Чому на маківці новорічної ялинки світиться зірка? Чому наймолодша група у дитячому садку називається «ясла»? Що таке Різдво?.. Якщо ваша дитина щось таке запитує, настав час розповісти їй про всі таємниці Різдва Христового і традиції, пов'язані з цим святом.
Залежно від вашої фантазії та знань ця розповідь може бути подана у вигляді чарівної казки, ігри-загадки або подорожі до зачарованих істот, які оживають саме в різдвяну ніч.
Як кажуть в Одесі, «якщо не знаєш, з чого почати, починай із початку». Спробуйте пояснити вашій дитині, що означає саме слово «Різдво». Адже, щоб радіти по-справжньому цьому дню, потрібно знати, що означає це свято, його назва та в чому його суть. Інакше ваш малюк думатиме, що сенс свята полягає лише в подарунках і вимагатиме їх від вас з кожним роком дедалі більше.
Дитина краще зрозуміє суть одного з головних християнських свят, якщо як порівняння ви згадаєте її власний день народження. Запитайте, а чи вона знає, чому всі вітають саме її в цей день? Скоріш за все, відповідь буде приблизно такою: «Бо я народився!» Тоді можете приступати до пояснення суті Різдва: «А тепер уяви собі, що хтось народився настільки важливий, що його шанує весь світ! Усі знають, як його звуть, як звали його батьків. А чарівну історію про те, як він з’явився, розповідають тисячі років»
Основне, що мають знати і дорослі, і діти, які відзначають Різдво, – історію, яка описує народження немовляти Ісуса. Це те, з чого має розпочатися свято. Історію Різдва ви можете прочитати у дитячій Біблії, а також у Євангеліях від Матвія та від Луки.
Для того щоб події тих далеких років постали перед вами сьогодні, спочатку знайдіть разом з дитиною місце, де народився Ісус, на карті. Розкажіть, який одяг тоді носили, на яких суднах плавали морем, які споруджували будинки, театри та храми у містах величезної Римської імперії.
А щоб ваша оповідь була барвистішою, знайдіть картинки з сюжетами Різдва в Інтернеті (покажіть їх дитині на екрані або роздрукуйте їх) або зайдіть до найближчої книгарні та купіть різдвяну книжку з ілюстраціями (якщо пощастить — можна знайти об’ємну, у форматі 3D). Показуючи малюнки дитині, розкажіть їй дивовижну історію народження маленького Ісуса.
Сьогодні ми навіть не помічаємо, як щодня зустрічаємося з відлунням далекого Різдва. Візьмімо, наприклад, наше літочислення – обов’язково зверніть увагу дитини, що відлік років ми ведемо від Різдва Христового. Для дитини буде дивним відкриттям дізнатися, що настав «2022 рік від Різдва Христового», а це означає, що Ісусу — стільки ж років!
До речі, почувши, що немовля Ісуса поклали в ясла, ваш син або дочка згадає, що наймолодша група в їхньому дитячому садку називається «яслами». Поговоріть про це: запитайте, що спільного між годівницею для свійських тварин та малюковою групою дитсадка? Нехай дитина сама поміркує. Це допоможе надалі звертати її увагу на значення слів.
А звідки пішла традиція чіпляти зірку на маківку новорічної ялинки? Згадайте історію з волхвами, які, побачивши нову зірку, зрозуміли, що народився Спаситель світу. І чи не про дари цих мудреців, принесених маленькому Ісусу, ми згадуємо, коли кладемо під ялинку подарунки для своїх рідних та близьких?
Раніше ми розповідали, де зберігаються різдвяні святині.
Щоб свято Різдва завжди нагадувало вашим дітям про щось радісне, тепле і добре, почніть відзначати цей день всією сім’єю. Створіть свої родинні традиції, щось придумайте самі, щось запозичте.
Важливо, щоб усе максимально нагадувало про суть Різдва, інакше ваше свято перетвориться на застілля, яких у році буває не так вже й мало.
Прикрасьте кімнату, в якій відзначатимете свято, атрибутами Різдва: ангелами, вертепом та свічками. Можна помістити картину із зображенням Марії, Йосипа та Ісуса на підстилку із сіна — на знак того, що ця сім’я перебувала у хліві.
Вивчіть з дітьми нескладні різдвяні пісні та віршики. Пограйте у гру «Що я знаю про Різдво»: по колу кожен має говорити один факт, який він знає про народження Христа. З гри виходить той, хто своєю чергою не зміг назвати нічого. Учасник, що залишився, — переможець.
Не забудьте звернути увагу ваших близьких на цей день: почастуйте їх запашним пирогом і зробіть подарунок. Підкажіть дитині, як вона може зробити щось хороше для своїх друзів: покладіть у пакет частування, нехай малюк роздасть його на дитячому майданчику. Якщо ви знаєте нужденну людину, Різдво — це хороша можливість допомогти їй тим, чим ви можете. Створіть свято, і ви відчуєте, яким чарівним цей день стане для вас.
Раніше ми розповідали, як козаки Новий рік і Різдво відзначали.
Ця історія про учнів херсонської школи та їхню вчительку Олену, які підтримують українських захисників на… Read More
Новорічні свята вже не за горами. Саме час задуматися про подарунки. Кожна дитина вірить у… Read More
Поблизу села Комишівка Саф'янівської громади Ізмаїльського району зареєстровано спалах африканської чуми свиней (АЧС). Це вже… Read More
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More