На землях Любашівської та Зеленогірської громад намолочено рекордний ужинок ячменю — 70 центнерів з кожного гектара ріллі. Рекордних намолотів домоглися хлібороби господарства «Агро-Ритм».
Торішня ситуація на ринку сільськогосподарської продукції характеризувалась нестабільним попитом на ячмінь. Це спонукало аграріїв України скоротити посіви цієї культури втричі.
Посіви ячменю
— Наше насіннєве господарство засіває ниви лише високопродуктивними сортами зернових. Цьогорічним рекордсменом з врожайності став сорт «Дев’ятий вал» — ячмінь дворучка з підвищеною адаптивністю до умов південних регіонів України. На окремих площах намолоти сягали понад 80 ц/га. Варто відзначити сорти «Луран», «Валькірія» та «Снігова королева», які в середньому вродили по 70 ц/га. Тож рік виявився ячмінним! — розповів комерційний директор ТОВ «Агро-Ритм» Вадим Стоцький.
— При гарній ціні на збіжжя нинішнього врожаю експортуватимемо його в Європу, як і торік. Адже 2022-го були змушені освоїти експорт зерна, відправляючи його за кордон власним транспортом. Щоправда, стикнулися з двотижневими чергами на митниці, що стало ще одним вагомим аргументом для зменшення посівів озимини.
Посіви пшениці
Щодо пшениці, то агроритмівці свої лани засівають переважно сортом «Шестипавлівка» Одеської селекції. І сьогодні врожайність хлібного злаку на різних площах коливається в межах 40-85 центнерів з гектара.
Попри суто аграрні клопоти, розуміючи всю складність ситуації в країні, керівники господарства власним коштом облаштували стратегічну трасу, що з’єднує Зеленогірську та Любашівську територіальні громади. Шляху фактично не було, лише напрямок довжиною в 12 кілометрів, який доводилося долати впродовж близько 40 хвилин. Тепер швидка допомога та рятувальники зможуть оперативно діставатися за призначенням.
Землероби передали на потреби бойових підрозділів сім позашляховиків, на підтримку армії перерахували майже два мільйони гривень та надають всебічну допомогу землякам, які зараз воюють.
Читайте також: