22 січня 1917 року в Одесі почала діяти обов'язкова постанова про реквізицію теплих ковдр для поранених та хворих солдатів.
У цей час у країні йшла Перша світова війна, назрівала революція. Обстановка у місті була напруженою. З фронту надходило багато поранених, і, як заявив в інтерв’ю газеті «Одеські новини» градоначальник Одеси Іван Сосновський, «у місті всі більш-менш годящі приміщення відведені під лазарети».
Вже в перший день дії постанови стало зрозуміло, що одесити зі співчуттям сприйняли заклик міської адміністрації. З раннього ранку біля приміщень, де засідали реквізиційні комісії, збиралися жителі міста, які принесли ковдри для поранених фронтовиків.
Окрім жителів Одеси, з постільною білизною довелося розлучитися і міським готелям. Було зроблено точний перепис ковдр, що знаходяться там, і наступного дня вони надійшли в госпіталі.
Облік постільної білизни вели з великою точністю, а охочі могли отримати за свої ковдри гроші. Проте переважна більшість одеситів від матеріального відшкодування відмовлялася. Таким людям комісії видавали квитанції, у яких вказували, що ковдру віддано безоплатно. Щоправда, як писав «Одесский листок», якість ковдр залишала бажати кращого.
Реквізиційна комісія навіть розмістила в газеті «Новое время» оголошення, в якому особливо відзначила безкорисливість мешканців Одеси та готовність надати допомогу постраждалим: «При реквізиції, що нині відбувається, у приватних осіб для потреб поранених і хворих воїнів, багато хто з місцевих жителів, доставляючи потрібні ковдри, відмовляються від отримання за них будь-якої винагороди».
Втім, ця реквізиція була вже не першою для мешканців Одеси: 1915 року «для потреб фронту» у місті було конфісковано автомобілі та коні.
Джерело: starosti.ru
Раніше ми розповідали, як в Одесі будували морський вокзал без фундаменту.
В Одеській міськраді ухвалили рішення, яке обмежує повноваження райадміністрацій щодо погодження нових залізних гаражів. Тепер… Read More
Міський голова Одеси Геннадій Труханов отримав подяку від командування Третьої окремої штурмової бригади. Відзнаку вручили… Read More
Напевно, більшість людей люблять бути душею компанії. Є різні способи привернути до себе увагу і… Read More
Албанці, як і представники інших народів Нижнього Придунав'я, переживали різні часи. Були й ситі роки,… Read More
У місті Вилкове Ізмаїльського району під час громадських слухань зі стратегічної екологічної оцінки сталося надзвичайне… Read More
Вибір між орендою та розстрочкою житла — поширене питання серед тих, хто прагне жити в… Read More