В п'ятницю, 2 червня, в Одеському театрі опери та балету відбулися відразу дві прем’єри. Перша – світова: сучасний український композитор Олександр Родін подарував одеській публіці таїнство першого прослуховування твору А La Follia для симфонічного оркестру та хору.
Ця визначна для театру та міста подія відбулася в рамках прем’єри проєкту «Нова музика України», присвяченого сучасним композиторам, виконавцям, музикантам, таланти яких ми відкриваємо не лише для себе, а й для всього світу. І перший концерт занурив глядачів в музичний світ Олександра Родіна, композитора вже відомої одеситам опери «Катерина», прем’єра якої відбулася під час повномасштабного вторгнення.
Це був не просто концерт – це був діалог автора із глядачами, обмін почуттями, емоціями та енергіями. Зі сцени лилися сум, боротьба, надія і, жалоба, адже одну із композицій Олександр присвятив своїм колегам-митцям, які загинули під час повномасштабної війни.
Премь’єра А La Follia відбулася у фіналі концерту. Це потужна музична оповідь, що веде глядача крізь століття. Спеціально для цієї програми Олекандр Родін в симфонічну канву фолії додав хорову фарбу. Слова, що лунали у виконанні хору – це молитва воскресіння людської душі: «Визволи, мене, Господи, від вічної смерті того страшного дня, коли Небеса та Земля зрушать».
Часто можна почути думку, що сучасна симфонічна музика – здебільшого атональна та незрозуміла широкому загалу, вона лише для невеликої категорії поцінувачів прекрасного. Втім, твори Олександра заперечують це твердження. Музика, що лунала була прекрасною в своїй людяності, силі, ніжності, бажанні боротьбі і жалобі одночасно, вона повністю захопила глядацьку залу, а оплески маестро ще довго лунали після її завершення.
Авторка проєкту, Людмила Сергійчук, поставила на меті не лише знайомити глядачів з музичними творами. Вона залучила зал до створення дійства, зробила всіх присутніх діючими особами. Люди могли ділитися своїми почуттями і задавати питання автору. Здається, таке безпосереднє спілкування між митцем та глядачем відбулося вперше в залі нашого театру.
На питання про те, що автор напише до Дня Перемоги, Олександр відповів, що цю музику вже пишуть всі ті, хто зараз на фронті, захищають нашу країну та нас з вами.
Продовження циклу, з унікальною для кожного концерта програмою, буде відбуватися надалі як у великій глядацькій залі, так і в камерному арт-просторі Бельетаж-імпреза.
Читайте також: Одеська Опера удостоєна престижної нагороди у Мадриді.
Фото Юлії Городецької
У середу, 21 листопада, Повітряні сили ЗСУ заявили про удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою.… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More
Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More