Статті

Лікування за допомогою кішок: як працює фелінотерапія

Звичайна домашня кішка може лікувати неврози, інсульти та травми. І це не жарт, а реальні рекомендації європейських та американських медиків, які широко застосовують зоотерапію. За яких захворювань «прописані» кішки, і як вибрати свого ідеального пухнастого «лікаря», розповіла терапевт Вікторія Кокошко.

Кому протипоказане лікування за допомогою кішок

Фелінотерапія (від лат. felis — кішка) — профілактика та лікування різних захворювань за допомогою безпосереднього контакту та спілкування людини з кішками. Це один із повноцінних методів зоотерапії, в якому використовують унікальні лікувальні здібності дельфінів, коней, собак, кроликів та інших тварин чи птахів.

При цьому кішки займають у зоотерапії лідируючі позиції, адже одна з найвідоміших котячих властивостей – позитивний вплив на фізичне та психічне здоров’я господаря. Крім того, доведено, що спілкування з кішками при деяких захворюваннях полегшує симптоми не гірше знеболюючих препаратів та спазмолітиків, при цьому не завдаючи шкоди здоров’ю та гаманцю пацієнта.

Для зміцнення імунітету та стабілізації емоційного стану контакти з кішками особливо показані дітям молодшого шкільного віку та людям похилого віку.

Але є e кототерапії й протипоказання – це алергія на котячу вовну, наявність відкритих ран і хронічних шкірних захворювань.

Як лікують кішки

Вікторія Кокошко, врач фелінолог

Від яких саме недуг здатний допомогти пухнастик в будинку? Насамперед це профілактика серцево-судинних захворювань: гіпертонії, тахікардії, серцевих нападів, інфарктів та інсультів. Американські вчені довели, що сусідство кішки зменшує ризик розвитку цих небезпечних патологій як мінімум на третину. Цей феномен пов’язують зі здатністю кішок знижувати рівень тривоги та стресу господаря, а відповідно, приводити в норму показники артеріального тиску, серцевого ритму і навіть рівня холестерину в крові.

Друга суперздатність кішки — її знамените муркотіння. Воно не лише розслаблює, заспокоює та покращує сон, а й прискорює загоєння ран та переломів. Річ у тому, що ці специфічні звукові коливання на певній частоті подібні до лікувального ефекту ультразвуку. Саме завдяки вібраціям урчання кішки здатні швидко самозцілюватися, навіть впавши з великої висоти.

Крім того, коти — це живі грілки, адже їх температура тіла близько 39 градусів. Тому тварини чудово лікують застуду, біль у суглобах, загострення остеохондрозу та інші запальні процеси в організмі, безпомилково визначаючи наші «хворі місця» та лягаючи саме на них.

При погладжуванні кішки виникає статична електрика та мікроструми, що стимулюють кровообіг тканин, імунітет та відновлювальні процеси в нашому організмі.

Нарешті, поряд з пухнастим терапевтом ви будете надійно захищені від безсоння, депресії та головного болю.

Що важлово під час фелінотерапії

Але вирішивши завести кота, врахуйте принциповий нюанс: лікувальні «бонуси» від хвостатого «лікаря» людина отримує, лише налагодивши повне порозуміння з твариною і спілкуючись з нею в спокійній, комфортній обстановці. Якщо ж кішка не доглянута, роздратована, агресивна чи не хоче за своєю волею перебувати поруч із вами, позитивного ефекту чекати не доводиться.

Заводячи не маленьке кошеня, а вже досить дорослу тварину зі сформованим характером, майте на увазі, що найбільш «лікувальними» вважаються поступливі, лагідні та спокійні кішки. До того ж є теорія, що безпородні тварини «лікують» краще за своїх породистих побратимів.

Якої статі вибрати кішку для лікування

За спостереженнями медиків і фелінологів, грає роль і стать пухнастого «лікаря»: кішки більш ефективні при неврозах, депресії та захворюваннях внутрішніх органів, а коти краще лікують артроз, остеохондроз і радикуліт.

Якої породи вибрати кішку для лікування

Що стосується породи, довгошерсті кішки підходять для профілактики нервових розладів, «британці» і «шотландці» — ідеальні для сердечників, а сіамські — допомагають при проблемах зі шлунково-кишковим трактом.

Нарешті, забарвлення: чорні коти позбавляють негативних емоцій і заспокоюють, білі — знімають втому і заряджають енергією, а руді та різнокольорові успішно понижують артеріальний тиск.

Ірина Лебединець

Читайте також: Іхтіоз: як вчасно розпізнати захворювання шкіри та звернутися до лікаря

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Погода в Одесі 8 вересня: ще літня чи вже осіння?

За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 8 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Чи відключатимуть світло в Одесі 8 вересня

Як повідомляють у компанії НЕК «Укренерго», завтра, у неділю, 8 вересня 2024 року, стабілізаційні відключення… Читати далі

2024-09-07
  • Статті

Українська «колонія» в Америці: як наші земляки заселяли Канаду

1891 рік, 7 вересня... Пасажирське судно «Орегон» пришвартувалося до причалу канадського порту Квебек. Серед багатьох… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Мовчазні жертви війни: на узбережжі Нацпарку «Тузловські лимани» винесло мертвих дельфінів

На узбережжі Національного природного парку «Тузловські лимани» на Одещині море винесло мертвих дельфінів. Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На Одещині фермер перекрив річку

Мешканець Одеської області вирушив на лаву підсудних за те, що перекрив річку греблею, щоб поливати… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На площу Толбухіна повернулися трамваї

З сьогоднішнього дня, суботи, 7 вересня 2024 року, в Одесі відновлено рух трамваїв площею Толбухіна,… Читати далі

2024-09-07