Статті

Як українські «ухилянти» новий метод втечі тестують

В Україні набирає обертів ціла «індустрія» шлюбів військовозобов'язаних із жінками, які мають інвалідність. Адже згідно із законом, чоловіки, одружені на таких жінках і які є єдиними опікунами, мають право на відстрочку від мобілізації.

«Шукаю хоч дівчину, хоч бабусю»

Так, у соцмережах з’явилися цілі спільноти, де розміщені оголошення із пропозиціями укласти фіктивний шлюб для виїзду «ухилянтів» за кордон. За укладення такого шлюбу між військовозобов’язаним та жінкою-інвалідом пропонується від 8 тис. до 20 тис. грн.

«Потрібна дівчина/жінка та хоч бабуся з 1-2 групою інвалідності для виїзду за кордон. Пропоную хороші гроші за послугу», – пише один військовозобов’язаний.

Є у профільних спільнотах i оголошення, де жінок з інвалідністю шукають жінки. Як виявилося, вони роблять це, щоб допомогти виїхати за кордон своїм коханим.

Є серед пропозицій і такі, коли фіктивний шлюб пропонують жінки із психічними відхиленнями.

Чи є шанс перетнути кордон «фіктивним» молодятам?

Раніше прикордонники повідомили про викриття 32-літнього мешканця Одеської області, який одружився з 56-річною жінкою з інвалідністю для перетину кордону. Це сталося на пункті пропуску «Староказаче» Білгород-Дністровського району. Що ж насторожило охоронців кордону?

«Питання не в різниці у віці подружжя. Прикордонники ретельно перевіряють умови виїзду. У цьому випадку підозрілим є те, що шлюб був укладений у день перетину кордону. Крім того, було встановлено, що цей чоловік заплатив гроші за укладення такого шлюбу із жінкою, яка має інвалідність», – прокоментував ситуацію речник Держприкордонслужби України Андрій Демченко.

Він також нагадав, що з 24 лютого минулого року прикордонники виявили близько 6 тис. осіб, які намагалися виїхати за допомогою підроблених документів.

За його даними, якщо ухвалюється рішення проводити поглиблену перевірку того, хто хоче перетнути кордон, то в ньому беруть участь і інші правоохоронні органи.

Фіктивний шлюб: що думають адвокати?

У свою чергу адвокати впевнені, що доказ фіктивності шлюбу – досить непроста справа з погляду закону.

Так, за словами адвоката Романа Симутіна, насправді одруження для виїзду за кордон – явище не нове, і подібні випадки ще матимуть місце. При цьому довести, що шлюб фіктивний можна лише тоді, коли хтось із подружжя скаже, що шлюб є фіктивним. Також фіктивність можна довести, якщо подружжя реєструвало шлюб не в РАГСі.

При цьому юрист зазначає, що фіктивний шлюб має певні ризики. Наприклад, якщо один із подружжя придбає автомобіль або нерухомість, то це майно вважається загальним і може бути поділено при розлученні.

А на думку адвоката Андрія Межирицького, фіктивність шлюбу – це досить непроста категорія, і довести таку обставину здатний лише суд.

«Але при цьому фіктивний шлюб – це щілина, яку нещодавно розрекламували. Що стосується того, чи має право на відстрочку військовозобов’язаний, у якого дружина має інвалідність – зараз треба довести, що військовозобов’язаний є єдиною особою, яка за законом має утримувати людину з інвалідністю. Тобто військовозобов’язаний має довести, що інших осіб немає», – каже Межирицький.

Також, упевнений юрист, за певних обставин, якщо фіктивність шлюбу буде доведена, не виключено, що це діяння може розцінюватися як шахрайство.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на суботу, 21 вересня: ще більше потеплішає

Завтра, у суботу, 21 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується ще більше… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Дерев’яна вагонка: перевага та простота монтажу

Вагонка з натуральних порід дерева - саме той матеріал, який дозволить створити в будинку затишок… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Головне в голубцях – кісточки перемити: як жителі Рені готували ярмарок до дня міста

На честь Дня міста Рені жителі Ренійської громади провели благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ, в… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Нікіта Тітов: захисник Маріуполя про тридцять місяців у російському полоні

З російського полону повернувся захисник Маріуполя, воїн Національної гвардії України балтянин Нікіта Тітов. Коли він… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

Як війна впливає на українську фауну: біолог Іван Русєв дав невтішні прогнози (відео)

Українська фауна нині переживає безліч викликів. Війну, кліматичні зміни та агресивну діяльність людей. У цьому… Читати далі

2024-09-20
  • Статті

626 років Саврані: наварили борщу та відсвяткували донатами на ЗСУ

Саврань — столиця лісової перлини Одещини — ташується в межиріччі річок Савранки та Південного Бугу.… Читати далі

2024-09-20