Статті

Не любуйтесь, а торгуйтесь: колоритний квартал на одеській Торговій (фоторепортаж)

Дорогою до Нового ринку є колоритний квартал. Ну дуже яскравий! Що там відбувається? Там відбувається те, що і на всій Торговій. Там торгують. Назвала б я цей квартал «філією Староконного», але хіба передаси весь колорит однією фразою?

– Ну що ви, жінка, все ходите та дивіться? – Дещо «нервенно» цікавиться продавець.

– Любуюсь… – невпевнено відповідаю, розуміючи, що тут не дуже шанують людей з фотоапаратом.

– А ви не любуйтесь, ви торгуйтесь! – слід настійне побажання.

А як же не милуватися, якщо ще нещодавно тут розташовувалася пара-трійка «торгівельних точок», а тепер вийшов цілий ринок, що називається «подорожником»? Як не милуватися, якщо неможливо перерахувати, чим саме тут торгують? Адже асортимент буває зовсім несподіваним: поряд з «бувалими» чоботами красуються прикраси, а все це ще дещо доповнює якесь «полотно», що зображує даму, приємну в усіх відношеннях?

Ще два кроки – і ось вам ложки-вилки-ножі, а неподалік – швейна машинка з дуже ранніх часів, яка «шиє, як скажена».

Так, все це схоже на зменшену копію нашого Староконного, тільки торгують тут щодня, а не лише у суботу-неділю. До того ж «подорожник» на Торговій розрісся, його асортимент зріс, а якщо що не вдалося виставити, так додані оголошення, що ще є в наявності і можна придбати трохи пізніше.

Ви за продуктами на Новий і просто мимо проходите? Вам це навряд чи вдасться: все одно зупиніться, придивіться до чогось, про щось згадайте. Тому що цей самий ринок-подорожник – ще й виставковий зал просто неба, де штучки з минулого постукали в наше сьогодні…

І так, вкотре подумалося, що Торгова – це та найстаріша одеська вулиця, якій дуже пощастило з назвою. Її і в радянські часи (тоді вона іменувалася Червоною гвардією) називали тільки Торговою, тому що ну дуже вже в крапку вийшло.

До речі, у грудні 2018 року (ще до ковіда, ще до війни) «Одеське життя» докладно розповідала про нашу Торгову. І знову подумалося: як багато на ній встигло з того часу змінитися…

Читайте також: Одеська вулиця Михайлівська: змішання жанрів, стилів та настроїв

Марія Котова
Фото авторки

Share
Мария Котова

В журналистику пришла достаточно поздно, слишком затянулся «поиск себя». В работе над материалами придерживаюсь правила: читателю должно быть интересно, должно «цепануть». Уделяю много внимания подаче: считаю очень важным, чтобы это блюдечко получилось с достойной каемочкой. Автор четырех изданных книг прозы.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19