Одеський академічний театр ляльок закликає мешканців та гостей нашого міста вшанувати пам’ять загиблих у Другій Світовій війні, безкоштовно відвідавши виставу для дорослих «КАДІШ. Пам'яті жертв Голокосту», показ якої відбудеться у суботу, 27 січня, о 17:00.
Вистава «КАДІШ» має незвичайну долю: її прем’єра відбулася 3 лютого 2022 року – рівно за 21 день до початку повномасштабного російського військового вторгнення на територію України. З цієї причини після прем’єри відбулася довга перерва – у перші місяці війни театр не показував вистави зовсім. Але прийшов час – і виставу «КАДІШ» було відновлено. Зараз театр запрошує всіх охочих відвідати цю виставу безплатно.
Вистава присвячена пам’яті жертв Голокосту в Одесі і в усьому світі. Вона розповість про одну з найбільших трагедій ХХ століття в образній художньо-театральній формі. Дія відбувається в роки Другої світової війни. Головне місце дії — концентраційний табір. За колючим дротом людей спалювали в печах, труїли газом, а в сусідніх бараках грали весілля, співали колискові й розповідали казки…
Автор ідеї виставу – директор та художній керівник театру, заслужений діяч мистецтв України Йосип Меркович. Автор сценарію і постановник — Елістин Михайлов
Ролі виконують: заслужена артистка України Ніна Лук’янченко, заслужений артист України Станіслав Михайленко, заслужений артист України Валерій Стрілець, заслужений артист України Іван Цуркан, заслужена артистка України Ольга Чабан, Марина Замчевська, Олександр Богданович, Анастасія Волошина, Юліана Карєва, Анатолій Лук’янченко, Миколай Решетньов, Олександра Смірнова-Кошелева, Тетяна Стрілець, Любов Солдатова, Карина Шрагіна-Кац.
Читайте також: В Одесі показали незвичні пригоди незвичного Лиса (фоторепортаж)
Щорічно 27 січня міжнародна спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту. Цю пам’ятну дату запроваджено резолюцією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у 2005 році. Саме цей день обраний не випадково: 27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України. Тільки на Одещині, на території між Дністром та Південним Бугом під час румунської та німецької окупації було знищено понад 100 000 осіб єврейської національності.
Фото: Одеський академічний театр ляльок
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More
3 листопада 2024 року в Україні поздоровляють захисників, які служать в інженерних, ракетних військах та… Read More