберемося, як уникнути помилок, перевірити свої дані заздалегідь і що робити у спірних ситуаціях.
Податок стосується всіх власників житла, площа якого перевищує встановлені норми:
За кожен квадратний метр понад ці норми власник зобов’язаний сплатити податок. Його розмір залежить від ставки, яку встановлює місцева влада. Максимальна ставка — 1,5% від мінімальної заробітної плати за один квадратний метр. Для 2024 року це 106,5 гривні за метр. Детальніше про те, як дізнатися точний відсоток податку, де підрахувати ваші квадратні метри і хто звільнений від сплати — дивіться у відео на нашому YouTube-каналі.
Одна з головних проблем, із якою стикаються громадяни — некоректні дані про нерухомість у податкових актах. Податкові «листи щастя» інколи містять інформацію про квадратні метри, які вам не належать. Некоректна інформація підтягується з реєстрів. Тож у своїх податкових актах ви можете побачити майно, яке належало вам у минулому.
Щоб уникнути таких ситуацій, слід заздалегідь перевірити інформацію:
До 1 липня 2025 року кожен власник нерухомості отримає повідомлення з точним розрахунком податку. Перевірте його уважно, щоб уникнути помилок, і не зволікайте зі сплатою.
Якщо ви отримали лист з некоректними даними щодо податку, маєте законне право оскаржити ці нарахування. Бухгалтер «Одеського життя» Вікторія Кучурка радить:
«Найкраще зробити це одразу після отримання податкового акта. Ігнорування цього документа може призвести до отримання податкового повідомлення-рішення, яке вже вимагатиме повної сплати суми. Оскаржити його теж можливо, але буде значно складніше. Тому перевіряйте дані своєчасно – особисто у податковій або дистанційно через ваш електронний кабінет».
Якщо виникли питання, звертайтеся до податкової служби на «гарячу лінію» ДПС України — 0800-501-007.
Власники житла, яке було пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій чи інших надзвичайних ситуацій, мають право на звільнення від сплати податку. Для цього необхідно:
Важливо! У таких випадках власники можуть бути звільнені від сплати податку, починаючи з першого дня місяця, коли було офіційно зареєстровано пошкодження або знищення майна.
Несплата податку може призвести до багатьох проблем:
Тому, навіть якщо ви не отримали офіційного листа від податкової прямісінько у руки — це не означає, що штрафні санкції оминуть вас. Перевіряйте власний податковий кабінет час від часу, аби прикрі помилки не спіткали вас зненацька.
Читайте також: Майже половина підприємців планують закрити бізнес – тривожна статистика
Французький манікюр залишається улюбленим вибором багатьох жінок, адже він символізує елегантність, натуральність та стиль, а… Read More
Для того, щоб боєць успішно виконував те завдання, яке перед ним поставлене, у нього під… Read More
У світі юридичних процедур арешт майна часто стає несподіваним і болісним випробуванням для власника. Ця… Read More
На вулиці Колонтаївській в Одесі прибиральник під час роботи виявив небезпечний предмет, схожий на гранату.… Read More
Пенсія є важливою частиною соціального забезпечення громадян, а мінімальна пенсія гарантує базовий рівень підтримки для… Read More
Військовослужбовці 11-ї бригади імені Михайла Грушевського отримали нову машину швидкої допомоги. Її передав британський фонд… Read More