Статті

Як живе та про що мріє 24-річний ветеран війни з Любашівки

Кулеметник-розвідник 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу Роман Мехур, захищаючи лінію оборони Миколаїв-Херсон, потрапив під ворожий обстріл. Внаслідок важких поранень боєць втратив праву руку і обидві ноги.

Переживши клінічну смерть й більше 60 операцій, мужній 24-річний юнак зараз опановує тренувальні протези. На залізні ноги фронтовика поставили у Львові.

Роман — уродженець села Косарівщина Сумської області. Свою долю з армією пов’язав задовго до повномасштабної російсько-української війни, встиг набути бойового досвіду в зоні проведення Операції об’єднаних сил на Донеччині. З 24 лютого 2022-го контрактник Мехур воював на Прибузькому напрямку. Наприкінці квітня бійці одеської мехбригади в запеклих боях мужньо обороняли місто-герой, не даючи ворогу прорватися в напрямку Одеси. Там юнака було важко поранено.

— Неподалік наших позицій розірвалась ворожа міна. Осколками мені перебило праву руку. Відчув нестерпний біль і у лівій ступні, а потім — у правій нозі. Від шокового болю втратив свідомість. Прийшовши до тями, почув стогін побратима, якось зумів витягнути його з поля бою, — поділився спогадами Роман.

Правицю йому ампутували в Миколаєві, а ноги, інфіковані через забруднення, — уже в Одесі. У критичні миті Романового життя поруч знаходилася його любляча подруга Валентина Романенко з Бобрика Другого Любашівської громади.

З матір’ю чотирьох дітей юнак познайомився ще 2020 року, покохавши на усе життя.

Коли трохи вичуняв, запропонував їй руку й серце. Молодят розписали прямо в Одеському військовому шпиталі.

Зараз Роман з Валентиною і дітьми дружньо живуть у селі.

Велику турботу про ветерана, скаліченого жорстокою війною, проявляють одеські волонтери. Вони регулярно надсилають необхідні ліки, подарували візок, біотуалет, дітям — ноутбуки, одяг і ще багато необхідного. Василь Заплітний — один з місцевих благодійників — подарував чоловікові вулик з бджолами і прагне зробити з нього справжнього пасічника. Також допоміг облаштувати під’їзд до подвір’я.

Читайте також:

Share
Юрій Федорчук

Народився в селі Острожани Жашківського району Черкаської області. Свою трудову біографію розпочав у 1977 році рибалкою на підприємстві «Гірський Тікич» (Черкащина). Працював формувальником на Київському заводі залізобетонних виробів. Був учасником бойових дій в ДРА (Афганістан). Після здобуття вищої освіти в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті почав працювати у журналістиці. Був власкором газети «Одеські вісті». За плідну журналістську діяльність відзначений Почесними відзнаками та грамотами. Лауреат премії ім. Р.М. Палецького, лауреат Всеукраїнської премії ім. С.І. Олійника, лауреат конкурсу «Українська мова - мова єднання».

Останні статті

  • Новини

Погода в Одесі 8 вересня: ще літня чи вже осіння?

За прогнозом Гідрометцентру Чорного та Азовського морів, завтра, в неділю, 8 вересня 2024 року, в… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Чи відключатимуть світло в Одесі 8 вересня

Як повідомляють у компанії НЕК «Укренерго», завтра, у неділю, 8 вересня 2024 року, стабілізаційні відключення… Читати далі

2024-09-07
  • Статті

Українська «колонія» в Америці: як наші земляки заселяли Канаду

1891 рік, 7 вересня... Пасажирське судно «Орегон» пришвартувалося до причалу канадського порту Квебек. Серед багатьох… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

Мовчазні жертви війни: на узбережжі Нацпарку «Тузловські лимани» винесло мертвих дельфінів

На узбережжі Національного природного парку «Тузловські лимани» на Одещині море винесло мертвих дельфінів. Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На Одещині фермер перекрив річку

Мешканець Одеської області вирушив на лаву підсудних за те, що перекрив річку греблею, щоб поливати… Читати далі

2024-09-07
  • Новини

На площу Толбухіна повернулися трамваї

З сьогоднішнього дня, суботи, 7 вересня 2024 року, в Одесі відновлено рух трамваїв площею Толбухіна,… Читати далі

2024-09-07