В Одесі дуже часто трапляється, що гілки дерев, або навіть дерева цілком, падають на припарковані автомобілі. Юрист Вікторія Гусакова розповіла “Одеському Життю”, в яких випадках власник пошкодженої машини може розраховувати на компенсацію, та що для цього робити.
Ви можете самостійно, без адвоката, розібратися в ситуації. Для цього:
Якщо ця ситуація не буде одразу з’ясована, з метою встановлення такого балансоутримувача спрямовуйте запити до комунальних підприємств Вашого міста, які обслуговують зелені насадження, міської ради.
Частинами 3, 4, 5 статті 24 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (редакція від 09.07.2023) передбачено, що підприємства, установи, організації зобов’язані утримувати закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем території в належному стані відповідно до законодавства та умов договору.
Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою.
Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.
Ви маєте право звернутися до суду Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» (редакція від 09.07.2023) (далі – Закон) громадяни у сфері благоустрою населених пунктів мають право звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян внаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.
Відповідачем можете визнавати як міську раду, так і комунальне підприємство, або їх разом, при потребі залучати треті сторони.
До суду подається позовна заява з копіями документів та така кількість копій заяв та документів скільки у Вас відповідачів у справі.
Отже, в позовній заяві Ви докладно описуєте де, коли сталась подія, який Вашого автомобіля реєстраційний номер, його ринкова вартість, хто є його власником, в який час і яким чином було пошкоджено автомобіль.
В ціну позову можете вкладати вартість запчастин, вартості матеріалів, фарби, ремонтно-відновлювальні роботи.
Вкажіть, якого характеру були механічні пошкодження, чи є у Вас підтверджуючі фото, відеозаписи.
Вкажіть, чи звертались до поліції і чи є у Вас письмові висновки щодо події. Чи звертались до експертів, які були надані Вам висновки.
В позовній заяві Ви можете просити стягнути на Вашу користь матеріальну шкоду, моральну шкоду та витрати на проведення автотоварознавчого дослідження.
Відповідно до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Ви можете, коли буде відкрито провадження у справі, заявляти клопотання в суді про допит свідків.
Ви можете заявляти і моральну шкоду, на підставі того, що Ви пережили стрес, додаткові витрати, якщо має місце упущена вигода – також це вкажіть.
Відповідно до вимог ст. 21 Закону України «Про автомобільний транспорт» (редакція від 01.01.2024), власникам (користувачам) транспортних засобів забороняється зберігання їх у житлових зонах поза спеціально відведеними для цього майданчиками.
Трапляється таке, що власники автомобілів ставлять їх між житловими будинками, на вулиці біля різних будівель, у узбіччі проїзної частини дороги, біля кафе. Не завжди такі місця, куди ставлять автомобілі, спеціально облаштовані для стоянки або стоянка там взагалі заборонена.
Це може стати аргументом зв сторони відповідача, об не виплачувати компенсацію за пошкоджене авто.
Вітаємо з суботою, друзі! Час відпочити та посміятися від душі! Ми підготували для вас добірку… Read More
Останніми днями спостерігається підвищена геомагнітна активність. Сьогодні, за прогнозом вчених, будуть відчутні потужні магнітні бурі… Read More
З приходом весни все більше одеситів починають замислюватися не лише про оновлення гардеробу, а й… Read More
На Соборній площі «зник» інклюзивний дитячий майданчик. Працює техніка, територія огороджена, об’ява «Обережно, демонтаж!» відповідає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня, близько 20:00 у Кривому Розі стався ракетний обстріл, внаслідок якого загинуло… Read More
У суботу, 5 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More