До програми «єВідновлення», через яку можна отримати компенсацію за пошкоджені квартири та будинки, нещодавно було внесено зміни. Кому та як обіцяють допомогти найближчим часом? І що робити людям, у кого було повністю зруйновано житло?
На сьогодні за програмою відновлення житла власники постраждалих від агресії Росії будинків і квартир можуть отримати грошову компенсацію (за умови, якщо вони ще не робили ремонт). Для цього потрібно подати заяву на електронний сервіс державних послуг «Дія». А потім – отримати гроші на ремонт за програмою «єВідновлення» (зверніть увагу: гроші виплачуються у безготівковій формі). Попередньо для отримання грошей слід відкрити картку в одному з банків, що беруть участь у програмі: А-Банк, ПриватБанк, ПУМБ.
Для ремонту пошкодженого житла їх власникам належить грошове відшкодування у розмірі до двохсот тисяч гривень. На допомогу можуть розраховувати ті, чиє житло потребує косметичного ремонту: заміни вікон, дверей, ремонт даху. Насамперед кошти на ремонт виділяються учасникам бойових дій, мобілізованим, сім’ям загиблих військових, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю І та ІІ груп.
Згідно із законом, заявка розглядається протягом 30 днів. Після експертизи та оцінки потерпілого майна його власники отримують кошти на картку протягом кількох тижнів.
Витратити кошти можна на безготівкову оплату товарів та послуг українських компаній, що займаються відновленням житла. Такі фірми повинні мати відповідні коди для роботи:
Якщо гроші не буде витрачено протягом року, їх повернуть до державного бюджету.
Однак при поданні заявки на виплату компенсації через програму «єВідновлення» ваш будинок або квартира в «Дії» можуть не відображатися. І тут необхідно звернутися до державного реєстратора при органі місцевого самоврядування. Якщо відомості про житло відсутні у реєстрі чи архівах, він направить запит до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) для підтвердження права власності. І внесе дані про житло до Реєстру. До реєстратора потрібно йти з готовим пакетом документів. Потрібно надати:
Якщо документи, що встановлюють право, у вас є частково, ви можете звернутися до нотаріуса або державного реєстратора для їх відновлення в повному обсязі. Для тих, хто не має жодних документів, право власності визначатиметься в судовому порядку.
Восени поточного року планується розширення програми «Відновлення». Люди, які самостійно відремонтували пошкоджене внаслідок російської агресії житло, також зможуть отримати компенсації.
Обіцяє державу виділяти кошти та на відновлення повністю зруйнованого житла. У тому числі – будинків садового та дачного типу. Або надати житлові сертифікати на придбання нового житла. Такий сертифікат можна буде обміняти на житло у будь-якому населеному пункті. Для придбання приватного садового або дачного будинку компенсаційну вартість увійде і придбання земельної ділянки.
Подати заяви на компенсацію можуть ті, хто:
Місцева влада має забезпечити розгляд цих заявок вже з 15 серпня 2023 року. Гроші виплачуватимуть за наявності коштів на спеціальному рахунку Мінінфраструктури. Якщо їх буде недостатньо, створять електронний реєстр із чергою на компенсацію зруйнованого житла.
Розмір компенсації розраховуватиметься за спеціальною формулою, що враховує регіон розташування знищеного житла, його площу та рік забудови:
Ви = Вср х Кр х Ккомн х Кгод х Sзн ≥ Випов
де:
Що ж до розміру компенсації за садовий або дачний будинок, то тут використовуватиметься наступна формула:
Ви = Вср х Кр х Sзн ≥ Віпов
де:
Сума компенсації не може бути меншою за вартість будівництва будинку з тією ж площею, яку ви втратили. Хоча зараз там, де йдуть активні бойові дії, підрахувати її важко. Адже невідомо, якою буде вартість будівництва житла у регіоні після перемоги. Тому сума, одержана в результаті підрахунку за формулою, може змінитися.
Щоб отримати компенсацію за рахунок міського бюджету на проведення заміни віконних блоків, пошкоджених склопакетів, заміни металевих вхідних дверей, необхідно звернутись до районної адміністрації.
Знадобляться такі документи:
Одесити, яким потрібна допомога, можуть звернутися безпосередньо до обслуговуючих компаній. Районні адміністрації надають консультації та приймають акти обстеження щодо надання матеріальної допомоги.
За детальною інформацією звертайтесь:
Читайте також:
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More