Статті

Як волонтери Піщанської громади допомагають військовим нищити ворога

Волонтерська діяльність депутата Подільської районної ради, аграрія Віктора Сороки – це дорога довжиною у дев’ять років.

Він разом із братами Павлом та Андрієм Муль створив «Піщанську сотню» в громаді. Її екіпажі і нині курсують на гарячі точки, такі як Авдіївка, Степове, Водяне, Красногорівка, Мар’їнка, Бахмут.

Автівки військовим на фронт

– Хлопці мають відчувати цей безперервний зв’язок з домом, з тими, кого вони захищають. Це додає їм сили у боротьбі з ворогом, — вважає Віктор Сорока.

У співпраці з волонтерами Балтської громади та інших товариств України і закордоння вдалося реалізувати чимало проектів. Зокрема і доставку автомобіля невідкладної допомоги, купленого за кошти громадської організації «Ладушки», «Сімейної стоматології лікаря Лучко» та сільгосппідприємства «Агросвіт». Авто передали медичному підрозділу морської піхоти 35-ї бригади, і тепер воно сприяє меддопомозі воїнам на ділянці від Вугледара до Бахмута.

Квітнева поїздка теж не обійшлася без автомобілів: за допомогою стоматологів Любові і Бориса Живицьких та представника Канадського клубу «Монктон» Юрія Бесараба до 36-ї бригади морської піхоти доставлено автомобіль «Ніссан Терано» від Одеської асоціації стоматологів.

Там, на фронті, особливо цінується турбота тилу. Тому воїни кожен приїзд волонтерів сприймають з величезною радістю. А в тилу чекають від них звісточки.

— Військові вдячні за допомогу Василю та Людмилі Никифоренкам за тепловізор, Павлу та Андрію Муль — за берци, Юрію Бесарабу — за павербанки. Нашій сім’ї — за тактичні кросівки. Олександру Сороці і Віталію Макевичу — за ремонт авто, Канадському клубу «Монктон» — за аптечки, медичні препарати, Ірині Грицак — за медичну допомогу. Добрим словом згадують Олександра та Олега Сіряченків, Бориса Загороднього, Вадима та Олександра Шатайлів, Інну та Олексія Пантілєєвих. Доземний уклін прихожанам храму ПЦУ та колективу Пужайківської школи за великодні смаколики та багатьом іншим за те, що не втомилися допомагати. Прошу пробачення, що не всіх назвав. Але знаю, що це ніяк не позначиться на їх бажанні наближати нашу Перемогу, — каже Віктор Сорока.

Техніка швидко виходить з ладу

Благодійники знають, що саме сьогодні потрібно фронту. Це медикаменти, засоби гігієни, антидронові рушниці, патрони до них тощо.

До речі, серед нещодавно збитих 11 дронів — і «Скорпіон» вартістю близько 40 тисяч доларів, яким росіяни вели розвідку наших позицій. Його «зняли» бійці 68-ї бригади. Він має 12 відеокамер, ширину обзору 360 градусів і може коригувати вогонь та не спускатися нижче 100 метрів. 

– Збивши цю шкідливу «пташку», хлопці зберегли багато життів, — резюмує Віктор Петрович. — Сьогодні нова задача — підрозділу потрібна антидронова рушниця, що стріляє електромагнітними імпульсами. Її ціна — від 400 тисяч гривень. Шукаємо варіанти.

На жаль, озброєння і техніка виходять з ладу скоріше, ніж їх постачають на передову.

Смаколики військовим до шпиталю

Кожна поїздка «Піщанської сотні» у гарячі точки обов’язково включає відвідини поранених бійців у шпиталі. Їм завжди везуть гостинці з дому, медикаменти та щирі побажання одужання. 

Свої дарунки пораненим з волонтерами передає стоматологічна клініка Любові Живицької. Її внучка Софійка з Балти має вади здоров’я, але сама випікає для військових смаколики. На знак вдячності волонтери подарували дівчині прапор, підписаний бійцями 35-ї бригади, який став сімейною реліквією Живицьких. 

— Ви приїхали — і ми наче вдома побували, — чують не раз ті, хто присвятив себе волонтерству.

Допомагає вся громада

Піщанська громада об’єднує сім сіл і п’ять тисяч мешканців. Тут кажуть, що не втомилися і ніколи не втомляться допомагати захисникам. До загону «Піщанської сотні», куди входять Василь Никифоренко, брати Сіряченки, сім’я Мулів, Пужайківська школа, Сергій Іванович Даліщук, гербінські жителі та багато інших патріотів краю, приєднуються все більше людей.

З піщанськими співпрацює волонтерська бригада з Херсонщини. Завжди відгукується керівник Самбірського відділу польської культури на Львівщині Марія Зембович. Разом з братами Ярославом та Іваном Созанськими вони передають на фронт багато необхідних речей, медикаментів. 

— Ми боремося і переможемо. І все, що вкрали у нас росіяни, ми маємо повернути. І повернемо! – впевнений Віктор Сорока.

Читайте також:

Share
Любов Кузьменко

Авторка видання "Одеське життя". Журналістка з майже 40-річним досвідом. Пише на культурну, соціальну, історичну та військову тематику. Членкиня Національної спілки журналістів України (НСЖУ), учасниця програми Internews.

Recent Posts

  • Новини

“Дюк, Воронцов і навіть Шевченко мають піти”: одеський історик закликав до радикальної деколонізації

Історик Олександр Музичко вважає, що деколонізація міського простору має бути глибшою, ніж проста заміна Пушкіна.… Read More

07-07-2025 в 07:11
  • Статті

Липень по-одеськи: спека, люди, клумби (фоторепортаж)

Одеса поринула в літо у всій своїй красі та з усіма викликами. Місто живе наперекір… Read More

07-07-2025 в 06:52
  • Positive News

Одеський гумор: собача робота та один Трамп вдома

Доброго ранку, друзі! Новий тиждень — нові пригоди! Розпочинаємо його з добірки кумедних мемів і… Read More

07-07-2025 в 06:11
  • Новини

Магнітні бурі: початок тижня обіцяє бути спокійним

Згідно з прогнозом наукових лабораторій, сьогодні, 7 липня 2025 року, рівень геомагнітної активності залишиться в… Read More

07-07-2025 в 05:41
  • Новини

Одесу атакують ударні дрони – чутно вибухи, працює ППО (ОНОВЛЕНО)

Ніч на неділю, 7 липня 2025 року, стала черговою «гучною» вночі для мешканців Одеси та… Read More

07-07-2025 в 01:03
  • Статті

З червня – у спекотний липень: сім миттєвостей одеського тижня

Тиждень за тижнем – наче мить за миттю... От так і складається з тих миттєвостей… Read More

06-07-2025 в 23:47