Статті

Пам’яті справжнього козака Михайла Зорівчака

З початком повномасштабної війни залізничник Михайло Зорівчак добровільно став на захист рідної неньки України.

26 лютого 2022 року він поповнив ряди Любашівського підрозділу територіальної оборони. А з червня стрілець Зорівчак вже громив ворога під Авдіївкою у складі 68-го окремого батальйону 110-ї бригади імені Марка Безручка. 

Наш герой народився у Любашівці 3 травня 1964 року. Після закінчення школи опанував професію залізничника і все життя працював на «Укрзалізниці». Довгий час трудився черговим по станції Любашівка. Остання його посада — ревізор Одеської ревізійної дільниці Департаменту безпеки руху «Укрзалізниці». За вагомі трудові здобутки нагороджений знаком «Залізнична Слава» І, II і III ступенів.

Будучи найпалкішим патріотом Вітчизни, Михайло брав участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності. Над його будинком, найпершим в селищі, замайорів жовто-блакитний стяг. Михайло неодноразово стверджував, що росія — наш ворог і принесе нашому народу лише біду та страждання.

Потрапивши безпосередньо на фронт, молодший сержант стрілець-помічник гранатометника Михайло Зорівчак, разом зі своїми лицарями-побратимами, мужньо стояв на варті Авдіївки. Авдіївський напрямок Східного фронту наших Сил оборони й дотепер залишається одним з найважчих. Окупант застосовує тут авіацію, вертольоти, гатить з танків, реактивних систем залпового вогню, бомбардує фосфорними боєприпасами. 

Військовослужбовець Зорівчак воював відважно.

І, як справжній козак, загинув зі зброєю в руках, відбиваючи чергову танкову атаку рашистів. Це трапилось 18 лютого 2023 року. Мужній любашівчанин до останнього подиху  «косив» з кулемета ворожих штурмовиків. Але героя накрило вибуховою хвилею.

Тіло відважного захисника залишилося лежати на позиціях. Через інтенсивність бойових дій його так і не вдалося евакуювати.

Патріот Михайло Михайлович Зорівчак гідно і чесно прожив своє життя. Пишався країною, своєю родиною, заради якої пролив кров. Пам’ятатимемо нашого воїна, як справжнього Героя України.

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Recent Posts

  • Статті

Фестиваль ромської культури в Одесі: танці, співи, єдність!

Суботній день після чергового обстрілу рашистами Одеси здався майже чарівним. Життя триває. Наче ще одним… Read More

24-05-2025 в 22:08
  • Новини

Світове визнання української незалежної журналістики: АНРВУ отримала гран-прі INMA 2025

Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), куди входить і видання «Одеське життя», здобула найвищу нагороду… Read More

24-05-2025 в 21:05
  • Авторський блог

Герострат у Києві: як донощик спалив українську історію

Кто не знает, Герострат — мешканець давньогрецького міста Ефес — влітку 356 року до нашої… Read More

24-05-2025 в 19:34
  • Статті

Як Одеський ботанічний сад лікує рани війни

Від примх природи та жорстокості війни страждають не лише люди, а ще й парки та… Read More

24-05-2025 в 18:29
  • Статті

Війна серцем волонтера: як активіст одеського «Автомайдану» став очима армії

Ми спілкувалися телефоном. Під час запису десь поруч стався вибух. Навіть на відстані стало моторошно,… Read More

24-05-2025 в 17:26
  • Статті

В Одесі зацвіла тополя: біолог розповів, чи викликає вона алергію

Чи винна тополя в алергії чутливих людей? А може варто звернути увагу на інші шкідливі… Read More

24-05-2025 в 15:13