До редакції газети «На пенсії» надійшов лист від Івана Куманова. 81-річний пенсіонер все життя працював учителем в сільській місцевості і має право на пільги. Читач ставить важливі життєві запитання, що стосуються пільг та допомоги у побуті.
«За законом мені належаться пільги на комунальні послуги. Так, раніше на опалювальний сезон мені давали тонну вугілля або щомісяця 100 кубів пільгового газу. Потім перестали давати, бо моя пенсія перевищує граничну суму. Чи так має бути?»
Згідно зі статтею 57 Закону України «Про освіту», педагогам, які працюють у сільській місцевості та селищах міського типу, а також пенсіонерам, які раніше працювали педагогами у таких населених пунктах і проживають в них, держава надає безкоштовне користування житлом з опаленням та освітленням у межах встановлених норм. Такі пільги надаються за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга у 2022 році, становить 3470 гривень. Якщо ваші виплати перевищують цю суму, то пільги справді не належаться.
Читайте також: Де купити дрова, якщо не стане газу чи опалення
«Я ледве ходжу, мене доглядає безробітний син. Чи може він оформити догляд за мною і отримувати якусь допомогу?»
Відповідь на ваше запитання міститься у Постанові Кабінету Міністрів «Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» № 859 від 23 вересня 2020 року (зі змінами від 19 травня 2022 р.). Згідно з документом, членам сім’ї, які доглядають близьку людину, надається відповідна компенсація. Але за однієї умови: особи, які можуть надавати соціальні послуги з догляду, та особи, яким такі послуги надаватимуться, повинні бути членами однієї сім’ї, спільно проживати і бути пов’язані спільним побутом, мати взаємні права та обов’язки.
Читайте також: Коли догляд за немічною людиною зараховується до страхового стажу?
Щодо суми виплат, то вона розраховується індивідуально для кожного одержувача. І що важливо – непрацюючим особам період догляду за хворими та літніми людьми, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, зараховується до страхового стажу.
Треба знати
Компенсацію на догляд не призначать, якщо підопічний отримує допомогу на догляд відповідно до законів «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» (крім осіб з інвалідністю з дитинства І групи), «Про психіатричну допомогу».
Ще на тему: Субсидії та пільги у воєнний час: що зміниться з 1 жовтня?
Ольга Новикова
Фото: gsminfo.com.ua
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More