Статті

Мало місць для біженців та бізнес безробітних українок: огляд перших шпальт провідних світових видань

«Одеське життя» представляє до уваги своїх читачів черговий дайджест світової преси про війну в Україні. Так-так, ця тема досі не сходить з перших шпальт провідних західних і не лише газет та журналів. Отже, що привернуло увагу іноземної преси 5 серпня 2022 року?

Велика Британія. The Guardian – “Володимир Путін робить ставку на неспроможність – і тяжку зиму”.

Вторгнення путіна в Україну призвело Великобританію до рецесії, яка триватиме більше року, а інфляція перевищить 13%, попередив Банк Англії, підвищуючи процентні ставки вшосте поспіль.

Financial Times також повідомляє, що Британії загрожує затяжна рецесія з сильним зниженням рівня життя за більш як 60 років після того, як Банк Англії підвищив процентні ставки. У ньому йдеться, що економічний спад триватиме 15 місяців, а інфляція має досягти 13%, і йдеться про те, що перспективи гірші, ніж для США та ЄС, оскільки домогосподарства більш схильні до ризику підвищення цін на енергоносії, ніж у США, і менш захищені державними заходами, ніж у єврозоні.

Франція. Libération – “Європа – не єдина мета російського імперіалізму”. Інтерв’ю Кетрін Колонна, міністр закордонних справ Франції.

Україна, Тайвань, Африка… Міністр закордонних справ дає аналіз основних криз, що стрясають планету.

На думку Кетрін Колона, росія веде “всеосяжну та гібридну” війну, яка спрямована не лише проти України, а й кидає “виклик стабільності у світі та міжнародному порядку”.

Нідерланди. Trouw – Зернова угода не знімає занепокоєння голландського фермера в Україні.

Стаття: “Місця для українців закінчуються, попереджають муніципали”.

Якщо війна в Україні затягнеться, муніципалітети не зможуть продовжувати гарантувати прийом біженців із цієї країни. “Якщо приплив продовжиться, це буде жахливо”, – попереджає глава Ради Безпеки Х’юберт Брюлс.

За словами Брюлса, Центральне агентство з прийому осіб, які шукають притулку (Centraal Orgaan opvang asielzoekers), має також взяти на себе прийом біженців з України. “Ця організація має бути посилена, потенціал має бути впорядкований якнайшвидше. Але я не бачу, щоб це сталося найближчим часом. Однак це найкраще рішення на довгострокову перспективу”.

Довгострокового плану для біженців з України поки що немає. У будь-якому випадку вони можуть залишатися в Нідерландах до березня 2023 року відповідно до особливої ​​європейської угоди. Але що буде у березні, невідомо…

Муніципалітети організували 75 тисяч місць для біженців із України.

Німеччина. F.A.Z. – “Пронизаний кулями”.

Організація розслідує військові злочини в Україні. Знайти докази на територіях, що контролюються росією, особливо важко.

Südwest Presse – «Критика Amnesty українських військ».

Правозахисна організація Amnesty International звинувачує Україну в тому, що вона часом ставить під загрозу громадянське населення своїми воєнними діями. Amnesty пише, що військові бази розміщуються у населених житлових районах, у тому числі в школах та клініках, щоб відбити російські напади. Українська сторона розкритикувала звіт і звинуватила Amnesty у причетності до російської пропагандистської кампанії.

Швейцарія. BLICK – «Готуйте замість скаржитися. Безробітні українки відкрили кейтерингову компанію».

Підпис на фото: Тетяна Докторова (46 років) та Оксана Сможенкова (45 років) відкрили свій бізнес.

США. WSJ – Українські війська завдали удару по залізничному мосту на півдні Херсонської області, намагаючись перерізати лінії поставок Москви і готуючись до загрозливого контрнаступу.

Arkansas Democrat-Gazette – «Обстріл поблизу АЕС викликає занепокоєння в Україні».

У четвер, 4 серпня, російські війська обстріляли українське місто неподалік найбільшої атомної електростанції в Європі (йдеться про Запорізьку АЕС – ред.). Керівник ядерної енергетики ООН попереджає: бої довкола цього майданчика можуть призвести до катастрофічної аварії.

Канада. WFP – «Канадські війська навчатимуть українських військових у Великій Британії».

Канада відправляє військових інструкторів до Сполученого Королівства, щоб допомогти навчити українців як боротися з російськими військами.

Про це оголосила напередодні міністр оборони Аніта Ананд, заявивши, що до 225 членів канадських збройних сил зрештою базуватимуться в Британії протягом чотирьох місяців. Там вони разом із колегами з Британії, Нідерландів та Нової Зеландії навчатимуть українських військових основам військової служби.

Підготував Сергій Чернявський

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Новини

Війна, день 1003: росія випробувала в Україні нову балістичну ракету

1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More

2024-11-22
  • Новини

В Одесі жінка за кермом «Ssang Yong» переїхала пішохода

В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More

2024-11-22
  • Positive News

Анекдот дня: чого бажає Рабінович у банку

Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More

2024-11-22
  • Статті

Ціни на листопадовому Привозі: під дощиком – за салом

Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More

2024-11-22
  • Новини

День гуманного суспільства та любові до веснянок: що ще святкують 22 листопада

Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More

2024-11-22
  • Новини

Церковні свята 22 листопада: прикмети, кого вшановують і чого не можна робити

Церковне свято сьогодні, 22 листопада. Розповідаємо, пам'ять яких святих вшановують православні віряни в цей день,… Read More

2024-11-22