Статті

Гірський Алтай та Придунав’є: як майбутнє подружжя познайомилося в інтернеті

Знайомтеся: міжнародна родина Казанаклі з Рені, подружжя в якій знайшли одне одного на краю світу.

За даними Міністерства юстиції України, протягом перших п’яти місяців 2023 року на Одещині укладено 5415 шлюбів. Це один із найбільших показників в Україні: у Києві укладено 7104 шлюби, у Дніпропетровській області – 6838, Одеська область – на третьому місці.

Це було шість років тому: у місті Рені, окрім чинного голови, з’явилося ще 112 «мерів» — молодих, креативних та енергійних. Молодіжну соціальну гру під назвою «Я – мер!» ініціював активіст громадської організації «Людина та суспільство XXI століття» Іван Казанаклі.

Було сформовано шість команд, які протягом двох місяців самостійно визначали проблеми міста, та знаходили шляхи їх вирішення. У рамках соціальної гри молодь організувала та провела 26 суботників, надала допомогу знедоленим людям, розробила перспективні проекти. Деякі з них міськрадою згодом було реалізовано.

За організацію масштабної соціальної гри в районному конкурсі «Людина року» Івану Казанаклі було надано титул «Громадський діяч». У той час у його житті відбулася ще одна дуже важлива подія – дружина Ай-Тана, уродженка Гірського Алтаю, подарувала йому чудову доньку Євангеліну.

Незвичайна історія знайомства

З юності Івана приваблювали дівчата з азійською зовнішністю, але в Придунав’ї таких зустріти практично неможливо, а на знайомства в інтернеті юнак дивився скептично. Більш рішучим виявився його молодший брат, який зайшов на християнський сайт знайомств, вибрав на свій смак трьох дівчат із розкосими очима та відправив їм від імені брата листи – з пропозицією познайомитись.

Через два місяці прийшла відповідь від Ай-Тани Мундусової, мешканки Гірського Алтаю, — від її села до Китаю та Монголії рукою подати.

Молоді люди почали листуватися і знайшли багато спільного. Обидва вони – глибоко віруючі християни, хоча багато жителів Алтаю досі поклоняються духам гір, річок та довіряють свої життя та долі шаманам.

Через рік заочного спілкування молодик із Рені вирушив у далеку дорогу, подолавши близько п’яти тисяч кілометрів, щоб побачити кохану дівчину та познайомитися з її численною ріднею.

Хлопець з України дуже сподобався батькам та родичам Ай-Тани. Вони настільки тепло і привітно його зустріли, що Іван подумав: «Такі ж молдавани, як у нас у Бессарабії, тільки виглядають трохи інакше».

Весілля на Алтаї

Іван підготувався. Романтична вечеря на даху найвищого будинку, звідки відкривався краєвид на Дунай під нічним зоряним небом, свічки, музика – у такій обстановці він зробив пропозицію руки та серця чарівній представниці алтайського народу. І вона, звісно, погодилася.

Питання, де молоді житимуть, не стояло: за алтайськими традиціями, дружина повинна йти за чоловіком хоч на край світу. Краєм світу виявилося містечко Рені. Але весілля грали на батьківщині нареченої – це було її прощання з великою ріднею, оскільки треба було їхати в далеку Україну.

Сьогодні у подружжя двоє дітей: дочка Євангеліна цього року піде до першого класу, має молодшого братика Карима.

Два роки тому молода сім’я втілила свою мрію – подружжя відкрило дитяче кафе, яке користується великою популярністю. Реалізація цього проекту далася непросто – Іван своїми руками робив ремонт, Ай-Тана, як економіст з вищою освітою, взяла на себе бізнес-план та організацію робочих процесів. Кафе розвивається – молода сім’я створює у місті Рені нові робочі місця.

Іван є пастором однієї з церков і разом із дружиною активно займається громадською діяльністю. У період війни вони збирають гуманітарну допомогу переселенцям, відправляють посилки на фронт.

У травні родина Казанаклі відзначила десятиліття. Відповідаючи на запитання, що найголовніше у сімейному житті, Іван сказав:

— Головне – вміти слухати та чути один одного.

Читайте також:

Share
Антоніна Бондарева

Авторка видання "Одеське життя". Журналістка з 37-річним досвідом. Пише про південь Одещини, на соціальні та економічні теми, висвітлює суспільні проблеми. Членкиня Національної спілки журналістів України (НСЖУ). Нагороджена «Золотою медаллю української журналістики».

Recent Posts

  • Новини

В Одесі заборонили безконтрольне встановлення гаражних конструкцій

В Одеській міськраді ухвалили рішення, яке обмежує повноваження райадміністрацій щодо погодження нових залізних гаражів. Тепер… Read More

04-07-2025 в 19:34
  • Новини

Геннадій Труханов похвалився нагородою від 3-ї штурмової та наразився на критику

Міський голова Одеси Геннадій Труханов отримав подяку від командування Третьої окремої штурмової бригади. Відзнаку вручили… Read More

04-07-2025 в 18:37
  • Статті

Чи можна з усіх зробити «моцартів»: чому навчають у Бессарабській школі мистецтв на Одещині

Напевно, більшість людей люблять бути душею компанії. Є різні способи привернути до себе увагу і… Read More

04-07-2025 в 17:45
  • Статті

Простий рецепт «Дівочого» пирога: готується з того, що є вдома (відео)

Албанці, як і представники інших народів Нижнього Придунав'я, переживали різні часи. Були й ситі роки,… Read More

04-07-2025 в 16:15
  • Новини

У Вилковому озброєні особи зірвали громадські слухання: екологи заявляють про напад (ОНОВЛЕНО)

У місті Вилкове Ізмаїльського району під час громадських слухань зі стратегічної екологічної оцінки сталося надзвичайне… Read More

04-07-2025 в 15:29
  • Статті

Оренда чи розстрочка: що вибрати в Одесі

Вибір між орендою та розстрочкою житла — поширене питання серед тих, хто прагне жити в… Read More

04-07-2025 в 15:17