На цей раз ми вирішили об'єднати інформацію про перейменування наступних двох Суворовських вулиць у Пересипському районі Одеси – 6-й та 7-й. Чому? А тому, що їх нові назви – Леона Барінштейна та Євгенія Крамаренко – міцно пов'язані спільною темою. Це медицина і, зокрема – одеська, та медицина одного напряму. Леон Барінштейн виділив 4 групи крові та створив апарат для її переливання
Отже, Леон Абрамович Баринштейн (1888-1949) – хірург, гематрансфузіолог. Не знаєте, що це за слово? І я теж, гуглити довелося. Так, час зараз такий: спитай про трансвестита – всі дадуть відповідь, а ось трансфузіолог… Отже, гематрансфузіолог – це спеціаліст з переливання крові. Так, він у цій справі був великим спеціалістом, навіть піонером у деяких аспектах.
Закінчив Одеський університет (тоді – Новоросійський), у 1928 році став доктором медицини. З 1920 по 1941 рік працював в Одеському медінституті, був завкафедрою лікувального факультету. Вивчав «поведінку» крові в різних ситуаціях, розробляв методику визначення груп крові, незалежно від інших учених у 1922 році виділив 4 групи крові.
Виступив з знаковою доповіддю в 1923 році на 1-му з’їзді хірургів Одеської губернії, а на 2-му продемонстрував сконструйований разом з Євгеном Крамаренком портативний апарат для гематрансфузії. З великим інтересом колеги вислухали його доповідь у 1930 році на 4-му всеукраїнському з’їзді хірургів у Харкові: це було глибоке наукове обґрунтування клінічного застосування переливання крові. Також Леон Баринштейн розробив критерії збереження консервованої крові.
Згаданий вище Євген Юрійович Крамаренко (1879-1957) – професор-хірург, який співпрацював в Одеському університеті з Баринштейном по темі крові. До 1911 року працював земським лікарем, у роки Першої світової війни був госпітальним хірургом. У 1922 році на базі хірургічної клініки медичного факультету провів перше успішне переливання крові в Одесі. Він автор понад 160 наукових праць з тематики боротьби з раком.
Читайте також:
Валерій БОЯНЖУ, Херсон-Одеса
Євген Березняк, він же «Майор Вихор» – українець, який врятував від повного знищення стародавню столицю… Read More
Увечері неділі, 23 лютого 2025 року, ворог атакував ракетами Одесу та область. Містяни почули кілька… Read More
Три роки тому Одеса в дійсності опинилась у смертельній небезпеці. І нікому невідомо, в який… Read More
До початку повномасштабної війни Артур займався дизайном житла. Робота була стабільною й оплачувалася заможними клієнтами… Read More
В Одесі в рамках деколонізації мають намір прибрати зі стіни ліцею меморіальну дошку, встановлену на… Read More
Сьогодні вранці, в неділю, 23 лютого 2025 року, в районі одеської Аркадії, що на вулиці… Read More