Статті

Як проходить літній сезон на пляжах Одеси: від «Золотого берега» до «Ланжерону» (фото)

Журналісти «Одеського життя» відвідали найвідоміші в Одесі пляжі, щоб подивитися, як триває підготовка до літнього сезону, чи багато на морі відпочиваючих та які ціни на відпочинок.

Нагадаємо, що протягом травня Одеська міськрада спільно з Обласною військовою адміністрацією вели суперечки про те, чи варто на 15-й місяць війни відкривати пляжний сезон в Одесі через високу мінну та ракетну загрози. У результаті вони прийшли до рішення відкрити частину одеських пляжів для літнього відпочинку та зробити їх безпечними.

Одеська міськрада спільно з обласною військовою адміністрацією прийняли умови, які необхідно виконати для відкриття пляжів. Здебільшого це стосується орендарів. За словами голови Одеської військової районної адміністрації Юрія Крука, було висунуто такі вимоги:

  • захистити зону купання відповідними засобами безпеки;
  • між траверсами натягнути загородження з буями кожні 50 метрів;
  • в районі пірсів натягнути сітку так, щоб вона була вищою за рівень води на 30 сантиметрів, а її підводна частина не менше двох метрів;
  • наявність спостережних пунктів на пляжах і патруль.

Також на пляжах не повинні допускати великого скупчення людей, обов’язкова наявність схем евакуації до укриттів і система сповіщення про повітряну тривогу. Час доступу до пляжів – з 8:00 до 20:00. Дно прибережної зони періодично перевірятимуть водолази. Вже кілька днів спеціальна комісія проводить перевірку одеських пляжів. Які саме пляжі перевіряють, достеменно не відомо. Однак раніше згадувалося, що зони відпочинку виділять від «Ланжерона» до 16 станції Великого фонтану. Якщо все буде гаразд, після перевірки їм офіційно дозволять працювати. Заради інтересу журналісти «Одеського життя» вирішили вже вирушити на пляжі з ревізією, і ось що ми довідалися.

Золотий берег

Свій шлях ми почали від «Золотого берега». Одесити часто люблять гуляти тут алеєю, яка бере свій початок з 16-ї станції Великого фонтану. Але щойно до Одеси прийшло справжнє літо, всі спустилися на пляжі. Дорослі та діти бігають уздовж берегової лінії, стрибають із пірса, ловлять рибу, купаються в морі, засмагають та влаштовують фотосесії. При цьому будь-які види огорожі в морі та на піску ми не помітили – ні на 16-й, ні на 15-й, ні на 14-й станції. При цьому орендарі пляжів вже готові до відкриття сезону. Наразі вони пускають людей лише у басейни, в море для відвідувачів вхід заборонено.

– Хоч ми вже й відкрилися, але весь час є відчуття серйозної відповідальності. Якщо влада дасть добро, тоді відпочиваючим дозволять плавати в морі. Ми самі маємо встановити в морі сітки для безпеки відвідувачів. Нашому пляжу потрібно десь 102 метри, – розповіла адміністратор однієї із платних зон. Дівчина також поскаржилася на високу оренду за умов війни, без туристів їм доводиться виживати. При цьому орендарі не забувають дотримуватись законів: вони обов’язково виділяють безкоштовну територію для відпочиваючих. В іншому всі пляжі виглядають дуже добре. Пісок та морська вода чисті, є урни, працюють душові, роздягальні охайні. Не потрапив нам на очі санвузол, також не побачили рятувальників, та й медпункт було закрито. Ми також поцікавилися, скільки коштує на цих пляжах оренда місць для відпочинку: шезлонг – 250-350 гривень, ліжко або бунгало – 750 гривень.

Від 13-ї до 11-ї станцій Великого фонтану

Після цього ми вирушили у бік 13-ї, 12-ї та 11-ї станцій Великого фонтану. Тут підготовка до відкриття сезону йде на повний хід: спускають залізні бочки з пивом, заносять матраци на лежаки, забивають дошки для настилу, риють котловани, фарбують пляжні огорожі. І між усією цією робочою суєтою біля моря відпочивають люди. Відпочиваючих спокійно пускають на територію платних пляжів. Перекинувшись парою слів з персоналом платної зони відпочинку, ми дізналися, що на 11-й та 12-й станціях неподалік пірсу встановили «протимінну» мережу, ми навіть побачили як на поверхні плавають помаранчеві буйки. На 13 станції така мережа ще очікується.

– Днями у морі був катер із патрулем, хлопці ретельно оглянули морську територію. Жодної небезпеки не виявили. Обіцяли, що скоро з’являться рятувальники, – поділився інформацією хлопець, який тут працює. Зі спостережень можна сказати, що ці пляжі повністю готові до літнього сезону. Пісок чистий, але десь можна натрапити на будівельне сміття. Вода прозора, відкритий пірс. Неподалік пляжу є безкоштовні туалети. Ходить патруль. А ось які ціни тут на оренду пляжних атрибутів: шезлонг – 100 гривень разом із парасолькою, ліжко чи бунгало – 200 гривень разом із парасолькою.

Пляж на 10-й станції Великого фонтану

Вже третій тиждень на 10-й станції кожних вихідних можна побачити відпочиваючих. Вони орендують шезлонги і засмагають, грають із дітьми у воді, ловлять рибу чи рапанів, пірнають у воду. Правда пляж ще не дуже густо заселений, але кількість відпочиваючих зростає. Пісок та вода чисті, неподалік є зона відпочинку для дітей та кафе. Поруч безкоштовний туалет. Також міськрада підготувала місце для рятувальників. А ось доступ до пристані на пляжі закрили. Його огородили колючою сіткою та повісили табличку «Вхід на траверс заборонено». Молода людина, яка займається орендою шезлонгів, розповіла, що тут був патруль. Фахівці оглянули водну територію. Днями очікують на встановлення мереж. А якщо хтось захоче в районі 10-ї станції відпочити на платному пляжі, то майте на увазі: шезлонг – 150 гривень, парасолька – 50 гривень.

Аркадія

Далі ми вирушили до Аркадії. Тут веселощі на кожному кроці: гучна музика, галасливі атракціони та заповнені кафе. На безкоштовних пляжах люди безстрашно купаються в морі та засмагають на піску, а от до пірса не підходять – він закритий. Дуже відповідально підійшли до безпеки місцеві клуби. Наприклад, «Ібіца» убезпечила себе парканом. Відвідувачів у море не пускають. У цьому плані сусідня «Ітака» не стала винятком. Огороджувати парканом себе вони не стали, а ось спуски до води зняли. Між «Ітакою» та галасливим «Редлайном» також є шматок безкоштовного пляжу. Але його частина вже заставлена шезлонгами та парасольками. Та й відпочиваючих тут найбільше. Помітно змінюється чистота води та піску. У санвузол доведеться підніматися на головну алею та платити 10 гривень або шукати біотуалети на Трасі здоров’я. У них, до речі, почали брати плату – 4 гривні. В несезон послуга безкоштовна або плата за бажанням. Розчарував медпункт із зачиненими дверима. Зате є стрілка, що вказує у бік сховища. На інших пляжах такого не було. Ціни на шезлонг – від 150 до 250 гривень, на ліжко чи бунгало – від 500 до 800 гривень.

Ланжерон

Нашою кінцевою зупинкою став пляж у серці міста – Ланжерон. Тут найбільше відпочиваючих. Люди граються, дорослі та діти стрибають з пірса у воду, знімають прямі ефіри для соціальних мереж, п’ють пиво, слухають музику. Працюють кафе та кіоски з фаст-фудом. Через таку кількість людей у піску та воді вже є сміття. Як і на інших пляжах, патруль або службу рятувальників ми не побачили. Туалети відпочиваючі переважно відвідують у місцевих кафе. Медпункт також не було виявлено. Зате на пляжі вже з’явилися бабусі, що торгують пиріжками та солодощами. Оренда шезлонгу в середньому 200 гривень, парасолька – 50 гривень.



Здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Читайте також: Відпочиваючі на одеських пляжах стануть частиною експерименту (відео)

Share

Recent Posts

  • Новини

Магнітні бурі 22 листопада: чи є ризик для метеозалежних

У п'ятницю, 22 листопада, магнітосфера Землі буде в спокійному стані. Магнітних бур не очікується. Read More

2024-11-22
  • Статті

Який інтернет обрати під час відключень світла?

У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More

2024-11-21
  • Новини

Завідувачку дитячої лікарні в Одесі викрили на хабарі

В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More

2024-11-21
  • Авторський блог

Андрій Вишинський — одесит на прізвисько «Ягуарович»: історія ката і «ланцюгового пса» диктатора

22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More

2024-11-21
  • Новини

Частина Одеси у п’ятницю залишиться без води: кому потрібно зробити запаси

У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More

2024-11-21
  • Новини

ЮНЕСКО відреагувала на звернення одеситів щодо збереження історичних пам’яток

В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More

2024-11-21