Статті

Коли у будинках одеситів з’явилося газове опалення

26 березня 1964 року до газового опалення почали масово підключати квартири одеситів. І хоча у побутовому плані це стало важливою подією для мешканців міста, перший «блакитний вогник» з'явився в Одесі набагато раніше — ще в середині ХІХ століття.

У 1850 році Одеса однією з перших в імперії стала використовувати газ для освітлення вулиць. Однак ліхтарі горіли лише в центральній частині міста, і влада вирішила, що для повного освітлення вулиць потрібно збудувати газовий завод. Таке підприємство відкрив у 1865 році на Пересипу бельгійський інженер Рідінгер.

У той час газ отримували штучним шляхом в результаті переробки вугілля та нафти. Спочатку газ виробляли з англійського вугілля, пізніше для цього почали використовувати донбаський. З удосконаленням технологій вулиці почали висвітлювати електрикою, а газ придбав інше призначення – їм почали опалювати житло одеситів.

освітлення вулиць Одеси газом

До Другої світової війни пріоритетними споживачами газу були промислові підприємства, і тільки четверта частина всього газу надходила в житлові будинки одеситів. А це було лише близько чотирьох тисяч квартир у новобудовах. Найбільше газу тоді споживали лазні, які для більшості городян були єдиним місцем для миття.

Після війни почали використовувати продукцію Одеського нафтопереробного заводу. А коли на північному сході України, у Харківській області, було відкрито Шебелинське газове родовище, то з вугілля на природний газ вдалося перевести більшу частину котелень та десятки тисяч квартир. Магістральний газопровід підключили до будинків одеситів 1962 року і першими щасливчиками стали мешканці Черемушок. Але найперший український газ із Шебелинки спалахнув у будинку Люстдорфською дорогою, 58. До кінця березня 1964 року 18 тисяч квартир у центрі міста були готові до підключення газу.

Читайте також:

Share
Ирина Сорокина

Начинала свою деятельность в далеком 1989 году корректором в редакции «Вечерней Одессы». Через несколько лет стала литературным редактором, работала во всеукраинском журнале «Пассаж». И наконец, доросла до корреспондента газеты «Одесская жизнь». Моя журналистская «парафия» — материалы по культуре и истории.

Останні статті

  • Новини

Матрос із Білгорода-Дністровського загинув у Курській області, захищаючи Україну

Місто Білгород-Дністровський на Одещині знову оплакує Захисника України: на війні з росією в Курській області… Читати далі

2024-09-22
  • Новини

Анекдот дня: Рабинович дивує друзів невичерпним оптимізмом

Усім привіт і з днем недільним! Радимо почати його з чашки кави, що бадьорить, і… Читати далі

2024-09-22
  • Новини

День осіннього рівнодення, День дочок та інші свята 15 вересня: що відбулося цього дня в історії

“Одеське Життя” розповідає, які свята і події відзначають сьогодні, 22 вересня 2024 року, в Україні… Читати далі

2024-09-22
  • Новини

Церковне свято 22 вересня: іменинники, прикмети та заборони цього дня

“Одеське Життя” розповідає, які церковні свята відзначають сьогодні, 22 вересня 2024 року, за новим та… Читати далі

2024-09-22
  • Новини

Прогноз магнітних бур на 22 вересня: чи побоюватися безсоння та головного болю

За даними Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США, сьогодні, в… Читати далі

2024-09-22
  • Новини партнерів

Як отримати авто під заставу на вигідних умовах

Запорука автомобіля - це процес, при якому позичальник надає свій автомобіль як забезпечення кредиту або… Читати далі

2024-09-21