Колишньому подружжю не завжди вдається домовитися щодо зустрічей з дитиною. І тоді доводиться залучати державу. Органи опіки та суд можуть встановити графік побачень.
Давайте розберемося, як домогтися зустрічі з дитиною після розлучення.
Батьки мають домовитися між собою. У них рівні права та обов’язки стосовно дитини. Розлучення ніяк на це не впливає. Хоча дитина живе лише з одним з батьків — це не звільняє від обов’язків другого з батьків і не зменшує обсяг його прав, сказано у Сімейному кодексі.
Спочатку варто спробувати домовитися на словах, радять юристи. Але це за умови, що у колишнього подружжя збереглися нормальні відносини. Порядок зустрічі з дитиною після розлучення можна вирішити без зайвих паперів. Наприклад, за усною угодою батько забирає дитину до себе на вихідні, а мати не втручається в їхнє спілкування, оскільки визнає право колишнього чоловіка на виховання.
Той з батьків, з яким залишається жити дитина, не має права перешкоджати другому з батьків у бажанні спілкуватися та брати участь у вихованні. Але в законі не сказано, скільки годин чи днів колишній чоловік (жінка) може проводити з дитиною. Батьки мають досягти угоди щодо цього питання.
Коли колишнє подружжя не може домовитися на словах, варто скласти письмову угоду. У документі вказують:
Цю угоду завіряють у нотаріуса. Розклад та порядок зустрічей залежать від віку дитини, відстаней, зайнятості батьків та інших нюансів. По допомогу у складанні договору можна звернутися до юристів або медіаторів.
Стаття на тему: Хто такі медіатори і як вони допомагають вирішити сімейні конфлікти
Якщо ж домовитися мирним шляхом ніяк не виходить, можна вирішити питання спілкування з дитиною через органи опіки або суд.
Порядок зустрічі з дитиною після розлучення може встановити Служба у справах дітей. Цей орган працює при одеській міськраді. Для цього слід подати заяву.
Працівники органу опіки розмовляють з батьками, щоб з’ясувати причину конфлікту. Іноді запрошують інших родичів дитини, а також вивчають житлові умови батьків, ставлення до дитини, спосіб життя та інші характеристики. На підставі зібраних матеріалів приймають рішення та графік для зустрічей з дитиною.
Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим для виконання. Згідно з законом, той з батьків, який не виконує це рішення, зобов’язаний відшкодувати матеріальні та моральні збитки своєму колишньому чоловікові. Для цього потрібно буде звернутись до суду.
До суду звертаються вже у тому випадку, коли всі засоби випробувані. Якщо один із батьків ігнорує рішення органу опіки та піклування, то необхідно зібрати докази, рекомендують адвокати:
У позовній заяві можна запропонувати інший графік зустрічі з дитиною, не обов’язково покладатися на рекомендації Служби у справах дітей. Суд приймає своє рішення з огляду на те, як візити батька чи матері впливають на дитину. Якщо між ними не налагоджено емоційного зв’язку та зустрічі призводять до стресу, то суд може дозволити спілкування лише у присутності другого з батьків або психолога.
У випадку, коли один із батьків не виконує рішення суду, можна звернутися до виконавчої служби. Пристави мають повне право змусити колишнього чоловіка (жінку) виконувати судове рішення. Але така ситуація обов’язково позначиться на психологічному стані дитини.
Також читайте: За що можуть позбавити батьківських прав в Україні?
Фото: unimedias.fr, newsweek.com
У вихідні в Одесі активісти знесли низку меморіальних дощок, а також адресні таблички на честь… Read More
За останніми історичними даними, сьогодні ,19 травня 2025 року, Одесі виповнилося 610 років. Журналістка "Одеського… Read More
Лідер партії «Велика Молдова» Вікторія Фуртуне заявила про своє бажання повернути своїй країні Буджак на… Read More
У другому турі президентських виборів у Румунії здобув перемогу чинний мер Бухареста Нікушор - проєвропейський… Read More
За останніми історичними даними, 19 травня 2025 року Одесі виповниться 610 років. Перша відома назва… Read More
Одеський «Чорноморець» достроково залишає Українську Прем'єр-лігу за підсумками сезону 2024/25. У матчі 29-го туру 18… Read More