Статті

Як упоратися зі стресом під час війни

Віктор Андрусів, керівник школи державного управління імені Сергія Нижнього, дає кілька порад, як долати стрес під час війни з російськими агресорами.

Зараз багато наших співвітчизників починають впадати в депресію та стрес. Віктор Андрусів ділиться своїми способами боротьби із цими негативними станами.

1. Прийміть, що історія з війною буде тривалою. Щогодини і щодня ви сподіваєтеся, що це все ось-ось закінчиться. Таким чином, ви самі себе постійно розчаровуєте. Тим більше коли ситуація ускладнюється. Скажіть собі: це надовго.

Це допоможе вам змінити свій спосіб мислення з “і навіщо (щось робити), зараз все закінчиться”, до “краще це зробити, тому що невідомо що далі”. Вже це змінить вашу модель поведінки у бік ефективнішого виживання.

2. Фокусуйтеся тут і зараз. Зрозуміло, що ви хочете осягнути весь фронт і зрозуміти, коли все скінчиться. В результаті вам бракує інформації та даних, і ваш аналіз тягне за собою страх, що ми програємо війну. Особливо коли ви ще пару дезінформацій схопили.

Не вірте будь-яким інсайдам поза владою та генштабом. Я бачу ці інсайди щодня, і всі вони не справдилися. Вірте у ЗСУ, український народ та Майдан.

3. Займіть себе чимось. Роздавайте продукти, посидіть на блокпості, пишіть росіянам їхні втрати. Просто пройдіться районом. Зрештою, можете позайматися спортом вдома або щось подібне. Не сидіть у новинах весь час. Це нічого не змінює, але зводить вас з розуму.

4. Позбавтеся почуття провини. У багатьох почуття провини та безпорадність. Хтось за те, що виїхав із Києва, хтось не взяв автомат до рук тощо. Це все дурниці.

По-перше, зараз воюють по-справжньому лише професіонали. Це спецназівці, арти, танкісти, авіація тощо. Всі ці люди роками тренувалися воювати, мають навички та можливості. Вони професіонали, і зараз їхній час. Більшість інших військових поки що сидять по точках дислокації, працюють у забезпеченні, охороні тощо. Не підготовлений воїн під час війни є м’ясом та статистикою. Не треба ворогові покращувати статистику своєю не підготовленістю

По-друге, якщо ви поїхали із зони бойових дій – ви вчинили добре для військових. Вас не потрібно годувати, витягувати з-під завалів, евакуювати – це все божевільний ресурс, який захисники не можуть собі дозволити.

І, по-третє, не важливо, що саме ви робите для перемоги: вбиваєте кадировців чи привезли борщ на блокпост – це все цегла, яка будує нашу перемогу. Бо воює не лише армія, воює весь народ.

Раніше ми писали, як поводитися з дітьми під час війни, як підтримати їх .

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Останні статті

  • Новини

Прогноз синоптиків на п’ятницю, 20 вересня: трохи потеплішає

Завтра, у п'ятницю, 20 вересня 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується невеликий дощ… Читати далі

2024-09-19
  • Новини партнерів

Куди очі дивляться: як організувати відпустку восени?

Не любите пекуче літнє сонце? Активно працюєте влітку і немає часу на відпустку? Тоді відпочинок… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Юний художник з Одещини створює галерею захисників України

Шістнадцятирічний Назар Ковальчук з невеличкого села Вербове Ананьївської громади з дитинства бореться з важкою недугою,… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Затверджено проєкт утримання парку імені Шевченка: що це означає

На пленарному засіданні сесії Одеської міської ради було затверджено новий проєкт утримання центрального парку імені… Читати далі

2024-09-19
  • Новини

Узимку в Україні може не бути світла по 18 годин на добу, – прогноз ООН

За прогнозами Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ) цієї зими в Україні… Читати далі

2024-09-19
  • Статті

Розвивається попри війну: біля Рені та на Дунаї розпочали масштабне будівництво

Минулого місяця депутати Ренійської міськради ухвалили чергові рішення про виділення ділянок землі на березі Дунаю… Читати далі

2024-09-19