Статті

Одеський Новощепний ряд: зміни продовжуються (фоторепортаж)

Так вийшло, що повне закінчення робіт з перетворення Новощепного ряду і від нього – Преображенською до вулиці Пантелеймонівської збіглися з початком війни. «Картинка» старої вулиці сьогодні вражає. Невже це місце ще недавно називалося «клоакой» чи дуже просто – «жах, страх!»? Невпізнанною стала сьогодні колишня Естонська. Тим часом зміни продовжуються.

З одного боку Новощепного ряду ще нещодавно тягнулося і тягнулося на багато метрів металеву огорожу Привозу. Потрапити на знаменитий ринок із самого ряду було неможливо. Тепер уже у кількох місцях можна. Як побачите принадний напис «Оптовий ринок», то йдіть сміливо – і ви вже на Привозі.

Зворушує «чітке» оголошення на іншій частині огорожі, звідки також можна потрапити на Привіз: «Проїзд тачок заборонено».

А ось цілий шматок Новощепного ряду (раніше тут проходили взуттєві ряди) з боку Привозу вже зовсім позбавився огорожі: сюди виходять новенькі торгові павільйони знаменитого ринку.

Зазначимо, цей тужливий багатометровий паркан незабаром зовсім зникне: його теж замінять нові торгові павільйони.

Новощепним рядом я ходила того щасливого дня, коли на вулиці міста вийшов міський електротранспорт. Слідують собі вагони Новощепним, очі радують.

Одесити стоять в очікуванні транспорту на нових комплексах зупинки Новощепного ряду. З незрозумілої причини один із них – без сидінь. Ніхто не скаржиться: трамваї сьогодні ходять – вже щастя.

Жодної стихійно-підніжної торгівлі у Новощепному ряду вже не спостерігається. Колишня «клоака» тепер живе навіть без натяку на сміття, все прибрано.

А обидва будівельні ринки в Новощепному ряду працюють у своєму звичайному режимі – досить активному…

Читайте також:

Фото автора

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Останні статті

  • Статті

Вони втратили все і розпочали з нуля: три історії переселенців на Одещину

У селищі Бородіно ще до війни за підтримки держави був побудований соціальний Центр для постраждалих… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

Чергою з кулемета: на Одещині військові знешкодили морську міну (відео)

На узбережжя Одещини викинуло чергову морську міну, яку було оперативно знищено українськими військовими. Про це… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Відновлення після війни: як військовий починав нове життя після поранення

14 лютого 2023 року військовий Віталій Верес отримав важке поранення під час оборони Бахмута, коли… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Будинки покинули, а калину — забрали: історія одного вимушеного переселення

Вересень. Налилася червоним кольором калина, яка є одним із символів України. Колектив обласного центру національних… Читати далі

2024-09-16
  • Новини

В Одесі та Одеській області стався землетрус: що відомо (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

16 вересня 2024 року мешканці Одеси та регіону відчули підземні поштовхи. У будинках гойдалися люстри,… Читати далі

2024-09-16
  • Статті

Пам’ять Володимира Панченка вшанували у Любашівці

Другого вересня, у день народження митця, якому мало виповнитися 70 років, в медіацентрі Любашівської публічної… Читати далі

2024-09-16