Статті

На півночі Одещини зібрали рекордний врожай ячменю

На землях Любашівської та Зеленогірської громад намолочено рекордний ужинок ячменю — 70 центнерів з кожного гектара ріллі. Рекордних намолотів домоглися хлібороби господарства «Агро-Ритм».

Торішня ситуація на ринку сільськогосподарської продукції характеризувалась нестабільним попитом на ячмінь. Це спонукало аграріїв України скоротити посіви цієї культури втричі.

Посіви ячменю

Вадим Стоцький

— Наше насіннєве господарство засіває ниви лише високопродуктивними сортами зернових. Цьогорічним рекордсменом з врожайності став сорт «Дев’ятий вал» — ячмінь дворучка з підвищеною адаптивністю до умов південних регіонів України. На окремих площах намолоти сягали понад 80 ц/га. Варто відзначити сорти «Луран», «Валькірія» та «Снігова королева», які в середньому вродили по 70 ц/га. Тож рік виявився ячмінним! — розповів  комерційний директор ТОВ «Агро-Ритм» Вадим Стоцький.

— При гарній ціні на збіжжя нинішнього врожаю експортуватимемо його в Європу, як і торік. Адже 2022-го були змушені освоїти експорт зерна, відправляючи його за кордон власним транспортом. Щоправда, стикнулися з двотижневими чергами на митниці, що стало ще одним вагомим аргументом для зменшення посівів озимини. 

Посіви пшениці

Щодо пшениці, то агроритмівці свої лани засівають переважно сортом «Шестипавлівка» Одеської селекції. І сьогодні врожайність хлібного злаку на різних площах коливається в межах 40-85 центнерів з гектара. 

Попри суто аграрні клопоти, розуміючи всю складність ситуації в країні, керівники господарства власним коштом облаштували стратегічну трасу, що з’єднує Зеленогірську та Любашівську територіальні громади. Шляху фактично не було, лише напрямок довжиною в 12 кілометрів, який доводилося долати впродовж близько 40 хвилин. Тепер швидка допомога та рятувальники зможуть оперативно діставатися за призначенням. 

Землероби передали на потреби бойових підрозділів сім позашляховиків, на підтримку армії перерахували майже два мільйони гривень та надають всебічну допомогу землякам, які зараз воюють.

Читайте також:

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Recent Posts

  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22
  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21