Амброзія в Одесі масово цвіте в період з кінця липня до початку жовтня. Для лікарів-алергологів у цей час активізується сезон активної роботи, а для одеситів — період чхання та нежитю. До Міжнародного дня амброзії, «Одеське життя» дізналося, як боротися з рослиною амброзія і з алергією на неї.
Амброзія полинолиста — один з найнебезпечніших карантинних бур’янів. Він засмічує практично всі угіддя, завдає величезної шкоди сільському господарству та здоров’ю людей. Засмічені амброзією посіви різко знижують урожайність, а пилок рослини спричиняє в людей масові алергічні захворювання, так звану «осінню сінну лихоманку».
Тому сезон цвітіння амброзії — це стихійне лихо для людей, у яких є хоч найменша схильність до алергії. У цей час алергікам доводиться забути про нормальне життя. Багато хто не може носа висунути на вулицю. Причому, як кажуть фахівці, якщо є чутливість до пилку амброзії, то з кожним роком вона тільки посилюється.
Головні ознаки ураження пилком амброзії:
Якщо за таких симптомів вчасно не звернутися до лікаря і перевіритися на алергію, то це може навіть призвести до летального результату.
— У серпні та вересні розпочинається третя пилкова хвиля, що характеризується пилкуванням амброзії, полину, лободи, соняшнику, цикломени та кукурудзи. Ці рослини викликають алергію з одними й тими самими симптомами та мають перехрестя між собою, — каже лікарка-алергологиня Тетяна Дятловська. — Найбільш агресивний пилок амброзії. Хворим на поліноз необхідно негайно звертатися до лікарів-алергологів. І в жодному разі не лікуватися від алергії травами, інакше їх може «дістати» перехресна лікарська алергія на препарати, що містять трави. Хочу зазначити, що фітотерапія для алергіків — отрута.
Для боротьби з бур’яном амброзією ефективно використовувати комбінацію різних методів: регулярне скошування та ручне прополювання, застосування гербіцидів, випасання худоби, яка поїдає бур’ян, і використання природних ворогів амброзії, таких як певні види комах.
У центрі міста амброзію практично не зустрінеш, а ось у віддалених районах вона ще зустрічається.
У комунальних структурах Одеси запевнили, що прибирають амброзію, але не можуть узяти під контроль усі її зарості. Тому просять повідомляти про ділянки, де вона все ще росте.
Уперше в Україну амброзію завезли 1914 року з Америки. Як лікарську рослину, вирощували на плантаціях у Дніпропетровській області. Друга навала бур’яну припала на 1969 рік — під час пилової бурі з Кубані вітром у наші краї занесло безліч насіння. В Україні амброзія прижилася і поширюється абсолютно безперешкодно. Адже якщо на батьківщині в неї понад 600 природних ворогів — рослин і комах, то тут їх немає.
Завтра, у вівторок, 5 листопада 2024 року, в Одесі та Одеській області очікується не дуже… Read More
Хаотична невпорядкована безсистемна забудова приміських зон навколо столиці відходить в минуле. Коли люди з певним… Read More
На Одещині правоохоронці викрили масштабну нарколабораторію, що займалася виготовленням і розповсюдженням небезпечних психотропів по всій… Read More
Завтра, 5 листопада 2024 року з 9:00 до 18:00 в Одесі буде тимчасово відключено газопостачання… Read More
Більшість жителів Одеси, за даними опитування, позитивно ставляться до історичної постаті Степана Бандери. Такі результати… Read More
17 травня 1863 року в Одесі відбулася урочиста церемонія освячення початку будівництва першої в Україні… Read More