Територію навколо одеського Привозу зараз можна назвати невпізнанною, причому у позитивному сенсі. Проще кажучи, тут змінилося майже все. Пробіжимось?
У серпні 2018 року… Боже, це ж задовго до ковіда і повномасштабного рашистського вторгнення… Так от, у серпні 2018 року ми вирішили обійти наш Привоз з його чотирьох сторін — по вулиці Преображенській, Новощіпному ряду, Пантелеймонівській, та Єкатерининській.
Так-так, ми знаємо, що між Привозом і Пантелеймонівською пролягає ще й вулиця Привозна, але всі давно приймають її за невід’ємну частину Привозу.
До якого висновку ми тоді, у 2018-му, дійшли? Та все дуже просто: окрім Пантелеймонівської, квартали вулиць навкруги Привозу виглядали так, що було соромно дивитись, не кажучи вже про усілякі незручності під назвою «не пройти, не проїхати».
«Почесне місце» тут, звісно, займав Новощіпний ряд, який наводив жах навіть своїм «зовнішнім виглядом»…
А потім почались великі зміни, і ось тепер, через п’ять років, усі чотири квартали навколо Привозу — це наче щось зовсім-зовсім нове і зручне, хоча зміни ще продовжуються.
Змінилося майже все — і самі старі квартали, і перехрестя. Хіба можна впізнати квартал Преображенської біля Привозу? Це ж якась нова вулиця!.. Не має більше тієї «напівстихійної» торгівлі. А яка зручна дорога, комплекси для очікування трамваїв і маршрутних таксі!.. От наче нове якесь місце.
І тільки «головні ворота» Привозу, де завжди вирує життя, нагадують: ви знаходитесь таки поруч з Привозом, заходьте, торгуйтеся, купуйте…
Новощіпний ряд… До речі, з назвою цього ряду українською мовою існує проблема. Після «щ» пишуть то «і», то «е», навіть в офіційних документах. Українська Вікіпедія також «дарує» нам обидва варіанти — мабуть, «на вибір»…
До ремонту його називали «клоакою». О, ні, це вже ніяка вам не клоака! Це широка вулиця, де вже немає (ну майже) стихійної торгівлі. Нагадаємо, що головний вхід у Зоопарк тепер — не з Новощіпного ряду, а в Преображенському парку. А от в тераріум Зоопарку ви можете завітати звідси.
Нові трамвайні колії, нова дорога… Так, залізний довгий паркан з боку Привозу ще є, але це тимчасово. До речі, низка нових торгових павільйонів ближче до ринку торгують і з боку Привозу, і з боку Новощіпного ряду. Це вже як вам зручніше…
Квартал Єкатерининської біля Привозу — теж невпізнанний. Як же довго його приводили до ладу!
До речі, незважаючи на багато змін, вони теж ще продовжуються…
Що незмінно? Торгівля молочною продукцією «з ніг» біля входу в молочний корпус. Ну і, звісно, квіти, якими торгують не тільки в новеньких рядах на Єкатерининській, а теж біля входу в той же корпус.
А що ж Пантелеймонівська? Квартал цієї вулиці біля Привозу, як ми зазначили вище, був приведений до ладу ще давно.
Ох, і бурхливий ж цей квартал! Але маємо навіть вуличні лавки, дерева…
Важливо, що тепер в нас є і приведене до ладу перехрестя Пантелеймонівської з вулицею Преображенською.
Нагадаємо, війну це перехрестя зустріло в стані ремонту, пройти тут було дуже важко. Все змінилось вже під час війни…
Як сьогодні перетворилися на сучасні усі чотири квартали навкруги Привозу — дивіться на наших фото…
Читайте також:
Навколо одеського Нового базару: чим торгуємо, як шуткуємо?
Марія Котова
Фото авторки
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More