Понад 100 днів триває війна в Україні. І весь цей час ця тема не сходить із перших шпальт провідних світових ЗМІ. Головні теми за 4 червня 2022 року: новий пакет санкцій, знятий командувач вторгненням в Україну, соратник Путіна у чорному списку ЄС, звернення Зеленського до 100-го дня війни та багато інших – у нашому традиційному огляді світової преси.
Італія, «La Repubblica»: «Хід Путіна пшеницею», «Кремль: Київ зможе експортувати зерно з розмінованих портів, які ми контролюємо», «Зеленський говорить про перемогу, але має справу з інакодумством», «На цьому фронті наша свобода поставлена на карту” – тема головної статті.
“Domani”: “Довга війна змушує США і НАТО змінити свої плани”.
«Сполучені Штати впевнені, що Путін ніколи не відмовлявся від мети скинути Зеленського та завоювати всю Україну. Тому вони відновлюють доктрини холодної війни», «Відповідь Путіну», «Поступовість санкцій – шлях до продовження» – головний матеріал.
“Corriere della Sera”: “Напад Москви на Італію”, “Наступ після нових санкцій. Командувача вторгнення в Україну знято», «Соратник Путіна в чорному списку ЄС. Пекін не відповідає на запити Росії. Зеленський: ми переможемо», «Тендітна дипломатія» – головний матеріал.
Іспанія, «El Pais»: «Африка благає Росію, щоб уникнути великого голоду»: Путін заявляє, що готовий дозволити відправку зернових через Одесу.
ARA: Африка хоче, щоб Росія могла експортувати свою пшеницю.
«ABC»: «Дискомфорт Києва через маленьку допомогу».
Австрія, “Der Standart”: “Українська війна: вторгнення Росії в Україну триває 100 днів”. Очевидно, Кремль не поспішає і сподівається, що Захід втратить солідарність із країною.
«Vorarlberger Nachrichten»: «Сокрушальна загарбницька війна»: Бойові дії в Україні не закінчуються.
Бельгія, De Standaard: Війна в Україні розпалює ненависть у Боснії: Екстремісти знову готові нас убити.
Польща, Gazeta Wyborcza: Путін живе ілюзіями, Чи є війна Росії проти України початком нового міжнародного порядку?, інтерв’ю з американським філософом, політологом, економістом і письменником Френсісом Фукуямою.
Німеччина, “Der Tagesspiegel”: “Зеленський говорить про 1000 відвойованих місць”. Німецька група озброєнь Rheinmetall готова поставити в Україну більше старих танків.
“FAZ”: “Бундестаг затверджує спеціальні фонди для Бундесверу”, “Москва хоче війни, поки всі цілі не будуть досягнуті”.
Франція: в інтерв’ю Courrier Picard президент Еммануель Макрон докладно описує свою дорожню карту: купівельна спроможність, пенсійна реформа, візит до України.
Ірландія, Irish Examiner: 100 днів війни. Підпис під фото: «Український військовий на похороні полковника Олександра Махачека у Житомирі».
Irish Times висвітлює виступ Володимира Зеленського в 100-й день війни.
“Lietuvos Rytas”: “Голови ідолів згорнуті, а ноги зламаний”. Знесення обелісків, що славлять радянську окупаційну армію, схоже, набирають обертів. Аналогічна ситуація була після відновлення незалежності Литви, коли країна позбавлялася радянських ідолів. Підпис під фото: «Перед двічі встановленим у центрі Вільнюса пам’ятником герою СРСР генералу І.Черняховському відбулися непрості переговори з високопоставленими радянськими воїнами».
Швейцарія, “Tages-Anzeiger”: “Федеральна Рада дозволила постачання зброї в Україну”. Через великий зовнішній тиск Швейцарія більше не блокує весь експорт зброї від учорашнього дня.
Daily Sabah: «Стамбул планує розблокувати український експорт зерна». Туреччина прагне вийти з глухого кута і веде переговори як з Москвою, так і з Києвом, а також з ООН, щоб виступити посередником в угоді з відкриття коридору через Босфор для експорту сільськогосподарської продукції з України.
The Japan Times: Україна відзначає 100 днів війни. Підпис під фото: «Іноземні бійці ЗСУ займають позиції у Сєвєродонецьку, що на Луганщині України, у четвер».
«China Daily»: «Кількість закликів до припинення конфлікту зростає, російсько-українській кризі виповнюється 100 днів».
The West Australian: Подорож репортера з метою висвітлення військових подій у її рідній країні та вражаючий документальний фільм з лінії фронту. Дивлячись на телебачення, як розгортається вторгнення Росії в Україну, Дар’я Задворна знала, що має повернутися на свою улюблену батьківщину. Вона забронювала відпустку та рейс і 16 березня вирушила з Польщі пішки.
«Україна: 100 днів під російським бомбардуванням, рішення не видно».
“Boston Globe”: “В Україні 100 днів втрат – і ще багато попереду”. Підпис під фото: «Сім’я полковника армії Олександра Махачека оплакувала його на його похороні у п’ятницю в Житомирі, Україна».
«WSJ»: підпис під фото: «У п’ятницю дівчина малює на стіні зруйнованого будинку у селі Андріївка Київської області». Після 100 днів війни багато західних урядів побоюються, що відносини між Росією та Україною зайдуть у руйнівний глухий кут.
Президент України Володимир Зеленський відзначив 100 днів війни похмурим, але зухвалим відеозверненням: «Збройні сили України тут. Найголовніше, наші люди – люди нашої нації – тут. Ми вже сто днів захищаємо свою країну. Перемога буде за нами! Слава Україні!”
The National: Хто більше винен: диктатор або люди, які дозволяють йому залишатися на своєму місці? Путін VS. Люди».
Підготував Сергій Чернявський
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More
3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More