Понад 100 днів триває війна в Україні. І весь цей час ця тема не сходить із перших шпальт провідних світових ЗМІ. Головні теми за 4 червня 2022 року: новий пакет санкцій, знятий командувач вторгненням в Україну, соратник Путіна у чорному списку ЄС, звернення Зеленського до 100-го дня війни та багато інших – у нашому традиційному огляді світової преси.
Італія, «La Repubblica»: «Хід Путіна пшеницею», «Кремль: Київ зможе експортувати зерно з розмінованих портів, які ми контролюємо», «Зеленський говорить про перемогу, але має справу з інакодумством», «На цьому фронті наша свобода поставлена на карту” – тема головної статті.
“Domani”: “Довга війна змушує США і НАТО змінити свої плани”.
«Сполучені Штати впевнені, що Путін ніколи не відмовлявся від мети скинути Зеленського та завоювати всю Україну. Тому вони відновлюють доктрини холодної війни», «Відповідь Путіну», «Поступовість санкцій – шлях до продовження» – головний матеріал.
“Corriere della Sera”: “Напад Москви на Італію”, “Наступ після нових санкцій. Командувача вторгнення в Україну знято», «Соратник Путіна в чорному списку ЄС. Пекін не відповідає на запити Росії. Зеленський: ми переможемо», «Тендітна дипломатія» – головний матеріал.
Іспанія, «El Pais»: «Африка благає Росію, щоб уникнути великого голоду»: Путін заявляє, що готовий дозволити відправку зернових через Одесу.
ARA: Африка хоче, щоб Росія могла експортувати свою пшеницю.
«ABC»: «Дискомфорт Києва через маленьку допомогу».
Австрія, “Der Standart”: “Українська війна: вторгнення Росії в Україну триває 100 днів”. Очевидно, Кремль не поспішає і сподівається, що Захід втратить солідарність із країною.
«Vorarlberger Nachrichten»: «Сокрушальна загарбницька війна»: Бойові дії в Україні не закінчуються.
Бельгія, De Standaard: Війна в Україні розпалює ненависть у Боснії: Екстремісти знову готові нас убити.
Польща, Gazeta Wyborcza: Путін живе ілюзіями, Чи є війна Росії проти України початком нового міжнародного порядку?, інтерв’ю з американським філософом, політологом, економістом і письменником Френсісом Фукуямою.
Німеччина, “Der Tagesspiegel”: “Зеленський говорить про 1000 відвойованих місць”. Німецька група озброєнь Rheinmetall готова поставити в Україну більше старих танків.
“FAZ”: “Бундестаг затверджує спеціальні фонди для Бундесверу”, “Москва хоче війни, поки всі цілі не будуть досягнуті”.
Франція: в інтерв’ю Courrier Picard президент Еммануель Макрон докладно описує свою дорожню карту: купівельна спроможність, пенсійна реформа, візит до України.
Ірландія, Irish Examiner: 100 днів війни. Підпис під фото: «Український військовий на похороні полковника Олександра Махачека у Житомирі».
Irish Times висвітлює виступ Володимира Зеленського в 100-й день війни.
“Lietuvos Rytas”: “Голови ідолів згорнуті, а ноги зламаний”. Знесення обелісків, що славлять радянську окупаційну армію, схоже, набирають обертів. Аналогічна ситуація була після відновлення незалежності Литви, коли країна позбавлялася радянських ідолів. Підпис під фото: «Перед двічі встановленим у центрі Вільнюса пам’ятником герою СРСР генералу І.Черняховському відбулися непрості переговори з високопоставленими радянськими воїнами».
Швейцарія, “Tages-Anzeiger”: “Федеральна Рада дозволила постачання зброї в Україну”. Через великий зовнішній тиск Швейцарія більше не блокує весь експорт зброї від учорашнього дня.
Daily Sabah: «Стамбул планує розблокувати український експорт зерна». Туреччина прагне вийти з глухого кута і веде переговори як з Москвою, так і з Києвом, а також з ООН, щоб виступити посередником в угоді з відкриття коридору через Босфор для експорту сільськогосподарської продукції з України.
The Japan Times: Україна відзначає 100 днів війни. Підпис під фото: «Іноземні бійці ЗСУ займають позиції у Сєвєродонецьку, що на Луганщині України, у четвер».
«China Daily»: «Кількість закликів до припинення конфлікту зростає, російсько-українській кризі виповнюється 100 днів».
The West Australian: Подорож репортера з метою висвітлення військових подій у її рідній країні та вражаючий документальний фільм з лінії фронту. Дивлячись на телебачення, як розгортається вторгнення Росії в Україну, Дар’я Задворна знала, що має повернутися на свою улюблену батьківщину. Вона забронювала відпустку та рейс і 16 березня вирушила з Польщі пішки.
«Україна: 100 днів під російським бомбардуванням, рішення не видно».
“Boston Globe”: “В Україні 100 днів втрат – і ще багато попереду”. Підпис під фото: «Сім’я полковника армії Олександра Махачека оплакувала його на його похороні у п’ятницю в Житомирі, Україна».
«WSJ»: підпис під фото: «У п’ятницю дівчина малює на стіні зруйнованого будинку у селі Андріївка Київської області». Після 100 днів війни багато західних урядів побоюються, що відносини між Росією та Україною зайдуть у руйнівний глухий кут.
Президент України Володимир Зеленський відзначив 100 днів війни похмурим, але зухвалим відеозверненням: «Збройні сили України тут. Найголовніше, наші люди – люди нашої нації – тут. Ми вже сто днів захищаємо свою країну. Перемога буде за нами! Слава Україні!”
The National: Хто більше винен: диктатор або люди, які дозволяють йому залишатися на своєму місці? Путін VS. Люди».
Підготував Сергій Чернявський
З приходом весни все більше одеситів починають замислюватися не лише про оновлення гардеробу, а й… Read More
На Соборній площі «зник» інклюзивний дитячий майданчик. Працює техніка, територія огороджена, об’ява «Обережно, демонтаж!» відповідає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More
У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More
В Одеській міській раді розглядають можливість створення єдиного департаменту шляхом об’єднання департаменту земельних ресурсів та… Read More
Американські ЗМІ поширюють припущення про можливу передачу під контроль Росії стратегічних об’єктів в Україні, зокрема… Read More