ЄС підтримує Україну не лише на словах, а й на ділі. Мільярди євро виділяються нашій країні колективною Європою, щоб українцям, як і раніше, навіть за тривалих бойових дій, у повному обсязі виплачували зарплати, пенсії, щоб зберігалися робочі місця, а економіка залишалася на плаву.
У відповідь на вторгнення росії в Україну лідери Європейського союзу рішуче засудили російську агресію і порушення норм міжнародного права. Вони вимагають негайного припинення воєнних дій, виведення збройних сил та військової техніки, поваги до територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Але ЄС підтримує Україну не лише на словах, а й на ділі. Мільярди євро виділяються нашій країні колективною Європою, щоб українцям, як і раніше, навіть за тривалих бойових дій, у повному обсязі виплачували зарплати, пенсії, щоб зберігалися робочі місця, а економіка залишалася на плаву.
Так, з початку російської агресії ЄС та його фінансові установи виділили Україні
22,1 мільярда євро для підтримки загальної економічної, соціальної та фінансової стійкості. Це і макрофінансова, і екстрена, і гуманітарна допомога, і підтримка бюджету.
«Якщо порахувати загалом, вся підтримка Європейської комісії та країн-членів Європейського союзу з початку повномасштабного вторгнення росії складає 18 мільярдів євро — це містить усі мобілізовані гранти, позики і гарантії. Це абсолютно безпрецедентна цифра, як і ситуація. І справді я бачу тверду рішучість продовжувати», — розповів Посол Євросоюзу Матті Маасікас.
18 жовтня Україна отримала два мільярди євро лише макрофінансової допомоги від ЄС. Ці гроші є першою частиною пакета у п’ять мільярдів євро. А загальний пакет обіцяної фінансової допомоги від Європи наближається до дев’яти мільярдів євро.
Загалом Україна може розраховувати на 18 мільярдів євро від ЄС у 2023 році, повідомила на саміті Євросоюзу президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.
«Дискусія була про 1,5 мільярда євро на місяць для України, які профінансує Євросоюз. Це дає загальну суму 18 млрд євро наступного року — обсяг, на який Україна може покластися», — зазначила фон дер Ляйєн.
На додаток до прямих фінансових дотацій, уперше в своїй історії ЄС фінансує закупівлю та доставку зброї та іншого військового обладнання до країни, яка не є її членом. Також ЄС посилює санкції проти кремля та режиму Лукашенка в Білорусі.
Істотну частку коштів, які виділяє ЄС, Україна витрачає на підтримку держави та покриття нестачі бюджету. Зокрема, йдеться про соціальні, медичні та пенсійні виплати. Вони необхідні для забезпечення фінансової стабільності держави і виконання базових функцій.
Так, Україна за два місяці отримала у межах пакету екстреної підтримки від Єврокомісії та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) півтора мільярда євро. Ці кошти спрямовують на:
«Кошти допоможуть Україні задовольнити найнагальніші фінансові потреби, відремонтувати ключову дорожню та залізничну інфраструктуру, пошкоджену внаслідок агресії росії. Ця підтримка дуже важлива для народу і економіки України», — наголосив Валдіс Домбровскіс, виконавчий віце-президент Єврокомісії.
Також за гроші від ЄІБ Україна, зокрема, ремонтує пошкоджені російськими агресорами об’єкти енергетичної інфраструктури і підтримує стабільність власної електромережі.
Якби не західна фінансова допомога, то українці вже могли б залишитися без пенсій та заробітних плат, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Україна — один із найбільших експортерів зерна у світі. Саме тому Одеса особливо дякує Євросоюзу за розблокування роботи портів. Адже внаслідок російської агресії українське зерно опинилося у пастці, а 400 мільйонам людей на планеті став загрожувати голод.
Майже 12 мільйонів тонн — саме стільки українського зерна було експортовано за допомогою програми «Шляхи солідарності», яку ЄС розпочав ще у травні, аби розблокувати український експорт продовольства. Це альтернативні транспортні шляхи, якими українське зерно досягає своїх кінцевих споживачів.
Але можливість експорту агропродукції через порти Великої Одеси (міста Южне, Чорноморськ та Одеса) – це ще й тисячі робочих місць для самих українців, мільйони доларів доходу українських сільгосппідприємств, транспортних компаній та, звичайно, поповнення бюджету країни, що воює.
Завдяки «Шляхам солідарності» Україна, попри повномасштабну війну, відновлює економічну активність.
Фахівці підрахували, що розблокування портів може приносити Україні до мільярда доларів додаткового експортного виторгу на місяць. Таким чином, на 5% підвищиться ВВП країни.
Читайте також:
У середу, 21 листопада, Повітряні сили ЗСУ заявили про удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою.… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More