У разі військових дій в нашій країні було ухвалено багато програм підтримки людей, які вимушено залишили свої будинки. Уряд також пообіцяв виплачувати допомогу тим, хто безоплатно дасть притулок переселенцям на своїй житлоплощі. В останні дні квітня уряд затвердив нову редакцію порядку надання компенсації витрат за тимчасове розміщення переселенців. Що змінилося і про що треба знати?
Компенсацію, призначену на покриття витрат на оплату комунальних послуг, можуть отримати:
Важливо знати: якщо власник житла виїхав за кордон, але бажає безоплатно розмістити у себе внутрішньо переміщених осіб (ВПО), він також може отримувати компенсацію.
Особи, які дали притулок ВПО, зобов’язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня розміщення зареєструватися в місцевих органах влади. Для цього треба подати заяву у довільній формі:
У заяві необхідно вказати прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб.
У день припинення розміщення або зміни кількості переселенців подається аналогічна заява. Разом із заявою необхідно надати:
Заяву можна подавати не лише у паперовій, але й у електронній формі – надіслати електронною поштою до відповідного органу. Під час подання заяви в електронній формі до неї додаються електронні копії (фотокопії) документів.
Читайте також: Українці можуть отримати статус переселенця у додатку «Дiя»
Заява розглядається протягом п’яти робочих днів з дня її отримання. За потреби у цей час можуть нагрянути співробітники держорганів, щоб перевірити:
Перевірка також може здійснюватися шляхом опитування за телефоном. Якщо буде встановлено факт надання недостовірної інформації, у виплаті компенсації можуть відмовити.
Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких проживали переселенці на даній квартирі (але не раніше дати взяття ВПО на облік).
Розрахунок проводиться за кожну людину-день, яка визначається на рівні 14,77 гривні.
Наприклад: власник житла розмістив двох переселенців і надавав притулок протягом 30 календарних днів.
Розрахуємо виплати: 14,77 грн. х 2 х 30 = 886,20 гривні.
Читайте також: Виплати переселенцям в Україні: хто не залишиться без допомоги у травні?
При цьому сума компенсації залежить від терміну подання документів. Так, якщо переселенці розмістилися 15 квітня, а заяву про розміщення подали 25 квітня, компенсацію виплатять лише за період із 25 по 30 квітня. Інша ситуація: якщо переселенців розмістили 25 квітня, а довідку ВПО вони отримали 28 квітня, то компенсацію буде нараховано з 28 квітня.
Заяву на отримання компенсації треба подавати до 5 числа кожного місяця та інформувати органи місцевого самоврядування про кількість днів і кількість переселенців, що там проживають. І, що важливо, у власника житла не має бути заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.
Компенсація не призначається за розміщення:
Членами сім’ї, згідно із Сімейним кодексом, вважаються дружина, чоловік, їхні неповнолітні діти; особи до 23 років, якщо вони навчаються; інші члени сім’ї, які проживають разом і пов’язані спільним побутом.
Допоможуть знайти дах над головою
«Там, де на вас чекають » – спільний проект Офісу президента України з «Укрзалізницею». Інформація, розміщена на порталі, допоможе евакуюватися, знайти житло і отримати гуманітарну допомогу. Тут можна переглянути кількість місць, які кожна область може запропонувати для безкоштовного розселення, і знайти телефони контактних центрів для ВПО (див. список нижче).
Також заявку на евакуацію з проживанням можна залишити через контакт-центр «Укрзалізниці» за телефоном 0-800-503-111.
Стаття на тему: Одесити можуть отримати компенсацію за житло переселенцям
Ольга Новикова
Джерело: booking. help.gov. ua
Фото: dev.ua
Південний РЕМ Роботи до 18:00: Левітана,19/корп.3, Академічна, 30а-52а, Ахматової, Вернадського, Костанді, Купріна, Левітана, 19/4,19/5, Люстдорфська… Read More
У середу, 21 травня 2025 року, розпочалася 1183-тя доба з початку широкомасштабної збройної агресії Російської… Read More
Активісти з організації «Деколонізація. Україна» закликали демонтувати радянську зірку із серпом і молотом, розміщену на… Read More
Подільська громада в жалобі - на фронті загинув боєць спецпідрозділу Нацполіції «Цунамі» Микита Олегович Деордиця.… Read More
Де біля Куяльницького лиману заборонено їздити машиною, та яке покарання чекає водіїв у разі порушення,… Read More
У квітні-травні 2025 року в Одесі під час перевірок роботи автобусних перевізників виявлено 12 порушень… Read More