Статті

Музей у Покровці: як працює, та які експозиції склали його основу

Село Покровка належить до Любашівської громади. Основу експозиції музею склали речі ужиткового мистецтва та сільського побуту минулого століття, які довгі роки збирала директорка місцевого Будинку культури Наталя Рой разом із працівниками.

Коли це зібрання старожитностей побачив Покровський староста Сергій Бурдов, який зараз служить у ЗСУ, то одразу запропонував створити музей села.

В будівлі старостату зробили косметичний ремонт та облаштували експозиції. Окремо відведене місце для робіт місцевих умільців. Першою свої роботи подарувала завідувачка дитячого садка Олена Батринча. Надія Притуляк презентувала картини, посуд, Сергій Китик і Сергій Рой — старовинні підкови, Олександр Костенюк з Юрієм Іваненком — праски, Олена Зайцева — власноруч вишиту ікону. Завдячуючи Любові Волощук з’явилися ліжечко, доріжки, рушники тощо.

Планують створити і експозицію, присвячену Павлу Кондрацькому, в маєтку якого розташована школа.

Як відомо, Покровка Любашівської громади, що на річці Тилігул, славиться своїм храмом Івана Богослова. Спорудив його поміщик пан Кондрацький. Він, інженер за фахом, господарював тут по-сучасному. Його п’ять тисяч десятин землі обробляли парові плуги, селянам і найманим працівникам виплачувалася заробітна плата. Інженер збудував силосні вежі, електростанцію, олійню, будинки для селян, а для родини — двоповерховий будинок. Все з цегли, яку виробляли неподалік. У будівельний розчин, як у середні віки, для міцності додавали яйця. 

Звели і храм, будівництво якого завершили в 1911-му і висвятили на честь Івана Богослова.

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Recent Posts

  • Новини

В Одесі сильний вітер повалив дерева та рекламні щити (фото)

Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More

2024-11-22
  • Статті

Реабілітація за власний рахунок: чому ветерани залишаються сам на сам зі своїми проблемами

Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More

2024-11-22
  • Статті

В Одеському педуніверситеті великі конкурси: що ще змінилося у виші під час війни

Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі закриють на ремонт узвіз Віталія Блажка (Марінеско): багато автобусів та трамваїв змінять маршрути

На узвозі Віталія Блажка невдовзі почнеться будівництво нової дренажної системи. З 23 листопада 2024 року… Read More

2024-11-22
  • Статті

Афіша Одеси 22-24 листопада: безкоштовні вистави, екскурсії, виставки

Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More

2024-11-22
  • Новини

Співробітники «Інфоксводоканалу» відгукнулися на заклик здати кров для поранених

До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More

2024-11-22