Штучний інтелект це програма, яка може імітувати людську поведінку, навчатися та самостійно аналізувати дані. Розповідаємо, як використовує штучний інтелект Україна у війні з росією
Штучний інтелект не може підмінити собою людину, але може розширити людські можливості. Штучний інтелект чат може давати осмислені відповіді, вести розмови різні теми, писати вірші чи займатися програмуванням.
Чат-бот із штучним інтелектом вже працює в Україні та добре володіє українською мовою. Дає такий штучний інтелект відповіді на найрізноманітніші запитання. Його збиралися використовувати в науці та громадському управлінні, проте зараз найважливіший напрямок для його застосування — це допомога у військовій справі та військовій сфері для боротьби з ворогом. Читайте як використовує штучний інтелект Україна у війні.
Штучний інтелект у військовій справі в Україні використовується за багатьма напрямками — від вербування солдатів до прогнозування загроз та ліквідації цілей. ШІ набагато швидше за людину може прорахувати ймовірність розвитку подій і знайти правильне рішення навіть у критичній ситуації.
Безпосередньо на полі бою штучний інтелект у військовій сфері здатний ефективно знищувати ворога, рятуючи життя солдатів. Наприклад, дрони та безпілотники можуть відстежувати та знешкоджувати ворожу техніку без безпосередньої участі людини. А для транспортування боєприпасів використовуються безпілотні броньовані робомобілі, які не тільки перевозять снаряди, але можуть розробляти оптимальний маршрут і збирати потрібну інформацію.
Штучний інтелект в Україні представлений також у вигляді військової платформи ситуаційної поінформованості «Дельта». Програма відповідає стандартам НАТО та дає об’ємне бачення поля бою в режимі реального часу.
Крім того, українські військові використовують програму аналізу великих даних, яку розробила американська компанія, яка створювала програми для Пентагону. Програма використовує дані з картографічних сервісів, військових супутників або дронів. Штучний інтелект може розпізнати на таких зображеннях бойову техніку, навіть якщо вона, наприклад, покрита брудом або захована снігом.
Читайте також: Україна в НАТО: коли вступить і що це нам дасть
Розуміє також штучний інтелект відео. Буквально з перших днів війни українські військові використовують систему для швидкого розпізнавання розташування військ противника та інших ворожих об’єктів. Але системи комп’ютерного зору здатні не лише «побачити» супротивника, а й визначити його вразливі місця, передбачати поведінку та ліквідувати ворога, якщо отримають відповідну команду.
Українські військові використовують системи зі штучним інтелектом, щоб встановити особистість російських військових, боротися з дезінформацією, а також ідентифікувати загиблих. Для цього одна з американських компаній надала Україні безкоштовний доступ до своєї пошукової системи. До речі, саме програми зі штучним інтелектом допомогли вирахувати російських військових, які лютували у Бучі та Гостомелі.
Крім того, українські айтішники створили додаток «ТиХто» допомагає швидко виявляти диверсантів на блокпостах або під час комендантської години. Ця програма може точно визначити, чи справжня фотографія вклеєна в паспорт, чи дійсний він і не перебуває у списку загублених документів. Також програма здатна розпізнати тих, хто перебуває у розшуку, під санкціями чи внесений до списку військових терористів. Завдяки використанню цієї програми українська поліція та військові швидко знаходять учасників незаконних збройних формувань.
Український артилерійський розвідувально-ударний комплекс «Кропива» має програмне забезпечення, яке можна встановлювати на звичайний цивільний планшет або на Андроїд. Нині ним користується більшість українських артилеристів для виявлення цілей. У системі є вбудований навігатор, який дозволяє, наприклад, обчислювати відстань між об’єктами, враховуючи при цьому далекобійність зброї.
Українські інженери з Дніпра та Харкова також створили український безпілотник, який коштує в кілька разів дешевше західних аналогів, але при цьому не поступається їм за технічними характеристиками. Цей безпілотник легко оминає засоби радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони супротивника.
Американці передали Україні роботів-собак Spot для розмінування тих районів, підконтрольних загарбникам. За допомогою спеціального маніпулятора робот може переносити в спеціальні ями міни, що не вибухнули, і знешкоджувати їх, вибухаючи разом по 50-100 снарядів. Ці роботи можуть виконувати дії без допомоги людини та працювати в будь-яких умовах. А нещодавно ДСНС України спільно з «Новою поштою» запустили спільний проект зі створення українських роботів-саперів, які також зможуть знаходити та знешкоджувати міни.
Читайте також: Міни: які бувають, як виглядають і як від них уберегтися одеситам (фото)
Існує спеціальна медична система зі штучним інтелектом, яка може знайти найбільш точні методи лікування. Ці системи мають доступ до баз даних лікарень і допомагають лікарям приймати рішення у небезпечних ситуаціях.
ШІ вважає, що дати прогноз про закінчення війни в Україні дуже важко, оскільки ситуація є непередбачуваною і складною. Можливо, війна не закінчиться і 2023 року. Крім того, штучний інтелект не впевнений, що після смерті Путіна в Україні зупиняться бойові дії.
У Південному попрощалися одразу з двома загиблими воїнами - солдатом Марковським Ігорем Григоровичем і бойовим… Read More
Із п'ятниці, 22 листопада, в Одесі відновлено роботу автобусів № 105 і №105-А за постійним… Read More
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More