Статті

Найскладніший опалювальний сезон: як підготуватися до холодів

Опалювальний сезон в Україні, незважаючи на війну, має розпочатись вчасно. Але він буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки ворог зараз прицільно обстрілює енергетичну інфраструктуру. Як міста пройдуть опалювальний сезон та як підготуватися до холодів кожному українцю, ми дізнавалися у Центрі громадського моніторингу та контролю.

Коли у будинках стане тепло?

Фото: Слово та Справа

Опалення почнуть включати, коли середньодобова температура три дні поспіль менше +8°С. Вимкнення опалення навесні очікується, коли середньодобова температура за три дні перевищить це значення. Отже, порівняно з попередніми роками у процедурі включення опалення нічого не зміниться.

Прогнози синоптиків свідчать, що жовтень буде відносно теплим. А тому чекати на запуск опалення варто орієнтовно з листопада.

Однак під час опалювального сезону температура в квартирах буде дещо нижчою, ніж раніше. За встановленими урядом нормами температура повітря у житлових приміщеннях (за умови їх утеплення) має бути на рівні +18°С , а у кутових кімнатах +20°С. Нижня гранична норма температури у приміщеннях становитиме +16°С. Така температура є нормою для більшості країн Європи та світу.

Стаття на тему: Чи буде Одеса з водою, світлом, газом та теплом?

Готовність до всіх сценаріїв

Фото: Коментарі

Проте перебої у теплопостачанні не виключені, адже інфраструктура українських міст може стати головною ракетною метою росії. Але прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевняє: вугілля та газу для опалення Україні вистачає, також накопичують альтернативні види палива, наприклад, деревину. Для захисту електростанцій купують додаткові генератори.

«Сформовано оперативний штаб, який швидко вирішуватиме будь-які кризові питання. Насамперед, питання ліквідації наслідків атак росії на нашу критичну інфраструктуру. Ми готувалися і готуємось до всіх сценаріїв. І зробимо все можливе, щоб цієї зими українці були з теплом, світлом та водою», – додав прем’єр.

При цьому одержувачам субсидій не варто перейматися. У Кабміні запевнили, що у держбюджеті-2022 на надання субсидій для оплати житлово-комунальних послуг передбачено близько 37,9 мільярда гривень. Цієї суми буде достатньо для підтримки громадян.

Читайте також: Правила призначення субсидій: що нового?

Хто може залишитись без опалення?

Найскладнішим опалювальний сезон буде на тимчасово окупованих росією територіях, де окупанти не дбають про відновлення інфраструктури енергозабезпечення. Жителі цих регіонів можуть залишитися без тепла. Складнощі з опаленням можуть виникнути і в деяких прифронтових населених пунктах, які сильно постраждали від обстрілу. Експерти зазначають: проходження опалювального сезону та стан інфраструктури енергозабезпечення залежатимуть від дій росії.

«Теоретично на підконтрольних територіях Україна може пройти без проблем цієї зими, але ми постійно живемо у війні, і будь-якої миті якусь частину інфраструктури може бути зруйновано. Я думаю, що головне в такій ситуації: якщо щось іде не так, треба евакуюватися», – наголосив заступник директора ГО «Екодія» Олексій Пасюк.

Ви також можете дізнатись: Як підготувати до зими своє житло?

Як підготувати квартиру до зими?

Фото: 24 канал

У Міністерстві розвитку громад та територій кажуть, що одним із важливих заходів підготовки є проведення утеплення квартир та індивідуальних будинків. Саме первинні заходи дозволять знизити втрати теплової енергії та створити оптимальний мікроклімат у будинках. Також у відомстві радять обрати одну кімнату для обігріву на випадок надзвичайної ситуації.

Слід підготувати батареї опалення до експлуатації – відсунути від них меблі, прибрати штори, що затримують тепло. Енергозберігаючі заходи краще провести як у кожній окремій квартирі, так і знизити втрати тепла всього багатоквартирного будинку.

«Перевірити і відрегулювати пластикові вікна, поставити екрани, що відбивають, перевірити, щоб на сходових клітинах не було жодних дірок, тобто щоб не було глобальних тепловтрат», – радить Наталія Холодова, експерт громадської організації «Екоклуб».

Вас також може зацікавити:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

В Одесі заборонили безконтрольне встановлення гаражних конструкцій

В Одеській міськраді ухвалили рішення, яке обмежує повноваження райадміністрацій щодо погодження нових залізних гаражів. Тепер… Read More

04-07-2025 в 19:34
  • Новини

Геннадій Труханов похвалився нагородою від 3-ї штурмової та наразився на критику

Міський голова Одеси Геннадій Труханов отримав подяку від командування Третьої окремої штурмової бригади. Відзнаку вручили… Read More

04-07-2025 в 18:37
  • Статті

Чи можна з усіх зробити «моцартів»: чому навчають у Бессарабській школі мистецтв на Одещині

Напевно, більшість людей люблять бути душею компанії. Є різні способи привернути до себе увагу і… Read More

04-07-2025 в 17:45
  • Статті

Простий рецепт «Дівочого» пирога: готується з того, що є вдома (відео)

Албанці, як і представники інших народів Нижнього Придунав'я, переживали різні часи. Були й ситі роки,… Read More

04-07-2025 в 16:15
  • Новини

У Вилковому озброєні особи зірвали громадські слухання: екологи заявляють про напад (ОНОВЛЕНО)

У місті Вилкове Ізмаїльського району під час громадських слухань зі стратегічної екологічної оцінки сталося надзвичайне… Read More

04-07-2025 в 15:29
  • Статті

Оренда чи розстрочка: що вибрати в Одесі

Вибір між орендою та розстрочкою житла — поширене питання серед тих, хто прагне жити в… Read More

04-07-2025 в 15:17